امروز : سه شنبه, ۶ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/06/29 - 16:18 ذخیره فایل ارسال به دوستان

نیازآذری؛نماینده مردم بابل درمجلس: نمره پایین وزارت جهاد کشاورزی در اجرای قانون انتزاع

عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی در واکنش به وضعیت نابسامان قیمت مواد غذایی و کالاهای اساسی در بازار گفت: وزارت جهاد کشاورزی نتوانست طرح انتزاع را به عنوان یک قانون مصوب و سازنده، به خوبی پیاده و اجرایی کند.

 

۵۷۱۰۴_thum

 

به گزارش بابل نومه؛حسین نیازآذری در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با انتقاد از عدم کنترل و تنظیم قیمت در بازار از سوی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: بر اساس طرح انتزاع تمامی اختیارات کنترل و تنظیم بازار بصورت قانونی از وزارت صنعت گرفته و به وزارت جهاد داده شد، اما تا به امروز شاهد اتفاقات مثبت و امیدوارکننده ای در این بخش نبودیم.
وی با تاکید بر اینکه طرح انتزاع به خودی خود یک قانون مثبت و سازنده محسوب می شود که هم اکنون در مرحله اجرا به مشکل برخورده است گفت: با توجه به افزایش قیمت مواد غذایی و کالاهای اساسی در بازار که در برخ مواقع بصورت خودسرانه و بدون دلیل گران شده نمی توان نمره قبولی به متولیان اجرای این طرح داد. طبیعتا وزارت جهاد کشاورزی باید فکر عاجلی برای برطرف کردن این مساله بکند و با یک برنامه ریزی جامع و فوری وارد میدان شود.
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کمیسیون کشاورزی چندی پیش میزبان وزیر جهاد کشاورزی بود گفت: محمود حجتی در جلسه مشترک با نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون کشاروزی توضیحاتی را در مواجهه با انتقادات اخیر ارائه کرد که در نهایت قرار شد طی مدت معین و مشخص نسبت به برطرف کردن این وضعیت وارد عمل شود.
نیازآذری در خصوص احتمال بازگشت مسئولیت اجرایی طرح انتزاع از وزارت جهادکشاورزی به وزارت صنعت را بسیار بعید دانست و خاطر نشان کرد: این مساله را باید غیر عملی دانست و باید فعلا به وزارت جهاد کشاورزی فرصت داد تا در مدت معین به تدوین واجرای برنامه‌های مورد نظرش بپردازد.
عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی در خاتمه در پاسخ به این سوال که دلیل افزایش قیمت ۱۰ درصدی مواد لبنی چیست گفت: در حال حاضر باید این مساله در تهران و شهرهای بزرگ بررسی شود و سپس در خصوص آن با دقت و اطلاعات کافی اظهار نظر کرد.
به گزارش خبرنگار ملت، طی روزهای اخیر برخی از شرکت های مواد لبنی مبادرت به افزایش ۱۰ درصدی محصولات خود کرده اند./

منبع: خانه ملت/خبرگزاری مجلس شورای اسلامی

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين