امروز : شنبه, ۱۵ آذر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/07/03 - 10:10 ذخیره فایل ارسال به دوستان

سیف: ۲۰ تن طلا آزاد شد

رئیس کل بانک مرکزی ذخایر طلای کشور را بسیار مطلوب توصیف کرد و گفت: در مجموع ۲۰ تن طلا از ذخایر کشور آزاد شد.

 

به گزارش بابل نومه به نقل از تسنیم: ولی اله سیف ارزش ذخایر طلای آزاد شده را یک میلیارد دلار اعلام و خاطرنشان کرد: درمجموع ۲۰ تن طلا از ذخایر کشور ازاد شده که اخرین محموله ۱۳تنی از افریقای جنوبی وارد و تحویل خزانه شده است.

سیف ، مهم ترین دستاورد افزایش دارایی طلای کشور را حفظ ثبات در بازار دانست.

ولی اله سیف پیشتر گفته بود: بر اساس پیگیری های صورت گرفته از سوی وزارت امور خارجه و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بخشی از سرمایه طلای کشور که به دلیل تحریم ها امکان انتقال به داخل ایران را نداشت، شب گذشته با موفقیت تحویل خزانه بانک مرکزی شد.
رییس کل بانک مرکزی تصریح کرده بود: معادل ۱۳ تن طلا که قبلاً خریداری شده و در آفریقای جنوبی به صورت امانی طی ۲ سال گذشته نگهداری می شد و به دلیل شرایط تحریم و برخی کارشکنی ها امکان انتقال به ایران را نداشت، بر اساس پیگیری های انجام شده در مذاکرات جاری در وین رفع مشکل شده و طی هفته گذشته در قالب ۳ محموله که آخرین آن به میزان ۴ تن بود، وارد کشور و تحویل خزانه  بانک مرکزی شد.
گفتنی است موضوع رفع تحریم ها و دسترسی بدون مانع به منابع پولی، ارزی و طلای جمهوری اسلامی در خارج از کشور ، یکی از اهداف اصلی تیم مذاکره کننده هسته ای در جریان مذاکرات جاری است.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين