امروز : چهارشنبه, ۱۲ آذر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/02/14 - 20:01 ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی سواری کرایه بین شهری خبر داد

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی سواری کرایه بین شهری خبر داد
ارائه تسهیلات نوسازی به سواری‌های کرایه بین‌ شهری ‌با ‌سود ۴ و ۱۰ درصد‌/ ورود تویوتا و هیوندا به ناوگان

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی سواری کرایه بین شهری کشور از ارائه تسهیلات نوسازی این ناوگان خبر داد و گفت: برای خودروهای داخلی تسهیلات با نرخ سود ۴ درصد و برای خودروهای خارجی با نرخ سود ۱۰ درصد ارائه می‌شود.

خبرگزاری فارس: ارائه تسهیلات نوسازی به سواری‌های کرایه بین‌ شهری ‌با ‌سود ۴ و ۱۰ درصد‌/ ورود تویوتا و هیوندا به ناوگان

رحمت حاج‌محمدعلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی  در سطح کشور تعداد 45 هزار دستگاه سواری کرایه بین‌شهری با متوسط سن حدود 6 سال فعال است‌.

پرداخت تسهیلات نوسازی ناوگان سواری کرایه با نرخ سود 4 درصد

وی درباره همکاری دولت برای ارائه تسهیلات نوسازی ناوگان سواری کرایه بیان کرد: حدود چهار سال هیچ توجهی به ما نشد و نوسازی ناوگان انجام نگرفت اما از حدود 5 ماه پیش نوسازی ناوگان سواری کرایه جان تازه‌ای گرفته است.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی سواری کرایه بین شهری کشور ادامه داد: در این مدت حدود یک هزار دستگاه خودرو نوسازی شده و یا در حال نوسازی است بدین ترتیب که یک دستگاه سواری کرایه فرسوده خارج‌سازی شده و یک دستگاه وارد می‌شود.

حاج‌محمد‌علی با بیان اینکه بخشی از قیمت کل سواری کرایه در قالب تسهیلات‌ توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای پرداخت می‌شود، افزود: مبلغ 100 میلیون ریال تسهیلات با نرخ سود 4 درصد پرداخت می‌شود ضمن آنکه همکاری مطلوبی در این زمینه وجود دارد تا خودرو تحویل راننده شود.

‌وی با بیان اینکه خودروهای مذکور سمند و پژو است، گفت: پیش از این قرارداد بود که مبلغ 5 میلیون تومان هم بابت نوسازی، توسط ستاد سوخت به ایران خودرو پرداخت شود که اخیراً این موضوع با مشکل مواجه شده است؛ این رقم بابت اسقاط خودرو بود و موجب می‌شد‌ 5 میلیون تومان از قیمت خودرو کسر شود،‌ سند اسقاط را هم ایران خودرو به گمرک می‌برد و استفاده می‌کرد اما این موضوع فعلاً با مشکل مواجه شده و گمرک این را قبول ندارد، بنابراین ایران‌خودرو هم اعلام کرده است در آینده با کسر 5 میلیون تومان، سند خودروها را نمی‌زند و فاکتور نمی‌کند.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی سواری کرایه بین شهری کشور بیان کرد: البته‌ رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای وعده داده است این مشکل رفع شود.

ارائه تسهیلات خرید خودروهای خارجی برای ورود به ناوگان سواری کرایه

وی درباره فعالیت‌های توسعه‌ ناوگان در بخش خودروهای وارداتی بیان کرد: تلاش کردیم خودروهایی نظیر جیلی، تویوتا کمری، هیوندا اکسنت، سوناتا و از این قبیل وارد ناوگان سواری کرایه شود؛ ‌در این راستا با همکاری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از حدود 3 ماه پیش این پروژه آغاز شده است.

حاج‌محمد‌علی ادامه داد: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در این بخش نیز ‌تسهیلات به رانندگان برای خرید ‌خودروها پرداخت می‌کند، بدین ترتیب که 70 درصد قیمت خودرو از محل تسهیلات پرداخت می‌شود، نرخ سود این تسهیلات 30 درصد است که 20 درصد آن توسط سازمان راهداری و 10 درصد توسط راننده پرداخت می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی سواری کرایه بین شهری کشور ادامه داد: از محل این پروژه فعلاً 50 دستگاه خودروی تویوتا کمری تحویل راننده‌ها داده‌ایم ضمن آنکه 35 دستگاه هیوندا نیز توزیع شده است، برای خودرو جیلی هم به تازگی ‌ثبت نام متقاضیان آغاز شده است.

وی بیان کرد: اغلب این خودروهای خارجی در مسیرهای پرتردد نظیر تهران – رشت‌، تهران – بابل‌، تهران – ساری، تهران – قم  و از این قبیل از مبداء تهران خواهد بود.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی سواری کرایه بین شهری کشور تأکید کرد: برنامه‌ریزی کرده‌ایم همه خودروهای سواری کرایه برون شهری استان تهران، نوسازی شوند.

 

برچسب ها :
,
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين