امروز : جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/02/16 - 16:10 ذخیره فایل ارسال به دوستان

برگزاری جشنواره ی “نقاشی تخم مرغ های نوروزی” توسط شهرداری بابل

معاونت خدمات شهری شهرداری بابل با نظر به طرحواره ی پیشواز بهار 94 و به منظور “ایجاد طراوت  و زیبایی برای شهر و شهروندان”؛ “مشارکت هنرمندان رشته های تجسمی” و “خلق آثار هنری مردمی”؛ جشنواره ی “نقاشی تخم مرغ های نوروزی” را برگزار می کند.

ضوابط:

– از بین آثار ارسالی 20 طرح برای اجرا در فضاهای شهری پذیرفته می شوند. در زمان برگزاری جشنواره به هر هنرمند یا گروه هنری، یک عدد تخم مرغ به ارتفاع”2متر” از جنس فایبر گلاس تحویل داده می شود و دبیرخانه جشنواره رنگ های اکرلیک موجود در بازار داخلی را در اختیار هنرمندان قرار می دهد، بدیهی است هنرمندان می توانند سایر اقلام مورد نیاز را شخصا با خود بیاورند. ضمنا هنرمندان در مدت دو روز در محل برگزاری جشنواره طرح خود را اجرا می کنند.

برخی نکات پیشنهادی برای طراحی:

1-        در نظر داشتن شیوه ی بصریِ “تزیین”

2-        صراحت در رنگ و فرم

3-       قابلیت خودنمایی از فاصله دور(با توجه به ارائه اثر در فضای وسیع شهری)

4-       زیبایی شناسی هنرهای سنتی ایران

5-       زیبایی شناسی هنرهای بومی منطقه

6-        طراوت متناسب با نوروز در رنگ و فرم

بدیهی است هنرمند مجاز است بجز نکته ی 3، بقیه ی نکات بالا را نادیده بگیرد.

جشنواره تخم مرغ ها ی نوروزی در یکی از نقاط مناسب شهر بابل برگزار خواهد شد. جایزه های تعیین شده به “یک هنرمند یا گروه هنری برگزیده” تعلق می گیرد و تعدد مجریان طرح تاثیری در مقدار جایزه نخواهد داشت. هنرمندانی که حاصلِ نقاشی آنها با طرح تایید شده شان توسط دبیرخانه چه به لحاظ کمی و چه به لحاظ کیفی – مغایرت داشته باشد؛ همچنین هنرمندانی که به دلایل شخصی از ادامه اجرای کار خودداری کنند و یا موفق به اتمام کار در زمان جشنواره نشده؛ “از رقابت در جشنواره خارج خواهند شد.”

– اگر اثر ارسالی “کپی” باشد، تمامی آثار ارسالی شرکت کننده حذف خواهند شد بنابراین مسؤولیت عواقب حقوقی این کپی برداری بر عهده ی شرکت کننده است. ضمنا شرکت کننده حق ندارد اثر را همزمان در مسابقه های دیگر شرکت دهد. درصورت تخلف، برگزارکننده علاوه بر حذف اثر، مجاز به تعقیب حقوقی موضوع است و تصمیم گیری در موارد حقوقی و حرفهای پیش بینی نشده با برگزارکننده است.

– طراح با ارسال اثر، ضمن قبول شرایط فراخوان، حق اکران و انتشار آن را به شهرداری بابل واگذار می کند همچنین آثاری که پذیرفته نشده اند، معدوم خواهند شد..

شهرداری بابل مجاز است بعضی از آثار پذیرفته شده را در نوروز ۹۴ اکران نکند و استفاده از آن را به زمان مقتضیِ دیگری موکول کند. تصمیم گیری در موارد پیش بینی نشده در اختیار دبیر و مسئولین شهرداری است.

از نظر دور نماند کلیه تخم مرغ های رنگ شده برای اکران شهری ایام نوروز در فضاهای عمومی شهر بابل در نظر گرفته شده است.

ارسال اثر و شرکت در مسابقه ،به منزله ی پذیرش همه ی مقررات، رأی داوران و اختیارهای برگزارکننده است.

مشخصات آثار:

کلیه داوطلبان و هنرمندان رشته های تجسمی باید با حضور در دبیرخانه و تکمیل فرم ثبت نام، تصویر و یا ماکت آثار خود را تحویل دهند. به طوری که طرح ارسالی باید عمودی ، با ضلع بزرگتر حداقل 20 سانتیمتر و بصورت پرینت در کاغذA4   ارائه شود. هر طراح تنها مجاز است 3 اثر به دبیرخانه ارسال کند. لازم است به همراه هر اثر، فایل آن در CD یا DVD ذخیره شده و ارائه شود و نام و شماره تلفن طراح باید بر روی لوح فشرده ارسالی نوشته شده باشد. 

تقویم جشنواره:

مهلت ارسال آثار: از 5 اسفند تا پایان ساعت اداری 10 اسفند     /   داوری: 13 اسفند 9393

اعلام نتایج: 16 اسفند 93 (زمان برگزاری با کمترین فاصله ممکن از این تاریخ خواهد بود)

جایزه:

به 3 اثر برتر 3 سکه تمام بهار آزادی (به هنرمند هر اثر یک سکه تمام بهار آزادی)

به 5 اثرِ شایسته ی تقدیر مبلغ 2000000 ریال تعلق خواهد گرفت ( به هنرمند هر اثر 2000000 ریال). 

داوران جشنواره: رویا بیژنی ، خلیل سمائی جابلو ، نوید بیژنی

دبیر هنری جشنواره: هدایت علیپور

آدرس برای ارسال آثار: بابل چهارراه شهربانی ضلع شمالی میدان ششم بهمن(جنب کانِکس آتش نشانی) مرکز مطالعات هنرهای شهری شهرداری بابل

شماره تماس:  09309036365 (زمان پاسخگویی: 10 صبح تا 4 بعد از ظهرِ 5 تا 10 اسفند)

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين