امروز : جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/10 - 11:30 ذخیره فایل ارسال به دوستان
فرهنگی

ثروت‌مندترین زن ایران چه کتابی می‌خواند؟

سیده فاطمه مقیمی برای راه‌اندازی کسب‌وکار کتابی را معرفی کرده است.

صدای اقتصاد: بررسی‌ها نشان می‌دهد کتاب خواندن در بین سرآمدان کسب و کار ایرانی جایگاه ویژه‌ای دارد. آن‌هایی که مجموعه‌های بزرگی را اداره می‌کنند و درآمد بالایی دارند، پای ثابت کتاب و مطبوعات هستند. سیده فاطمه مقیمی یکی از آن‌هاست.  او فعالی سیاسی، کارآفرینی متعلق به نسل جدید و البته زن است. نکته سوم، مقیمی را ماه ها و سال ها به عنوان پای ثابت مطالب رسانه های اقتصادی و مدتی بعد رسانه های عمومی تبدیل کرد.

جلد نشریات با الگوی موفقیت مانند «پنجره خلاقیت» و نشریاتی با الگوی سبک زندگی مدرن مانند «زندگی ایرانی» تاکنون بارها به او اختصاص یافته است. مقیمی مدیریت شرکتی را برعهده دارد که فعالیت اصلی اش در زمینه حمل و نقل جاده ای یعنی کامیون داری است. همین بخش سوم زندگی او نیز به جذابیت بزرگی برای سیده فاطمه مقیمی تبدیل شده است. فاطمه مقیمی سال گذشته، اقدامی کم نظیر درمیان سرمایه داران ایرانی انجام داد. او به عضویت حزب کارگزاران سازندگی درآمد. حزبی که تفکرات «راست مدرن» را نمایندگی می کند.

سیده فاطمه مقیمی کتاب خودش را برای مخاطبان و کسانی که می‌خواهند کسب و کاری راه بیاندازند، معرفی می‌کند. او می‌گوید:«کتابی با نام ۵ ایده خوب پرفروش‌ترین کتاب سال آمریکا و کانادا بوده است، من این کتاب را به فارسی ترجمه کرده‌ام. در این کتاب راه‌های شروع یک کسب و کار را پله پله برای شرایط مختلف توضیح داده است. این کتاب می‌تواند الگوی خوبی برای کسانی که می‌خواهند از صفر کسب و کار ساده‌ای راه بیاندازند، باشد.»

مقیمی، رییس هیئت مدیره کانون زنان بازرگان ایران می‌گوید مطالعه حرفه‌ای و جدی دارد و بیشتر در حوزه مدیریت کتاب می‌خواند. او کتاب «مدیریت استراتژیک» را که در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود برای صاحبان کسب و کار مفیدتر از هر کتاب دیگری می‌داند. مقیمی  می‌گوید:« این کتاب پایه‌های مدیریتی را از قرن ۱۷ تا کنون توضیح داده، بسیار جامع  و برای اداره کسب و کار کاربردی است.»

سیده فاطمه مقیمی ۵ سال پیش در لیستی که از سوی سایت های ایرانی منتشر شد و البته اصالتش هیچگاه مورد تایید قرار نگرفت به عنوان هشتمین ثروت مند بزرگ ایران انتخاب شدند. اگرچه آن لیست اعتباری ندارد و اعتراض های زیادی را در پی داشت، اما نام این زن ۵۷ ساله را در فضای مردانه اقتصاد ایران بلندتر از قبل کرد. مقیمی مزدای صورتی رنگ لوکسی سوار می شود و کامیون های زیادی را با سیستم های کامپیوتری روز و جی پی اس های پیشرفته، مدیریت می کند. گفت و گوی او نشان می‌دهد بسیاری از توانایی‌ها برای مدیریت موفق بنگاه بزرگ اقتصادی‌اش را از مطالعه کتاب‌های این حوزه کسب کرده است.پ

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين