امروز : سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/12 - 15:07 ذخیره فایل ارسال به دوستان
اجتماعی

قاسمی: از حبس فرزند آقای خاطره شادیم

فرمانده هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه برخی ۱۸۰ درجه با گفتمان امام خمینی(ره) فاصله دارند، گفت: فرزند آقای خاطره زودتر از اینها باید زندانی می‌شد.وی با بیان اینکه امروز قوه قضاییه دل مردم را شاد کرد، افزود: هرچند این اتفاق دیر رخ داد و حبس ۱۰ تا ۱۵ سال برای فرزند آقای خاطره، کم بوده اما دلشاد شدیم.

خبرگزاری فارس: سردار سعید قاسمی شامگاه دوشنبه در یادواره شهدای پایگاه مقاومت شهید یوسفی همدان با تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: امام صادق از فرصت گرانبهایی که در زمان حیاتشان در هنگام جابجایی قدرت بین امویان و عباسیان به وجود آمد، نهایت استفاده را کردند و شاگردان بسیاری را پرورش دادند.

وی با بیان اینکه نزدیک به ۴ هزار شاگرد توسط امام صادق(ع) پرورش یافت، افزود: در این زمان امام به کادرسازی پرداختند تا این افراد در جامعه تأثیرگذار باشند.

فرمانده سال‌های دفاع مقدس، با بیان داستان هارون مکی که از یاران صدیق امام جعفر صادق(ع) بوده، تصریح کرد: زمانی که از امام در خصوص چرایی قیام نکردن پرسیدند، فرمود اگر ۱۷ نفر به مانند هارون مکی وجود داشتند، قیام می‌کردم.

وی با تأکید بر اینکه هارون مکی بنا به دستور امامش داخل تنور روشن شد و از هیچ نترسید، ادامه داد: هارون را یک شیعه تنوری می‌نامند و من معتقدم امروز ده‌ها هزار نفر شیعه تنوری در ایران اسلامی داریم که گوش به فرمان ولایت هستند.

سردار قاسمی با اشاره به اینکه متأسفانه برخی از افراد یک امام حسن انحرافی پاستوریزه ساختند، خاطرنشان کرد: برخی از افراد که دنبال دوستی با استکبارند خود را به دامان صلح امام حسنی می‌اندازند که ساخته خودشان است.

وی با بیان اینکه امام حسن(ع) زمانی صلح کرد که همه سربازان و فرماندهان سپاهش را خریدند، گفت: افرادی که به مقایسه زمان امروز با دوران امام حسن(ع) می‌پردازند به این معناست که نسبت به سربازان امروز و مردم شک دارند که جبهه‌ را ترک کرده و به ولایت پشت کنند.

رزمنده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه این مقوله را نمی‌توان باور کرد، اظهار کرد: امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) یک مطلب را تنها در سفری به همدان مطرح کردند و فرمودند «اگر زیر فشار دشمنان مجبور شویم یکی از دو راه صلح حسنی یا قیام حسینی را انتخاب کنیم، ما راه کربلا را برمی‌گزینیم».

سردار قاسمی با اشاره به اینکه برخی مسئولان امروز معتقدند باید با کدخدا کنار بیایند، تصریح کرد: این افراد که با اشرافی‌گرایی عجین هستند، بویی از اقتصاد مقاومتی نبرده‌اند.

وی با اشاره به قطعنامه ۵۹۸، ادامه داد: امام راحل از وجود ناوهای آمریکایی در خلیج فارس نترسید که قطعنامه را امضا کرد زیرا تا ۱۵ روز قبل از امضای قطعنامه ایشان همواره از ادامه جنگ گفتند اما پس از امضا، فرمودند که از هرچه بیان کردم؛ گذشتم.

این رزمنده سال‌های دفاع مقدس با تأکید بر اینکه سخنان و پیام امام در زمان امضای قطعنامه امروز سانسور می‌شود، خاطرنشان کرد: متأسفانه این سخنان که مانیفست فکری امام را نشان می‌دهد در دوران مدرسه و دانشگاه مطرح نمی‌شود.

وی با ابراز تاسف از عدم بازپخش این سخنان توسط صدا و سیما، گفت: استراتژی امام در این سخنان نهفته است که متأسفانه دلیل ارائه نشدن آن برای ما مشخص نیست.

سردار قاسمی با تأکید بر اینکه اگر خطوط فکری امام مشخص بود، فتنه ۸۸ به مدت هشت ماه به درازا نمی‌کشید، اظهار کرد: اگر به سخنان امام توجه نشود هر مسئله را باید دوباره تجربه کرده و نیش خوردن را مجدداً حس کنیم.

وی با بیان اینکه برخی از افراد همزمان با عملیات کربلای ۴ به دنبال مک فارلین رفتند تا با آمریکا مذاکره کنند، افزود: اگر امام خمینی موافق با مذاکره با آمریکا بود، اعلام نمی‌کردند که هیچ مسئول رده دوم، سوم، چهارم و حتی دهم هم حق صحبت با آمریکا را ندارد.

فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه امام(ره) با آگاهی قطعنامه را قبول کردند، ادامه داد: در زمانی این اتفاق رخ داد که رئیس قوه مجریه اعلام کرد خزانه تهی شده و فرمانده جنگ خواستار تجهیزات نظامی و سلاح شده بود و اعلام کرد اگر این امکانات فراهم شود پیروزی در سال ۷۰ به دست خواهد آمد.

سردار قاسمی خاطرنشان کرد: امام هم که امکان تغییر کادر اجرایی و مسئولان را در آن زمان نداشتند پس با اعلام اینکه از همه چیز گذشتم، قطعنامه را پذیرفتند.

وی با تأکید بر اینکه دفتر و بیت امام بنایی برای بازنشر تفکرات امام خمینی(ره) ندارند، گفت: با مشخص شدن تفکر امام مسیر زندگی ما و میزان فواصل افکار افراد با تفکر امام مشخص می‌شود.

رزمنده سال‌های دفاع مقدس با بیان اینکه اگر تفکرات امام مطرح شود، برخی برای پیشبرد کار خود ناتوان خواهند شد، اظهار کرد: حکمیت و صلح به خاطر بی‌بصیرتی مردم رخ داد.

وی با بیان اینکه امروز قوه قضاییه دل مردم را شاد کرد، افزود: هرچند این اتفاق دیر رخ داد و حبس ۱۰ تا ۱۵ سال برای فرزند آقای خاطره، کم بوده اما دلشاد شدیم.

سردار قاسمی با تأکید بر اینکه این میزان مجازات را تنها باید برای فردی که لاستیک در خیابان در زمان فتنه به آتش می‌کشید، در نظر گرفته شود، تصریح کرد: کمترین میزان مجازات برای این افراد، اعدام است.

وی با بیان اینکه زندان برای این قشر سوئیت است، ادامه داد: شهرام جزایری که از زندان خارج شد، ۱۰ سال جوان‌تر شده بود.

رزمنده سال‌های دفاع مقدس از اقدام قوه قضاییه تشکر کرد و با تأکید بر اینکه تلاش برخی برای ایجاد مسیر انحرافی در انقلاب، به ترکستان خواهد رفت، خاطرنشان کرد: حرف‌های این قشر برای مردم جذابیت نداشته و آنان به آن وقعی نمی‌گذارند.

وی با اشاره به اینکه آقای خاطره به تازگی اعلام کرده که خوشحال است تابوشکنی‌ها را دیده است، گفت: این در حالی است که آنچه شکسته شد و از آن به عنوان تابو نام می‌برند، مانیفست امام روح‌الله و راه شهدا بود!

سردارقاسمی در ادامه با بیان اینکه مقامات از من خواستند در خصوص مسائل هسته‌ای سخن نگوییم، اظهار کرد: از نمایندگان خود در مجلس در خصوص مسائل هسته‌ای بپرسید که چه اتفاقاتی در حال روی دادن است.

وی با اشاره به اینکه در گفتار امام کلمه‌های بازی و برد – برد معنایی ندارد، تصریح کرد: اگر یک توافق برد- برد رخ داده پس چرا سه بر دو به نفع ما تمام شده است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين