امروز : سه شنبه, ۵ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/13 - 0:14 ذخیره فایل ارسال به دوستان
اجتماعی

پزشک مقصر در مرگ نوزاد ۳ روزه را رئیس نکنید

پزشکی که به جرم مرگ نوزاد محکوم شد، در صورت انتصاب به ریاست مرکز بهداشت یکی از مهم‌ترین شهرستان‌های مازندران، آیا سطح اعتماد و رضایتمندی پزشکان و متخصصان و مردم را افزایش خواهد داد یا موجبات نارضایتی و اعتراض آنان را برخواهد انگیخت؟

به گزارش بابل نومه، هفتم مهرماه سال ۹۲ در یکی از بیمارستان‌های مهم استان، نوزادی با تجویز غلط یک پزشک فوت می‌کند و طی بررسی‌های مفصل به استناد مدارک مستند موجود، پزشک مورد اشاره با حکم هیات بدوی انتظامی نظام پزشکی به توبیخ کتبی درج در پرونده نظام پزشکی و چاپ در نشریه نظام پزشکی و الصاق آن رأی در تابلوی اعلانات پزشکی محکوم شد.

دادگاه عمومی آن شهرستان نیز پزشک مقصر را به یک سال حبس مجازات کرد که در نهایت با تخفیف صورت گرفته، به نود و یک روز حبس محکوم شد.

نکته اساسی در تمام بررسی‌ها و احکام صادر شده، مقصر شناخته شدن این پزشک در مرگ نوزاد و عزادار کردن یک خانواده و یک خاندان و بی‌اعتماد کردن جامعه نسبت به جامعه خدوم و مظلوم پزشکان است.

حال، چند روزی زمزمه انتصاب این پزشک مقصر به ریاست مرکز بهداشت آن شهرستان بزرگ و مهم مازندران، به گوش می‌رسد.

پرسش اساسی از مسئولان مربوطه به‌ویژه استاندار مازندران در این است که آیا از میان خیل انبوه پزشکان متعهد و ذی‌صلاح آن شهرستان مهم، آن چنان قحط‌الرجال وجود دارد که دست به چنین گزینه‌ای بزنید؟

آیا در صورت صحت این خبر، هیچ مسئولی می‌تواند از این انتصاب دفاع کند و پیامدهای اشتباهات بعدی این پزشک مقصر را به گردن بگیرد؟

و سرانجام اینکه، آیا انتصاب‌های این چنینی، اهانت به مردم و بی‌اعتمادی به نیروهای شایسته جامعه پزشکی آن شهرستان راهبردی مازندران نیست؟

اساساً، ملاک و معیار بسیاری از انتصاب‌های این گونه، برای مردم خوب و دقیق مازندران بسیار پر ابهام است که ضرورت پرهیز از تصمیم‌گیری‌ها با هر بهانه‌ای که باشد و قابل قبول و پذیرش نیست، بسیار ضروری و اساسی است.

منبع : بلاغ

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين