امروز : یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/06 - 13:00 ذخیره فایل ارسال به دوستان

قرائتی: سردار سازندگی ذوالقرنین است نه هاشمی

حجت الاسلام قرائتی گفت: متاسفانه فاصله ما با قرآن موجب شده است هر برداشتی که از اطراف خود داریم در زندگی به کار ببریم مانند این اشتباه که هاشمی رفسنجانی را سردار سازندگی می دانیم در حالی که به فرموده قرآن سردار سازندگی ذوالقرنین است زیرا سدی را ساخت که تا چند هزار سال میخ در داخل آن فرو نمی رفت.

 

۴۷۸۸۲_۱۹۹-۲۱۰x140

به گزارش بابل نومه، حجت الاسلام قرائتی در مراسم افتتاحیه اولین همایش سراسری فعالان کانون قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: اگر امروز در ایران کسی بتواند حرف تازه ای بزند که در قرآن وجود ندارد من حاضرم با او به رقابت بپردازم تا اثبات کنم هیچ حرف تازه ای که سابق بر این قرآن به آن اشاره نکرده باشد وجود ندارد.

در ابتدای انقلاب در خصوص دولت هاشمی رفسنجانی وی را سردار سازندگی خطاب کرده بودند حال آنکه براساس فرمایش قرآن سردار سازندگی ذوالقرنین است زیرا سدی را ساخت که چند هزار سال بعد میخ در داخل آن فرو نمی رفت.

پس از آن به رئیس جمهور بعد مبتکر گفتگوی تمدن ها گفتند و حال آنکه قرآن می گوید قالو و این به معنای گفتن هر موضوع قابل بحثی است و ابداع گفتگوی تمدن ها کار این رئیس جمهور نبود.

در ادامه رئیس جمهور دیگر را پرچم دار عدالت دانستند زیرا او به دنبال هدفمند کردن یارانه ها و تقسیم آن به صورت عادلانه در میان مردم بود و حال آنکه حضرت امیر می گوید عدالت باید در گاو و خر نیز اجرایی شود و این تنها آدم ها نیستند که باید در خصوص آنها عدالت صورت بگیرد.

حتی سبک زندگی اسلامی که فرموده مقام عظمای ولایت است نیز از فرمایشات قرآن است و در این دنیا هیچ کس نمی تواند ادعا کند حرف تازه ای دارد زیرا قرآن به همه موضوعات ۱۴۰۰ سال پیش اشاره کرده است.

وی در ابتدای سخنان خود گفت: در مسیر آمدن به دانشگاه تعداد بسیار زیادی درختان بی میوه دیده می شد که این سوال را در ذهن من ایجاد کرد که چه اتفاقی می افتد اگر درختان سطح شهر محیط های اداری و دانشگاه ها میوه داشته باشند.

دانشجوی ما تشنگی و گرسنگی می کشد و از طرفی دولت به دنبال تامین میوه جهت رساندن آن به دست مردم است و حال آنکه آب و خاک در پای درختان بی میوه در سطح شهر معابر ادارات و دانشگاه ها در حال هدر رفتن است.

چندی پیش من را به سمیناری با عنوان چه کنیم زندان ها خلوت شوند دعوت کردند و جالب این بود که مهمانان بسیاری از کشورهای خارجی در این سمینار حضور داشتند.

من در این سمینار در ابتدای سخنرانی گفتم برای اینکه زندان ها خالی از زندانی شود تنها نیاز است باز نگری در قرآن صورت بگیرد زیرا در قرآن در خصوص زندانیان چاقوکش آمده است هرکس که چاقو کشید به همان اندازه با او با چاقو مجازات را اجرایی کنید در این صورت جای چاقوکشان در زندان نیست.

در خصوص زندانیانی که به دلیل تصادفات جاده ای در زندان هستند نیز قرآن می فرماید کسی که قتل عمد انجام نداده است جایش در زندان نیست بلکه باید دیه پرداخت کند و اگر توان پرداخت نقدی آن را ندارد باید به صورت اقساطی این مهم را به سرانجام برساند.

من در آن سمینار در خصوص زندانیان متهم به چک برگشتی نیز اشاره کرده و روایت قرآن را برای حضار خواندم که در آن آمده بود اگر کسی توان پرداخت چک را ندارد باید صبر کنید تا پولدار شود و در این مدت خانه وی را به اسم خود کرده و به او وام دهید تا چک خود را پرداخت کند بر این اساس من به حضار و مسئولان سمینار گفتم نیازی به این همه هزینه کردن نبود و تنها با بازگشت شما به قرآن نه تنها زندانیان در زندان ها کم می شود بلکه بسیاری از مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی نیز مرتفع خواهد شد.

بالاترین مشکل دولت از نظر اشتغال چند میلیون لیسانسه بیکار است و علت بیکاری این دانشجویان نیز دیپلم فلج آموزش و پرورش و دانشجوی لیسانس کارنابلد است قرآن می فرماید چیزی را در دانشگاه بخوانید که مفید باشد اما متاسفانه در دانشگاه های ما ارتفاع کوه هیمالیا و نام پایتخت فلان کشور را که اصلا دارای اهمیت نیست به دانشجویان آموزش می دهند.

باید کودتایی در نظام دانشگاه صورت بگیرد

نظام دانشگاه باید با یک کودتا تغییر اساسی پیدا کند و خاک این باغچه عوض شود لذا نظام لیسانس کشور کاملا فلج عمل کرده است.

چرا باید تابستان ها دانشگاه ها تعطیل باشند در حالی که براساس قرآن شما باید لایلاف قریش باشید به این معنا که اگر تابستان ها بندرعباس داغ است ملایر داغ نیست اصفهان داغ است شیراز داغ نیست و اگر قم قابل تحصیل به دلیل گرما می باشد تفرش که نزدیک به قم است داغ نیست.

براساس محاسبه من دانشجویان در ایران تنها یک سال و نیم درس می خوانند که نصف این زمان نیز ضروری و مفید نخواهد بود.

دانشجویان ما در چهار سال تحصیلی چهار تابستان ۹۰ روزه را می گذرانند و در کنار آن ۵۲ پنجشنبه و ۵۲ جمعه تعطیل دارند و علاوه بر این ۴ عید ۲۰ روزه به تعطیلات می روند که اگر در کنار تمام این ساعات از دست رفته مناسبت ها و تعطیلی های مناسبتی را نیز اضافه کنید یک دانشجو در ایران تنها یک سال و نیم تحصیل می کند.

مشکل ما نداشتن انسان های جگردار است

شما که اهل قرآن هستید آیا تا به حال توانسته اید یک اذان ظهر را در وسط سالن دانشگاه فریاد بزنید.

این مشکل همیشگی ماست که انسان های جگردار مانند امام یا کم داریم یا اصلا نداریم مشکل ما امروز در ایران دکتر و دانشجوی فوق لیسانس نیست بلکه نبود انسان های جگرداری است که مانند امام سوادشان مهم نباشد جگرداری شان دارای اهمیت باشد.

عدم فهم قرآن مشکل اساسی ما در تمام مراحل زندگی است و اگر بتوانیم درک کنیم کلمه به کلمه قرآن با ما چه حرفی دارد مشکلات زندگی مان خود به خود حل خواهد شد.

در جلسه ای در زاهدان که اکثر علمای اهل تسنن حضور داشتند یک آیه قرآن را معنا کردم که از بالاترین مقام این جمع تا کوچکترین آن با حیرت به یک دیگر نگاه می کردند و آن آیه اطیعو الله و اطیعو رسول اولوالامر منهم بود که در نهایت من این اشتباه برخی دوستان را که اولوالامر منهم را اطاعت از صاحبان زمان معرفی کرده بودند مشخص کردم.

اگر بنا باشد معنای اولوالامر منهم اطاعت از صاحبان زمان باشد پس باید از صدام و هر فرد مزدوری که در یک زمان صاحب بر مردم هستند اطاعت کنیم در حالی که قرآن به وضوح می گوید لا تتبع و لا تطیعوا و لا تتبعوا به این معنا که اطاعت از گناه، کفور، غافل، هواپرست، افراطی، تندرو، مفسد و … در هیچ صورت از سوی مسلمان انجام نشود.

براساس آیه ۳۵ سوره نساء ۱۳ کلمه در این آیه در کنار هم قرار گرفته اند که ۱۳ نکته در خصوص خانواده در آن وجود دارد اول اینکه از اختلاف نهراسید دوم اینکه شقاق بین زن و شوهر را جدی بگیرید و در همان ابتدا جهت رفع آن اقدام کنید سوم اینکه جامعه مسئول خانواده است و باید در این خصوص ورود کند چهارم اینکه علاج واقعه را باید قبل از وقوع کرد پنجم اینکه خروج شقاق از داخل خانه موجب خانه است و اجازه ندهید این اتفاق رخ دهد ششم اینکه در خصوص رفع شقاق و ایجاد آشتی عجله کنید و هفتم اینکه زن و شوهر فردی را از خانواده خود به صورت مجزا جهت حکم انتخاب کنند هشتم اینکه فرد انتخاب شده باید لایق داوری باشد تا این مشکل را بزرگتر از آنچه که هست نمایان نسازد نهم اینکه این فرد را از میان فامیل برگزینید تا آبرویی از داخل خانواده به بیرون راه پیدا نکند دهم اینکه اگر فرد از میان فامیل باشد سوز این جریان موجب حل شدن آن خواهد شد یازدهم اینکه با داوری دو نفر از اعضای خانواده زن و شوهر پولی هدر نمی شود دوازدهم اینکه بدون فوت وقت حکمین در خصوص رفع این مشکل نظر خود را بدهند و سیزدهم خفت کردن شقاق در همان ابتدای شکل گیری در بین زوجین است.

براین اساس اگر دانشگاه ما نیز بتواند مانند قرآن کلمه به کلمه جلو بیاید و براساس موضوع هر رشته در هر دانشگاه قرآنی تدریس کند مشکلات دانشجویان ما حل خواهد شد.

در این مسیر منتظر دولت نباشید زیرا اگر دانشجوی مرد هستید باید مردانه وارد کار شوید و اگر دانشجوی خانم هستید باید تصمیم جدی بگیرید که قرآن را در دانشگاه و تحصیل خود جاری کنید نه ترم تحصیلی و مدرک و جایگاه مادی.

قرآنی شدن تصمیم خودش را می خواهد و اگر می خواهید در دانشگاه و زندگی موفق باشید باید بدانید تحصیل خود را براساس فهم و درک قرآن ادامه دهید.

این نکته دارای اهمیت است که هر آنچه در دانشگاه تدریس می شود باید دارای چهار ویژگی باشد اول آنکه واجب بوده دوم اینکه مستحب باشد سوم اینکه مشکل فرد را حل کند و چهارم اینکه مشکل جامعه را بتواند رفع نماید.

در پایان این همایش به شما تذکر می دهم که برگزاری چنین همایش هایی تنها مانند روشن کردن یک کبریت است که بلافاصله خاموش می شود اما اگر کبریت را به گاز، گاز را به غذا و غذا را به معده انسان و انسان را به خدا وصل کنید مطمئن باشید مشکل حل خواهد شد ما نه شرقی و نه غربی و نه مسلمان درست و حسابی هستیم اما این را به شما می گویم اگر شما به سراغ قرآن نروید مطمئنا دنیا به سراغ قرآن خواهد آمد و اینکه رهبر انقلاب به جوانان اروپایی و آمریکایی نامه نوشتند نشان از همین نکته دارد.

خبرگزاری دانشجو

 

۰۱۳۰

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين