امروز : جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/02/15 - 9:02 ذخیره فایل ارسال به دوستان

رییس اداره اوقاف و امور خیریه بابل

 

رییس اداره اوقاف و امور خیریه بابل:

فقدان اسناد مالکیت در روستاها، احیای موقوفات را با مشکل مواجه کرد

ساری-ایرنا، رییس اداره اوقاف و امور خیریه بابل گفت: چون اراضی روستاها فاقد اسناد مالکیت می باشند، لذا اداره اوقاف در احیای این موقوفات با مشکل مواجه می باشد.

‘جعفر صفری’ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، یکی از دلایل عدم احیای موقوفات در روستاها را فقدان ابزارهای قانونی در روستاها بیان کرد.

وی با بیان اینکه 10 درصد از موقوفات روستاهای بابل احیا شده است؛ گفت: 90 درصد از موقوفات روستاهای شهرستان بابل هنوز احیا نشده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه 90 درصد از موقوفات در حوزه شهری بابل احیا شده است؛ افزود: تنها 10 درصد از موقوفات شهری بابل احیا نشده است.

وی ادامه داد: علی رغم برنامه های دولت در سند دار کردن اراضی روستاها در برنامه های سوم، چهارم و پنجم توسعه تاکنون اقدام جدی صورت نگرفته است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه بابل بیان کرد: برای احیای موقوفات احیا نشده در شهر و روستا کارگروهی در اداره اوقاف بابل تشکیل شد و برای تسهیل در روند امور اقدامات لازم انجام شده است.

شهرستان 511 هزار نفری بابل دارای 460 مسجد،460 تکیه و حسینیه، 99 بقعه، بیش از دو هزار و 100 موقوفه و 36 هزار رقبه دارای سند استیجاری می باشد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين