امروز : سه شنبه, ۵ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/08 - 12:02 ذخیره فایل ارسال به دوستان

بهانه جدید آمریکا برای دخالت درامور ایران

وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای از حکم صادرشده برای سرکرده فرقه انحرافی موسوم به عرفان حلقه ابراز نگرانی کرد.

به گزارش بابل نومه به نقل از فارس: وزارت خارجه آمریکا جمعه شب در اقدامی مداخله‌جویانه از صدور حکم اعدام برای سرکرده عرفان حلقه در ایران ابراز نگرانی کرد.

محمد علی طاهری سرکرده فرقه موسوم به عرفان حلقه است که در سال ۱۳۹۰ بازداشت شد. وی که با چندین اتهام از جمله مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع، توهین به مقدسات، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی و افساد فی الارض مواجه بود، ابتدا به ۵ سال حبس محکوم شد و در سال ۱۳۹۳ نیز پس از احراز مفسد فی الارض بودن، به اعدام محکوم شد.

مارک تونر معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه خود اقدامات طاهری را که موجب ضربات مادی و روحی به صدها تن شده، «استفاده از حق آزادی مذهبی و آزادی بیان» توصیف کرده و نوشته است که واشنگتن از حکم صادر شده برای وی، «عمیقا نگران است.»

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: «ما از دولت ایران می‌خواهیم که حکم اعدام طاهری را لغو کرده و حقوق قانونی وی را رعایت کرده و آزادی بیان و عقیده شهروندان را محترم شمارد.»

وزارت خارجه آمریکا پیش از این هم بارها با صدور بیانیه‌های مشابه در مورد امور داخلی ایران از جمله احکام صادره از سوی دستگاه قضایی دخالت کرده است. مقامات آمریکایی می‌گویند پس از توافق هسته‌ای تغییری در رویکرد خود در مورد مسئله حقوق بشر نداده و «تحریم‌های مربوطه را با قدرت» اجرا می‌کنند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين