امروز : چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/02/19 - 9:33 ذخیره فایل ارسال به دوستان

آغاز دوره های آموزش گردشگری در بابل

معاون گردشگری میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران از آغاز دوره های آموزش گردشگری در حوزه های مختلف گردشگری در مازندران خبرداد.

‘ مهران حسنی ‘ روز چهارشنبه افزود: این دوره های آموزشی به منظور توانمند سازی نیروی انسانی شاغل در بخش های مختلف گردشگری به ویژه اعضای خدمت رسان در ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر توسط دفتر مطالعات و آموزش گردشگری سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور برنامه ریزی شده است .

وی ادامه داد: براساس برنامه زمانبندی برگزاری دوره های آموزش مدیریت هتلداری ویژه مدیران داخلی هتل ها از روز گذشته با حضور 50 نفر از فراگیران معرفی شده از سوی جامعه هتلداران استان مازندران و اداره کل میراث فرهنگی استان گلستان در ساری آغاز و امروز خاتمه می یابد.

وی از برپایی کلاس های آموزشی 100 نفر از عوامل اجرایی و اعضای ستاد هماهنگی خدمات سفرمتشکل از نمایندگان دستگاه ها و نهادهای استان مازندران روز پنجشنبه 30 بهمن ماه جاری در بابلسر خبر داد و گفت:با توجه به اهمیت توانمند سازی دفاتر خدمات مسافرتی استان ،دوره های بازآموزی مدیران فنی این دفاتر 2 و 3 اسفند ماه با شرکت حدود140 نفر از فراگیران معرفی شده از سوی انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی توسط موسسه سیاح سیر در هتل مرجان بابل برگزار می شود.

حسنی به دوره های 2 روزه بازآموزی راهنمایان گردشگری معرفی شده از سوی انجمن راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی در 6 و 7 اسفند ماه در رامسر اشاره کرد و یادآور شد:8 اسفند ماه 100 نفر از رانندگان معرفی شده از سوی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران و همچنین قریب به 100 نفر از کارکنان حوزه راهور،اماکن عمومی با سرفصل های تعیین شده از سوی دفتر مطالعات و آموزش گردشگری آشنا می شوند.

معاون گردشگری مازندران از گردشگری سلامت به عنوان یکی از اولویت های گردشگری در مازندران یاد کرد و افزود:نمایندگان انجمن صنفی دفاترگردشگری ،انجمن صنفی تورگردانان و دانشگاه علوم پزشکی 9 اسفند ماه در کارگاه آموزشی گردشگری سلامت که در شهرستان بابلسر برگزار می شود ،شرکت می کنند.

وی همچنین از پیش بینی دوره آموزشی دو روزه غذا و نوشیدنی برای آموزش 120 نفر از نمایندگان جوامع رستوران های بین راهی هراز ، کندوان و شهرهای ساحلی و همچنین جامعه هتلداران استان مازندران 11 و 12 اسفند ماه در امل خبر داد و گفت: دوره آموزشی ارتباط و رفتار با مشتری به عنوان یک اصل مهم در مشتری مداری 13 و 14 اسفند ماه با حضور فراگیران معرفی شده از سوی جوامع گردشگری ،دستگاه های اجرایی عضو ستاد ،فعالان و دانشجویان گردشگری برپا خواهد شد.

وی از روستا ها به عنوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری مازندران در انتقال فرهنگ و آداب و رسوم مازنی و تاکید بر رونق گردشگری در این مناطق به منظور توانمند سازی اقتصادی جوامع محلی یاد کرد و افزود: دهیاران روستاهای هدف معرفی شده از سوی اداره کل روستایی مازندران نیز 15 و 16 اسفند ماه با سرفصل های گردشگری در ساری آشنا می شوند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری مازندران بر لزوم آموزش گردشگری دربخش های مختلف خدمت رسانی به گردشگران با توجه به توریست پذیر بودن استان اشاره کرد و گفت:از 18 تا 25 بهمن ماه جاری یک میلیون و 99 هزار و 750 نفر در هتل ،هتل آپارتمان ، کمپ های موقت ،مهمانسراها ،چادر های مسافرتی و منازل استیجاری اقامت کردند.

وی افزود:در تعطیلات اخیر مجتمع تفریحی و توریستی نمک آبرود،منطقه نمونه سیترا و مجموعه تاریخی عباس آباد به ترتیب با 35 هزار و 862 نفر،14 هزار و 726نفر و 13 هزار و 324 نفر بیشترین بازدید کنندگان را به خودشان اختصاص دادند.

حسنی با بیان اینکه جهت گیری استان برای رونق رشته های مختلف گردشگری چون گردشگری سلامت،دریایی و طبیعت گردی موجب همه زمانی شدن گردشگری درمازندران خواهد شد افزود:برگزاری کارگاه های آموزشی گردشگری در فواصل مختلف جهت آموزش بخش های مختلف خدمت رسانی به گردشگران در روند توسعه توریسم نقش بسزایی خواهد داشت .

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين