امروز : پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/03/01 - 5:32 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تدوین بودجه براساس اقتصاد مقاومتی / شیر بودجه به سمت نفت بسته نشد

حسین نیازآذری پیش از ظهر دیروز در نشست خبری به مناسبات سالروز خلق انتخابات سال ۹۰ که در سالن اجتماعات اداره‌کل دیوان محاسبات مازندران برگزار شد، با اشاره به اینکه این روزها یادواره‌های شهدای متعددی در استان برگزار شده است، گفت: مردم مازندران برای گرامی‌داشت یاد و خاطره بزرگ‌مردان دفاع مقدس، در این یادواره‌ها حضور پررنگ داشتند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با گرامی‌داشت روز مهندس و روز پرستار، ایام فاطمیه و همچنین درگذشت مادر شهیدان کشور را تسلیت گفت.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شاید کسی باور نکند که مازندران سالانه ۷۰۰ میلی‌متر باران دارد و با کمبود آب آشامیدنی و کشاورزی مواجه باشد، افزود: تصور بر این است که مازندران دارای ذخایر غنی آب است در حالی که در تامین آب زراعی چالش داریم.

وی با اشاره به کمبود برف و باران در سال آبی، تصریح کرد: قرار است براساس الگوی مصرف که هیئت وزیران در سال جدید مصوب می‌کند، در راستای بهینه مصرف کردن تلاش کنیم.

نیازآذری با بیان اینکه براساس پیگیری‌های انجام شده مجمع نمایندگان مازندران، اقدامات خوبی در راستای آب‌رسانی وجود دارد، اضافه کرد: در حوزه انتخابیه بابل احداث دو سد هراز و سد سجادرود در دست اقدام است که وزیر نیرو وعده داد این سد در سال ۹۷ به بهره‌برداری برسد.

این مسئول با اشاره به اینکه عملیات مطالعات سد سجادرود به زودی آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: از چشم‌انداز این منطقه در حوزه گردشگری هم می‌توان استفاده کرد.

وی با بیان اینکه بابل مانند دیگر شهرها از نظر آب آشامیدنی در تنگنای جدی هستند، تصریح کرد: ۲۰ سال قبل پروژه‌ای شروع شد با عنوان آب‌رسانی به شهرهای الف، که سال‌ها معطل مانده بود که این طرح در پیوست بودجه سال آینده دارای ۴۴ میلیارد تومان ردیف اعتباری است و در مجموع ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در مازندران در نوع خود بی‌نظیر است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مازندران از نظر راه‌های مواصلاتی با تنگناهایی مواجه بود که در سال‌های اخیر ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار در تسهیل پروژه سوادکوه انجام شد، ادامه داد: پروژه از فعالیت خوبی برخوردار است.

نیازآذری با بیان اینکه پروژه کنارگذر جنوبی بابل ۱۴ ساله شد، خاطرنشان کرد: این پروژه امروز وضعیت خوبی دارد و عملیات اجرایی در شش جبهه آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه ۲۵ اسفندماه قرار بود یک لاین این پروژه آماده شود، گفت: به لحاظ حجم وسیع پروژه و شرایط اقتصادی و جوی، این وعده عملیاتی نشده است.

این مسئول با بیان اینکه مجلس مشغول بررسی لایحه بودجه سال ۹۴ است، یادآور شد: مجلس با هماهنگی دولت، بودجه را در راستای اقتصاد مقاومتی مدیریت کرد و فقط ۲۵ درصد بودجه از محل نفت تامین می‌شود و نقطه امید است که شیر نفت به سمت بودجه را ببندیم.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی درباره عملکرد استاندار مازندران گفت: استاندار مازندران فرد پیگیری است و عملکرد و رویکرد خوبی دارد و در مجموع می‌توان ارزیابی مثبتی از عملکرد استاندار مازندران کرد و در این زمینه نگرانی وجود ندارد.

نیازآذری با اشاره به اینکه در بخش آب در لایحه بودجه ۹۴ بالغ بر ۸۰ درصد افزایش منابع آب داریم که در تاریخ آب مازندران بی‌سابقه است، اظهار داشت: این افزایش اعتبار می‌تواند به بحث آب در استان کمک کند.

وی با بیان اینکه در مجموع استان، ۱۰ سد در حال مطالعه است، افزود: در تبصره ۱۱ بودجه سال ۹۳ به تجهیز و نوسازی اراضی اختصاص دارد که این تبصره در بودجه سال ۹۴ هم ادامه دارد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه زیرساخت‌های گردشگری اعم از راه، فرودگاه، خطوط حمل و نقل ریلی و… در استان فراهم نیست، ادامه داد: در شرایط فعلی هیچ اقدام مناسبی انجام نشده است.

عضو فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدام شاخص در زیرساخت‌های گردشگری مازندران صورت نگرفته، عنوان کرد: امیدواریم در سال ۹۴ خواسته مجمع نمایندگان مازندران پیرامون بحث گردشگری محقق شود.

وی با بیان اینکه فرودگاه، ترمینال نیست که در هر منطقه احداث شود، خاطرنشان کرد: دشت‌ناز، فرودگاه اصلی مازندران است و این ظرفیت را باید حفظ کنیم اما نمی‌توان از ایجاد ظرفیت در دیگر نقاط، خودداری شود و مطالبه نکنیم.

نیازآذری با اشاره به اینکه برای تقویت صادرات باید با کشورهای حاشیه دریای مازندران داد و ستد داشته باشیم، گفت: این‌گونه نیست که با یک سفر خارجی، همه اقدامات انجام شود بلکه این رفت و آمد باید صورت گیرد تا بتوان به نتیجه رسید.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مازندران ۴۰ درصد برنج کشور را تامین می‌کند، ادامه داد: باید نیازمندی‌های داخل را تامین کنیم و زمانی کشاورزی ما رونق می‌گیرد که بتوانیم صادرات هم داشته باشیم.

این مسئول با اشاره به اینکه با توجه به پیشینه تجارتی شهرستان بابل، پیشنهاد ایجاد بندر خشک در این شهرستان را به دولت ارائه دادیم، خاطرنشان کرد: از این محل می‌توان اشتغال‌زایی کرد.

وی با بیان اینکه ۱۴ پروژه ملی در بابل که در دست اجرا است می‌تواند زمینه‌ساز اشتغال برای جوانان باشد، افزود: معدن بهترین زغال‌سنگ کشور در بابل قرار دارد که در اختیار شرکت ایمدرو قرار گرفت و با سرمایه‌گذاری کلان می‌توان به اشتغال‌زایی رسید.

نیازآذری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه نیروی اجرایی هستم و زیاد سیاسی نیستم، گفت: از حریم و خط قرمزهای انقلاب دفاع خواهم کرد و عضو جبهه پایداری نیستم.

وی با بیان اینکه تاکنون در همایش دلواپسان حضور نیافته‌ام، عنوان کرد: اصول‌گرایی را با اعتقاد قبول دارم و در این زمینه گام برمی‌دارم.

این مسئول با اشاره به اینکه در بعضی مسئولیت‌ها اگر فرد بومی انتخاب شود می‌تواند اثرگذاری بیشتری داشته باشد، گفت: مجمع نمایندگان مازندران نظرهای مشورتی خود را درباره انتخاب مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، به وزیر ارشاد اعلام می‌کند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگان خواستار هستند اسامی آن دسته از نمایندگانی که از رحیمی پول دریافت کرده‌اند منتشر شود و من هم موافق انتشار این لیست هستم.

نیازآذری با اشاره به نقش بانوان در پیروزی و تثبیت انقلاب اسلامی، بیان داشت: ضرورت دارد در برنامه‌ریزی‌ها به این قشر توجه ویژه کنیم.

وی اضافه کرد: با صراحت باید اعلام کنم که در زمینه مطالبات بانوان، اقدامات خیلی مناسبی انجام نداده‌ایم.

نماینده مردم بابل در خانه ملت با اشاره به اینکه شرکت ملی گاز مازندران اقدامات خوبی دارد، اذعان داشت: میزان بهره‌وری مازندران باید بیشتر باشد.

این مسئول با بیان اینکه بحث گردشگری، از مطالبات جدی مردم مازندران و همچنین شهرستان بابل است، متذکر شد: امیدواریم اداره‌کل گردشگری مازندران در این زمینه گام‌های اساسی بردارد.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين