امروز : جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/11 - 16:12 ذخیره فایل ارسال به دوستان

مسی؛ یک گل تا ثبت رکوردی دیگر در بارسلونا

به گزارش “ورزش سه”، مسی از زمانیکه سال ۲۰۰۵ برای بارسلونا به میدان رفت تا به امروز، رکورد گلزنی بارسلونا در ۴ جام از ۶ جام ممکن را در اختیار دارد. او بهترین گلزن تاریخ بارسلونا در لالیگا، لیگ قهرمانان، سوپرجام اسپانیا و جام جهانی باشگاه هاست و تنها در کوپا دل ری و سوپرجام اروپا این عنوان را در اختیار ندارد.

مسی سال ۲۰۰۹ برابر شاختار موفق به گلزنی نشد و این پدرو بود که تک گل پیروزی بخش بارسلونا را به ثمر رساند اما در سوپرجام سال ۲۰۱۱ برابر پورتو، مسی یکی از دو گل بارسا را به ثمر رساند. او می تواند با گلزنی بر سویا در بازی امشب، بهترین گلزن بارسا در این جام بشود.

در لالیگا او سال ۲۰۱۲ توانست رکورد گلزنی سزار در بارسلونا را بشکند و در سه سال اخیر نیز بر تعداد گل هایش افزوده و خود را دست نیافتنی تر از همیشه کرده است. در سوپرجام اسپانیا او سال ۲۰۱۱ با گلزنی به رئال در بازی رفت، رکورد استویچکف را شکست و با زدن دو گل دیگر به رئال در بازی برگشت، خود را در این جام ۱۰ گله و رکورددار کرد.

در لیگ قهرمانان او سپتامبر ۲۰۱۰ موفق شد با گلزنی به پاناتینایکوس یونان، رکورد گلزنی ریوالدو در بارسلونا را جابجا و خود عنوان برترین گلزن این باشگاه در لیگ قهرمانان را تصاحب کرد. در این تورنمنت مسی همراه رونالدو بهترین گلزن محسوب می شود.

در جام جهانی باشگاه ها نیز او با ۴ گل زده، بهترین گلزن تاریخ بارسلوناست اما در کوپا دل ری، مسی با وجود ثبت ۳۴ گل، چهارمین گلزن برتر بارسلونا محسوب می شود.جلوتر از او، سزار با ۳۶ گل، کوبالا با ۴۹ گل و سامیتیر با ۶۵ گل قرار دارند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين