امروز : سه شنبه, ۱۱ آذر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/02/15 - 9:27 ذخیره فایل ارسال به دوستان

5 استان در نيکوکاري

ساخت مدرسه خیرساز در شهر فامنین همدان آغاز شد.
فرماندار فامنین گفت : خانواده مرحوم راسخی برای ساخت این مدرسه 6 کلاسه ، دو میلیارد و پانصد میلیون ریال هزینه خواهند کرد.
آقای حسینی افزود : خانواده مرحوم راسخی 70 درصد هزینه های ساخت این مدرسه را بر عهده گرفته اند و مابقی هم از منابع دولتی تامین خواهد شد.
با حمایت ستاد دیه و کمک خیران 14 زندانی جرائم غیر عمد خراسان جنوبی آزاد شدند .
قائم مقام ستاد دیه خراسان جنوبی گفت: این زندانیان 6 میلیارد و 107 میلیون ریال بدهی داشتند که یک میلیارد و 867 میلیون ریال را شاکیان بخشیدند.
آقای کریمی افزود:120 میلیون ریال را خیران پرداخت کردند و مابقی بدهی زندانیان به صورت تسهیلات بلاعوض پرداخت شد .
وی گفت: هم اکنون 107 زندانی جرائم غیر عمد با بدهی 85 میلیارد ریال چشم انتظار کمک خیران هستند .
از آغاز امسال 79 زندانی جرائم غیر عمد در خراسان جنوبی با کمک خیران آزاد شدند.
مسئول ستاد زکات استان یزد گفت: در ده ماه گذشته سی وهفت میلیارد ریال زکات در استان یزد جمع آوری شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال نود درصد افزایش نشان می دهد.
حجت الاسلام علی محمد اسلامی منش افزود: پیش بینی می شود میزان زکات جمع آوری شده در استان تا پایان امسال به صدو شش میلیارد ریال برسد.
وی گفت: پارسال از محل زکات جمع آوری شده ، صدو شصت ونه طرح تشویقی در بخش های حوزه علمیه ، مسجد ، مجتمع فرهنگی ، حسینیه و خانه عالم اجرا شد.
مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان یزد گفت: خیر یزدی محمدحسین محبوبی در اقدامی خداپسندانه شش‌ دانگ ملک خود را به مساحت صدو نودو سه مترمربع واقع در خیابان سلمان جنوبی یزد وقف کرد.
حجه الاسلام عادلی افزود : ارزش تقریبی این ملک چهار میلیارد ریال است که واقف آن را برای ایجاد ساختمان و بهره‌برداری از آن به منظور صرف هزینه‌های مسجد زینبیه یزد وقف کرده است .
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان یزد از وقف یک قطعه زمین برای ساخت کتابخانه، آشپزخانه و سالن اجتماعات در یزد خبر داد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان یزد گفت: واقف خیراندیش حسین امین در اقدامی خداپسندانه، ششدانگ از یک قطعه زمین به مساحت چهارصد نودونه مترمربع را در خیایان امام یزد برای احداث ساختمان کتابخانه عمومی، آشپزخانه، سالن اجتماعات و ساختمانهای جانبی مورد نیاز مسجد مؤمن محله آبشور وقف کرد.
حجت الاسلام ،حسین زارع زاده: ارزش تقریبی این زمین را یک میلیارد ریال اعلام کرد
مردم شهرستان تربت حیدریه امسال یک میلیارد و 840 میلیون ریال برای بازسازی عتبات عالیات کمک کردند.
مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات تربت حیدریه خراسان رضوی گفت: تعهد مردم ولایتمدار و دوستدار اهل بیت (ع) در این شهرستان برای امسال، مبلغ 170 میلیون تومان بوده استکه این مقدار 18 میلیون تومان بیشتر از تعهد مردم این شهرستان در سال جاری بوده است.
سلیمانی افزود: این کمک ها برای توسعه حرم مطهر کاظمین استفاده خواهد شد.
یک وقف جدید به ارزش 300 میلیون ریال در سرایان خراسان جنوبی ثبت شد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سرایان گفت: این وقف شامل یک ساعت آب و 2هزارو 500 مترمربع زمین زراعی در روستای بسطاق این شهرستان است که آقای جهانی آن را برای روضه خوانی وکمک به مسجد ، هیات ومدارس این روستا وقف کرد.
آقای حاجتی افزود : با این وقف جدید ، تعداد موقوفات شهرستان سرایان از ابتدای امسال تاکنون به 23موقوفه رسید.
خیر بابلی هزینه ساخت ضریح امامزاده هیبت الله را تقبل کرد .
رییس اداره اوقاف و امور خیریه بابل گفت : حاج سید هاشم اندیکلایی یکی از خیران این شهرستان 750 میلیون ریال برای ساخت ضریح مطهر این امامزاده پرداخت کرد.
بقعه امامزاده هیبت الله در روستای داودکلا از توابع بخش لاله آباد شهرستان بابل در مسیر جاده قدیم بابل- آمل قرار دارد.
18 متر مربع فرش دستباف بانوان روستاهای رومه نهبندان و مختاران سربیشه برای بازسازی عتبات عالیات اهدا شد .
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی ارزش این فرشها را 70 میلیون ریال اعلام کرد و گفت : 43 بافنده این فرشها را در مدت 2 ماه بافته اند که درآمد حاصل از فروش آنها برای ساخت صحن حضرت زهرا (س) در حرم حضرت علی در نجف اشرف هزینه می شود .
در مراسمی با حضور فرماندار بافق ، دو تخته فرش دستباف اهدایی به حرم حضرت ابالفضل العباس (ع) در بافق برش خورد.
فرماندار بافق گفت : این فرشها توسط جمعی از بانوان بافقی به مدت نه ماه برای کمک به بارگاه مقدس حضرت ابوالفضل العباس در یک کارگاه خانگی بافته شده است .
طلایی مقدم ارزش تقریبی فرشها را هفت میلیون تومان اعلام کرد
خیران 249جلد کتاب درسی و کمک درسی را بین دانش آموزان نیازمند شهرستان بشرویه خراسان جنوبی توزیع کردند .
آقای برمک مدیر کمیته امداد امام خمینی بشرویه ارزش این کتابها را 28 میلیون و900 هزار ریال اعلام کرد و گفت : این کتابها از سوی حامیان نیکوکار طرح اکرام ایتام به 30 دانش آموز نیازمند بشرویه اهدا شد .

برچسب ها :
,
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين