امروز : سه شنبه, ۵ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/11 - 13:28 ذخیره فایل ارسال به دوستان
فرهنگی

جدایی امین حیایی از همسرش؟!

درباره ستاره ها معمولاً شایعه زیاد است. به عنوان نمونه چندی پیش تصویری از امین حیایی بازیگر سینما در کنار یک خانم و خبر ازدواج مجدد او منتشر و به سرعت به شایعه شماره یک فضای مجازی تبدیل شد.

روزنامه خراسان: همه ما با شایعات مواجه شده ایم؛ چه شایعاتی که بعدها فهمیدیم واقعی نبوده و چه شایعاتی که هنوز هم فکر می کنیم حقیقت دارند! اما معمولاً کاربرهای شبکه های اجتماعی، بیشتر با این شایعات مواجه می شوند.

اگر اهل وایبر، واتس آپ و این اواخر تلگرام باشید، قطعاً هر روز شایعاتی می خوانید یا تصاویری از آن را می بینید. در ادامه گزیده ای از اخبار غیردقیق، شایعات اینترنتی و همچنین ماجرای پشت پرده آن را می خوانید؛ مواردی که شاید بعضی از آن ها از دیدِ خیلی از ما شایعه نباشد!

آدم کوچولو در ایران!

یک ویدئوی بی کیفیت چندی پیش منتشر شد که در آن یک آدم کوچولوی زشت و کثیف، خیلی مودب و باوقار روی زمین نشسته بود، تنها دلیلی که ثابت می کرد این موجود بندانگشتی است، وجود روزنامه و یک اسکناس هزار تومانی جلوی این آدم کوچولو بود که نشان می داد در برابر اسکناس چقدر جثه ریزی دارد. در حقیقت این ویدئو تنها یک دختر بچه کثیف و سیاه شده را نشان می داد که هنر چندان خاصی هم برای گول زدن مخاطب در ویدئو به کار نرفته بود. با این وجود عده زیادی آن را باور کردند.

جولان یک تمساح در عسلویه

تصاویری از یک تمساح که در میان چند لوله قطور صنعتی پرسه می زند و آن ها را گاز می گیرد! این تصاویر و متن کوتاهی درباره تمساحی که در تأسیسات حوزه نفتی پارس جنوبی پیدا شده است، ما را مطمئن می کند از این که یک کروکودیل بزرگ در عسلویه جولان می دهد. اما واقعیت چیست؟ با جست وجویی ساده در اینترنت که چند دقیقه ای بیشتر وقت ما را نمی گیرد، متوجه می شویم این عکس در سال ۲۰۰۳ در استرالیا گرفته شده است و کلاً ربطی به عسلویه ندارد.

پیدا شدن جسد پری دریایی

از این دست شایعه ها زیاد است. با یک عکس خارجی (که ممکن است واقعی هم نباشد) و یک خبر دروغ به راحتی شایعه می سازند! این بار پای یک موجود غیرواقعی به بازار شایعات رسید: یک پری دریایی که می گفتند جسدش را در چابهار پیدا و دفن کرده اند! عکس مربوط به یک فیلم سینمایی آمریکایی است که در آن یک پری دریایی با جلوه های ویژه به تصویر کشیده شده است اما این پری دریایی مرحوم، سر از بازار شایعات درمی آورد!

دانشجوی الاغ سوار

چند وقت پیش که زمزمه های تک نرخی شدن بنزین به راه افتاده بود، عکسی در فضای مجازی دست به دست می چرخید که جوانی را با کت و شلوار و عینک و خلاصه یک تیپ دانشجویی نشان می داد که سوار یک الاغ شده است و عده ای دورش را گرفته اند. خبرش هم این بود: جوان دانشجو در اعتراض به تک نرخی شدن بنزین با الاغ به دانشگاه رفت! این عکس و بخشی از خبر، درست بود اما دلیل اعتراض این آقا تک نرخی شدن بنزین نبود؛ او ۵ سال پیش با این شیوه به نبود پارکینگ در دانشگاهشان معترض شد!

انفجار مهیب در تهران

«۲۹۰ کشته در انفجاری در تهران»؛ خبر دروغی که از یکی از سایت های خبری خارجی شروع شد و زود هم بساطش برچیده شد. تصویر منتشر شده مربوط به حادثه ترکیدگی و سقوط لوله های آب در پارکینگ یک ساختمان در اصفهان بود که خسارت جانی نداشت. اما گاف دیگر سایت مدعی، این بود که محل حادثه را که در یک منطقه مسکونی در «اصفهان» بود، مرکز شهر تهران اعلام کرد. خوشبختانه این شایعه خیلی زود فروکش کرد.

گوشت سگ، سوسیس می شود

یکی از جدیدترین شایعات این روزها، ماجرای ۲ هزار کیلو گوشت سگی است که می گویند به سوسیس تبدیل شده است. ظاهراً مأموران از یک کارخانه تولید سوسیس، گوشت سگ پیدا کرده اند و ماجرا لو رفته است. سه تصویر هم به دنبال این شایعه منتشر شده است؛ یکی عکس یک کارگاه کثیف قصابی، دیگری سه متهم که دستگیر شده اند و عکس سوم تصویر دردناک سگی که سلاخی شده اما سرش سالم است. عکس اول یک کشتارگاه بدون مجوز است، دومی عکس ۳ دزد است که چند سال پیش دستگیر شده اند و عکس سوم، کاری است که یک حیوان آزار بی رحم با یک سگ انجام داده است. طبق معمول تصاویر به همدیگر و به خبر دروغی که همراهشان است، هیچ ربطی ندارند.

طلاق امین حیایی و همسرش

درباره ستاره ها معمولاً شایعه زیاد است. به عنوان نمونه چندی پیش تصویری از امین حیایی بازیگر سینما در کنار یک خانم و خبر ازدواج مجدد او منتشر و به سرعت به شایعه شماره یک فضای مجازی تبدیل شد. عکسی که بعداً معلوم شد مربوط به مدت ها پیش است و مراسم ازدواج برادر آقای بازیگر! اما این شایعه به دلیل تکذیب حیایی، سریع تر از دیگر شایعات رنگ باخت و از دور خارج شد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين