امروز : یکشنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/02/20 - 9:55 ذخیره فایل ارسال به دوستان

عمارتهای کثیف در شمال سبز می شود/ پای نانوها هم به زباله کشیده شد

همه سحر و جادوها برای درد بی درمان زباله و پسماند که همانند عمارت و کوه سیاه در استانهای ساحلی و شمالی سبز شده و هر روز قد می کشند، بی اثر مانده و پای نانوها و پلاسما برای شکست این طلسم باز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، طلای سیاه، عمارتهای طلایی، کوههای کثیف و معدن ناشناخته همه و همه اصطلاحاتی است که بارها و بارها برای درمان معضل پسماند در استانهای شمالی بکار رفته اما پیروز این میدان، همان زباله های خودمان بوده است.

برای رفع این معضل، راهکارهای مختلفی بکار گرفته شد، زمانی دست به دامان دپوهای سنتی و دفن غیربهداشتی، زمانی دست به گریبان زباله سوزها و گاهی نیز به طرح هایی نیز مسیر سبز دلخوش شده است.

برآیند و نتیجه اجرای دست و پا شکسته طرح های ذکر شده، تخریب سطح وسیعی از عرصه های ملی، نفوذ شیرابها به سفره های زیرزمینی، تخریب محیط زیست و تشکیل کوهها و عمارتهایی از زباله با ارتفاعی تا ۱۵۰ متر در نواحی مختلف بوده است.

در  حال حاضر هم و غم بیشتر شهرداریهای شهرهای ساحلی از جمله مازندران، جمع آوری و دور کردن زباله از محیط های انسانی است و این طلای کثیف یا در مکانهایی نامناسب دپو، یا به دریا ریخته و یا در سواحل دفن می شوند.

با گذشت سالها از طرح ها و برنامه های مختلف، معضل زباله همچنان روی میز دولت های مختلف قرار دارد و  در این میان، طرح هایی نیز نظیر مسیر سبز ساحلی نیز در سال قبل اجرایی شد و بر این اساس با استانداران سه استان ساحلی کشور و ۳ استان مجاور آن وارد مذاکره شدیم.

این تفاهم نامه بین ۶ استانداران و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به امضا رسید و ترویج فرهنگ محیط زیست و منابع طبیعی مهمترین هدف اجرایی طرح مسیر ساحل سبز است که در ۱۲ ماده به امضاء رسیده است.

برچسب ها :
,
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين