امروز : سه شنبه, ۵ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/10 - 23:04 ذخیره فایل ارسال به دوستان
ورزشی

حجازی‌پور قهرمان شطرنج بانوان آسیا شد

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از تسنیم، در دور نهم و پایانی این مسابقات میترا حجازی‌پور برابر ماری‌آن گومس از هند قرار گرفت و این حریف را شکست داد تا با کسب هفت امتیاز به مقام قهرمانی دست یافت.

حجازی‌پور در حالی به این عنوان ارزشمند دست یافت که در پایان دور هشتم در ردهم دوم قرار داشت اما با توجه شکست «سوبارامان» نماینده دیگر هند که در صدر قرار داشت، به لطف پوئن‌شکنی در امتیاز برابر با یانگ شن از چین عنوان قهرمانی آسیا را از آن خود کرد.

بانوی شطرنج‌باز کشورمان همچنین تنها سهمیه قاره آسیا در مسابقات جهانی را به خود اختصاص داد تا ارزش کارش دوچندان شود.

در پایان مسابقات بخش بانوان پس از حجازی‌پور نماینده چین نایب قهرمان شد و حریف هندی در رده سوم قرار گرفت. همچنین آتوسا پورکاشیان با ۵٫۵ امتیاز چهاردهم شد، ساراسادات خادم الشریعه با ۵ امتیاز در رده نوزدهم قرار گرفت، هانیه خلجی با ۴٫۵ امتیاز در رده بیست و پنجم، غزل حکیمی‌فرد با ۴٫۵ امتیاز در رده سی و دوم، رعنا حکیمی فرد با ۴ امتیاز در رده چهل و یکم و مینو عسگری‌زاده با ۳٫۵ امتیاز در رده چهل و پنجم ایستادند.

در بخش مردان نیز نماینده امارات قهرمانی شد، سه شطرنج باز هندی در رده های دوم تا چهارم قرار گرفتند و پرهام مقصودلو با ۶ امتیاز در رده ششم، پوریا درینی با ۵٫۵ امتیاز در رده شانزدهم، امین طباطبایی با ۵ امتیاز در رده بیست و دوم، پویا ایدنی با ۵ امتیاز در رده بیست و هشتم، احسان قائم مقامی با ۵ امتیاز در رده سی و ششم، احمد عسگری زاده با ۴٫۵ امتیاز در رده چهل و چهارم و محمدرضا اصغرزاده با ۴ امتیاز در رده پنجاه و سوم ایستادند.

برچسب ها :
, ,
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين