امروز : سه شنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/03/04 - 16:05 ذخیره فایل ارسال به دوستان

اجرای ۱۰۰ طرح اشتغال در کمیته امداد بابل

حسین سلیمانیان امشب در نشست خبری با اصحاب رسانه به‌ مناسبت هفته احسان و نیکوکاری، اظهار کرد: کمیته امداد با همکاری سازمان بسیج دانش‌آموزی، پایگاه مقاومت بسیج سپاه پاسداران و صدا و سیما اقدام به برگزاری جشن احسان و نیکوکاری به منظور جمع‌آوری هدایای مردم برای افراد نیازمند می‌کند که امسال از ۱۳ اسفند به مدت یک هفته در این شهرستان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این طرح همه مدارس شهرستان و بیش از ۷۰۰ آموزشگاه با کمیته امداد همکاری می‌کنند، افزود: در چهار آموزشگاه بابل، یک آموزشگاه بندپی شرقی و یک آموزشگاه بندپی غربی به صورت نمادین برنامه‌ها  اجرا می‌شود.

مدیر کمیته امداد بابل تصریح کرد: ۱۵۰ نیرو در ۲۹ پایگاه ثابت و سیار اقدام به جمع‌آوری هدایای مردم می‌کنند.

این مسئول از استقرار پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‎های مردمی از ۱۵ اسفند در تمام مصلی‌های شهرستان بابل خبر داد.

وی اجرای ۱۰۰ طرح اشتغال، طرح مسکن روستایی و ویزیت رایگان در مناطق محروم برای خانوار زیرپوشش را از دیگر برنامه‌های این اداره برشمرد.

مدیر کمیته امداد بابل یادآور شد: به هشت هزار و ۵۳۰ خانوار مددجو و سالمندان طرح شهید رجایی بیش از ۴۸ میلیارد و ۶۹۸ میلیون ریال در قالب مستمری پرداخت می‌شود.

وی از زیرپوشش بودن ۶۵ درصد از زنان سرپرست خانوار خبر داد و ادامه داد: در بخش عمران دو میلیارد و ۶۰۹ میلیون ریال بلاعوض برای ۲۸۳ خانوار زیرپوشش، برای احداث سرویس بهداشتی، حمام، حصارکشی و ساخت آشپزخانه هزینه شده است.

سلیمانیان خاطرنشان کرد: با معرفی ۵۵۷ خانوار به ادارات خدمات‌رسان آن‌ها از معافیت خدمات انشعاب آب، برق و گاز به ارزش ریالی یک میلیارد و ۱۱۸ میلیون ریال برخوردار شدند.

این مسئول بیان کرد: در ۱۱ ماه امسال ۱۶ میلیارد و ۳۸۷ میلیون ریال کمک نقدی و غیرنقدی برای مایحتاج فرزندان زیرپوشش هزینه شد.

وی با اشاره به اینکه سه هزار و ۵۷۷ نفر از خدمات بیمه درمانی این نهاد استفاده می‌کنند، گفت: این در حالی است که خانوار زیرپوشش شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر نیز از خدمات بیمه روستایی بهره‌مند هستند که دو میلیارد و ۳۱۱ میلیون ریال برای هزینه درمانی این خانوار هزینه شد.

مدیر کمیته امداد بابل از پرداخت وام قرض‌الحسنه‌ای به مبلغ ۹ میلیارد و ۹۳۲ میلیون ریال به نیازمندان خبر داد و تصریح کرد: در ۱۱ ماه امسال ۹۹۰ نفر از خانواده‌های زیرپوشش و خانوار نیازمندی که زیرپوشش نبودند از وام قرض‌الحسنه در قالب وام کارگشایی تا سقف ۱۰ میلیون ریال بهره‌مند شدند.

وی از استقرار ۸۴ هزار و ۴۳۵ صندوق صدقات بزرگ و کوچک در سطح شهر بابل خبر داد و افزود: برگزاری مراسم تقدیر از ۱۰۰ نفر از رابطان فرهنگی، اهدا ۱۶ جهیزیه برای نوعروسان به ارزش ۵۲۰ میلیون ریال، برپایی مراسم شور نیکوکاری در مدارس بابل، بندپی شرقی و بندپی غربی و افتتاح ششمین مرکز نیکوکاری محله ابوالفضل در موزیرج شمالی از دیگر برنامه‌های این اداره است.

این مسئول خاطرنشان کرد: هزار و ۴۳۵ دانش‌آموز و ۴۱۵ دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی از خدمات کمیته امداد بهره‌مند هستند که یک میلیارد و ۸۳۳ میلیون ریال در سرفصل فرهنگی برای هزینه تحصیلات آن‌ها پرداخت شده است.

سلیمانیان از پرداخت دو میلیارد و ۸۵۴ میلیون ریال وام بلاعوض برای تهیه جهیزیه به ۱۸۰ نوعروس خبر داد و اظهار کرد: ۱۰۰ زوج در نوبت دریافت این وام هستند که در این راستا به کمک موسسات خیریه و خیران نیازمندیم.

مدیر کمیته امداد بابل با اشاره به اینکه امسال ۶۴ میلیارد ریال اعتبارات بانکی برای کمیته امداد بابل ارسال شد که ۹۳ درصد آن جذب شد، تصریح کرد: تاکنون بیش از ۵۰۰ نفر در زمینه اشتغال از این خدمات استفاده کردند.

سلیمانیان در پایان گفت: در این شهرستان ۹۰۱ یتیم از کمک مادی و معنوی چهار هزار و ۱۳۱ حامی برخوردارند.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين