امروز : سه شنبه, ۵ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/03 - 1:58 ذخیره فایل ارسال به دوستان

زمان لغو کامل تحریم ها علیه ایران

زنگنه گفت: با این فرآیندی که پیش بینی می شود در اواخر آبان ماه یا آذر می توانیم شاهد لغو تحریم ها باشیم.

باشگاه خبرنگاران جوان: بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت با حضور در برنامه نگاه یک در خصوص مذاکرات هسته‌ای ۱+۵ که پس از سال‌ها به نتیجه رسیده و هم‌اکنون در کشور روال قانونی را طی می‌کند، اظهار داشت: بنده معقتدم که با رفع تحریم‌ها مشکل فروش نفت خام برطرف خواهد شد.

با این فرآیندی که پیش بینی می‌شود اواخر آبان ماه یا آذر بتوانیم شاهد لغو کامل تحریم‌ها باشیم.

وی تصریح کرد: فروش نفت، حمل و نقل، بیمه و جابه‌جایی پول همه این مسائل، مشکلاتی را برای کشور ایجاد کرده بود. اگر تحریم‌ها برداشته شود، ایران سهم از دست رفته خود را از بازار نفت به دست خواهد آورد، به طوری که بیش از یک میلیون بشکه نفت را با لغو این تحریم‌ها احیا خواهند کرد تا سهم از دست رفته خود را در بازار جهانی به دست آورد.

وی افزود: یک بخشی از پول های بلوکه شده در ژاپن، کره و هند و بخشی نیز در حساب بانک مرکزی می باشد که حدود ۶ میلیارد دلار است و مشکلات فروش، حمل و نقل و بیمه با لغو تحریم ها برطرف خواهد شد به طوری که می توانیم سهم از دست رفته خود را در بازار به دست بیاوریم و مجموع پول بلوکه شده در اروپا (یونان، شل و چین) حدود ۲٫۵ میلیارد دلار است که علاوه بر این از طریق دور زدن تحریم ها ۷۵۰میلیارد دلار پول بلوکه شده از طریق بانک مرکزی وارد کشور شده است که عمده پول های دریافتی در پارس جنوبی هزینه شده است.

وی همچنین گفت: بابک زنجانی و پول‌های بلوکه شده از جمله مواردی است که در کشور به آن پرداخته می‌شود و ما سعی می‌کنیم این موضوع را با پیگیری به نتیجه برسانیم.

وزیر نفت تصریح کرد: در اروپا پول‌های بلوکه شده داریم که اکثر آن متعلق به شرکت یونانی شل و انگلیس است که مبلغ آن ۲٫۵ میلیارد دلار است که بخشی از آن‌ها به حساب وزارت نفت نیز پرداخت شده است.

زنگنه همچنین ادامه داد: در این پول‌های بلوکه شده بخشی از این بدهی‌ها مربوطه به نفت خام و میعانات گازی بوده است اما پول گمشده در کشور نداریم و این موضوع صحت ندارد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين