امروز : یکشنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/02/15 - 9:11 ذخیره فایل ارسال به دوستان

معاون طب سنتی وزیر بهداشت

 

معاون طب سنتی وزیر بهداشت :

بیش از 500 دانشجوی رشته های طب سنتی در دانشگاه های کشورتحصیل می کنند

معاون طب سنتی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: 510 دانشجو در رشته های طب سنتی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور تحصیل می کنند.

‘ محمود خدادوست ‘ جمعه شب دربازدید ازمرکز طب سنتی مازندران گفت: این دانشجویان در رشته های دکترای طب سنتی ، داروساز طب سنتی و تاریخ پزشکی در 17 دانشگاه علوم پزشکی کشور تحصیل می کنند.

وی با اشاره به وجود هفت دانشکده مصوب طب سنتی در کشور گفت: سه رشته دستیاری تخصصی طب سنتی، داروسازی طب سنتی و تاریخ پزشکی در این دانشکده ها دانشجو پذیرش می کنند .

معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: با وجود توجهی که پزشکان دیگر کشورهای جهان به ظرفیت درمان و بازتوانی بیماران طب سنتی ایرانی و اسلامی نشان می دهند ، اما این ظرفیت در کشورمان مورد غفلت قرار گرفته است.

‘خدادوست ‘ از رغبت کشورهای جهان به طب سنتی بعنوان مایه مباهات ایران برشمرد و ادامه داد : در مدت 15 سال اخیر احیا و توسعه طب سنتی در کشور مورد توجه قرارگرفته است تا بدان جایگاه حقیقی خود دست یابد .

وی از توجه به طب سنتی به معنای نفی کارکرد طب رایج نیست و افزود : طب سنتی راهکاری برای پوشاندن خلاهای موجود در طب فعلی است .

معاون طب سنتی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی از سلامت محوری بعنوان اصل و پایه طب سنتی اسلامی نام برد و گفت : طب ایرانی اسلامی با توجه به مساله تندرستی به نوعی کنترل بیماری ها کاربرد دارد .

وی ادامه داد : بر خلاف طب رایج ،انجام طب سنتی نیازمند صرف هزینه نیست و با حضورنیروی متخصص و فضای اندک این نوع طبابت امکانپذیر است .

‘خدادوست ‘ به افتتاح نخستین سلامتکده شمال کشور در بابل اشاره کرد و گفت: برای راه اندازی و تجهیز این مرکز پنج میلیارد ریال اعتبار صرف شد .

معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ارائه خدمات قانونی و نظامند بمنظور جلوگیری از افراط گرایی در طب سنتی را از جمله اهداف راه اندازی سلامتکده برشمرد و گفت: مشاوره متخصصان طب سنتی به افراد سالم برای اعتدال مزاج از کارکردهای سلامتکده است .

مازندران بابیش از سه میلیون نفر جمعیت دارای دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل است که سلامتکده بابل از مجموعه های دانشگاه علوم پزشکی بابل به شمار می رود .

برچسب ها :
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين