امروز : جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/10 - 13:40 ذخیره فایل ارسال به دوستان
سیاسی

حمله پلیس لندن به یک ون به خاطر تمجید از ایران!

مردی که به همراه خانواده خود به موزه علوم در مرکز لندن رفته بود، هنگام بازگشت متوجه شد که شیشه‌های ون او شکسته و تمام محتویات آن بازرسی شده است.

 

پلیس-لندن-۲۱۰x140

به گزارش بابل نومه و به نقل از شبکه ی العالم ، روزنامه “گاردین” چاپ انگلیس، درباره این ماجرا نوشت: ساعت یک بعد از ظهر دوشنبه یک ون خانوادگی خارج از موزه علوم در مرکز لندن پارک شده بود. ۲ ساعت بعد یک خانواده چهارنفره از موزه بیرون آمدند اما متوجه شدند که شیشه‌های خودروی آنان شکسته است.

آنان بعدا متوجه شدند که خودروی آنها هدف اصلی یک مأموریت بزرگ امنیتی به دلیل اخطار وجود بمب قرار گرفته است. پلیس ضد تروریسم انگلیس در جریان این عملیات موزه را محاصره کرده و پس از بستن خیابان، به بازرسی از ون پرداخته است. اما پلیسها به جای بمب، با چند عروسک و مقادیری لوازم التحریر مواجه شدند.
“کریستینا” همسر فرانسوی این مرد به گاردین گفت: به اداره پلیس رفتم و آنها من را به خاطر همه مسائلی که اتفاق افتاده مقصر دانستند؛ آنان از من خواستند به دلیل آنکه درباره کشور ایران ابراز عقیده کرده ام، احساس مسؤولیت کنم.

روی این ون نوشته شده بود “ایران با عظمت”.

به او گفته شده است: روی ماشین “اسپانیای بزرگ” یا “ایتالیای با عظمت” یا هر چیز دیگر ننوشته بودید!

گاردین تأکید کرد که پلیس از این خانواده به خاطر این اتفاق عذرخواهی نکرد.

پلیس هم برای توجیه این مسأله گفته است که کسی از پلیس تقاضای رسمی عذرخواهی نکرده است.
کریستینا گفت: آیا برای عذرخواهی، باید درخواست کنم؟ آنان وارد حریم خصوصی من شدند، به اموال من خسارت وارد کردند، ما در اینجا (در خودروی ون) زندگی می کنیم. کودکان ما ترسیدند و دیگر احساس امنیت نمی کنند.

کریستینا تأکید کرد: من آنان را به خاطر کاری که انجام دادند محکوم نمی کنم، بلکه گله من به خاطر کاری است که انجام ندادند .. آنان در نهایت می توانستند یادداشتی روی خودرو بگذارند و بگویند که “ما به خودروی شما خسارت وارد کردیم” یا “متأسفیم” یا اینکه حداقل اطلاع می‌دادند “این کار ما بود، لطفا با ما تماس بگیرید”.

خانواده “ایوان” از ۵ سال قبل روش زندگی خود را تغییر دادند و با تهیه این ون، تصمیم گرفتند به سفر دور دنیا بروند.
نخستین مقصد آنان هند بود و پس از آن وارد ایران شدند. خانواده ایوان قبل از سفر به ایران مردد بودند ولی در نهایت تصمیم خود را برای این سفر گرفتند، و در نهایت در آنچه را که در ایران مشاهده کردند، آنان را شگفت زده کرد.

 

۰۱-۳

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين