امروز : پنج شنبه, ۷ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/13 - 22:30 ذخیره فایل ارسال به دوستان
ورزشی

سیاه جامگان ۱ ـ نفت صفر/ با اشتباه بیرانوند

به گزارش “ورزش سه”،نفتی ها که روی اشتباه مسلم علیرضا بیرانوند از حریف عقب افتاده بودند با وجود حملات دامنه دار در دقایق پایانی موفق به گلزنی نشدند تا شروع ضعیفی در لیگ برتر داشته باشند.

استادیوم : ثامن مشهد تماشاگر: ۲۰۰۰ نفر
داور: محمدرضا فغانی کمک داوران: مهدی عالیقدر- اسد حاج محمد
اخطار : بوحمدان (۲۵) ، حمدی نژاد (۳۷) ، جلال حسینی (۵۶) از نفت تهران
میلان یووانویچ(۵۵)، امیرحسین صدقی(۵۷)، فرزاد زامهران(۵۸) محسن دلیر(۸۳) ، محسن فروزان(۸۶) از سیاه جامگان
اخراج : میلان یووانویچ

سیاه جامگان: محسن فروزان، بهروز افشار، میثم حسینی، میلان یووانوویچ، امیرحسین صدقی، رضا شربتی، فرزاد زامهران، احمد کامدار، علیرضا نقی زاده و سجاد رهبر(۶۶ سعید واسعی)، رضا عنایتی(۷۷ محسن دلیر)
سرمربی: رسول خطیبی

نفت تهران:  علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، علیرضا عزت کرامت، سانتوس، مهدی شیری ، وحید حمدی نژاد، وحید بوحمدان(۸۰ بوعذار)، وحید امیری ، ایمان مبعلی، مهدی مومنی(۷۰ پیام صادقیان) ، عیسی آل کثیر(۶۵ آلویز نانگ)

شرح بازی:
برخلاف انتظار این مسابقه با حملات تند و سریع سیاه جامگان آغاز شد، تیمی که با دو شکست در مسابقات قبلی کمترین امید را برای پیروزی داشت. با این حال آنها برای گلزنی نیازمند یک اشتباه از سمت نفتی ها بودند که علیرضا بیرانوند این موقعیت را به آنها هدیه داد. نفت بعد از گل خورده به سرعت به بازی برگشت اما حمدی نژاد موقعیت پنالتی تیمش را هدر داد تا دو تیم با همان نتیجه به رختکن بروند. در نیمه دوم باز هم نفت سنگین کار می کرد و سیاه جامگان هم موقعیت هایی روی دروازه حریف داشت اما این روند در یک ربع پایانی کاملا تغییر کرد تا نفت با تعویض های تهاجمی شرایط سختی را برای حریف به وجود بیاورد. با این حال حملات نفتی ها با دفاع حریف و درخشش دروازه بان سیاه جامگان راهی به دروازه نیافت تا علیرضا منصوریان اولین شکست این فصل لیگ را دشت کند. این اولین برد سیاه جامگان در لیگ برتر نیز بود.

اتفاق ویژه:
نفت که به عنوان یک مدعی و با تقویت کامل لیگ را آغاز کرده مقابل تیم بی ادعای سیاه جامگان شکست تلخی را پذیرفت. البته در این باخت موقعیت هدر رفته این تیم در لحظه پنالتی بسیار تاثیرگذار بود. حالا منصوریان با دو امتیاز از ۳ بازی روزهای دشوارتری را پیش رو دارد.

شرح گل:
۱-۰(سیاه جامگان) – دقیقه ۳۴ : اشتباه مرگبار علیرضا بیرانوند در دفع توپ زامهران را در یک موقعیت عالی قرارداد و این بازیکن دروازه خالی را باز کرد.


دقایق حساس:
دقیقه ۶ : پاس عمقی ایمان مبعلی در موقعیت تک به تک به مهدی مومنی رسید اما دارو صحنه را آفساید تشخیص داد.
دقیقه ۱۰ : سانتر زیبای وحید امیری می رفت که نفت تهران را صاحب یک موقعیت خوب کند اما یوانویچ توپ را به بیرون دروازه فرستاد.
دقیقه ۱۳ : نفوذ فوق العاده زامهران از سمت چپ و سانتر دیدنی اش را احمد کامدار با یک ضربه سر آرام به سمت علیرضا بیرانوند فرستاد.
دقیقه ۱۹ : سانتر دیدنی زامهران از روی یک ضربه آزاد یوانویچ را در موقعیت تک به تک قرار داد اما او با بی دقتی توپ را به بیرون زد.
دقیقه ۲۰ : سانتر ایمان مبعلی را کارلوس سانتوس با یک ضربه سر بی دقت به بیرون دروازه زد.
دقیقه ۴۰ : شوت محکم ایمان مبعلی به دست امیرحسین صدقی برخورد کرد و نفت را صاحب پنالتی نمود.
دقیقه ۴۱ : ضربه پنالتی حمدی نژاد در جهت حرکت فروزان به تیر دروازه خورد تا نیمکت سیاه جامگان غرق شادی شود.
دقیقه ۵۱ : پاس زامهران رضا عنایتی را با دروازه بان تک به تک کرد اما داور در صحنه ای مشکوک صحنه را آفساید تشخیص داد.
دقیقه ۵۵ : رضا شربتی به خوبی از سمت چپ دفاع نفت تهران را جا گذاشت اما پاس به بیرونش را سیدجلال حسینی به کرنر فرستاد.
دقیقه ۵۷ : سانتر مبعلی با خروج اشتباه محسن فروزان همراه شد و وحید امیری توپ را به سمت دروازه زد اما مدافع سیاه جامگان توپ را از روی خط بیرون کشید.
دقیقه ۶۲ : پاس عقی زیبای علیرضا عزتی وحید امیری را در موقعیت تک به تک قرار داد اما خروج به موقع فروزان اجازه نداد توپ وارد درواه زه شود.
دقیقه ۷۹ – فرار عالی علیرضا نقی زاده از سمت راست خودش را در موقعیت عالی گلزنی قرارداد اما بیرانوند از دروازه خارج شد و جلوی نفوذ او را گرفت.
دقیقه ۸۰ : وحید بوحمدان روی پاس عالی ایمان مبعلی با دروازه بان تک به تک شد اما محسن فروزان با واکنشی زیبا توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه ۸۵ : سانتر ایمان مبعلی از روی یک ضربه آزاد را عزت کرامت با اختلاف زیاد به بیرون زد.
دقیقه ۸۹: محسن فروزان با یک سوپر واکنش دروازه سیاه جامگان را نجات داد. سانتر ایمان مبعلی را کارلوس سانتوس از دو قدمی به سمت دروازه زد اما فروزارن شب خوبش را با یک واکنش زیبا تکمیل کرد.

بهترین بازیکن: محسن فروزان
او در طول بازی بارها جلوی حملات خطرناک نفت تهران گرفت و باعث شد تیمش اولین ۳ امتیاز فصل را بگیرد. فروزان در دقیقه ۸۹ با یک سیو استثنایی باعث شد دروازه تیمش بسته بماند. این اولین کلین شیت فصل فروزان محسوب می شود که در یک شب رویایی بدست آمد. البته زامهران هم گل زد و هم بارها خط دفاع نفت را به هم ریخت و در پیروزی تیمش نقش پررنگی داشت.

حاشیه ها:
*پیش از شروع بازی سیدجلال حسینی، ایمان مبعلی، پیام صادقیان و سیامک کوروشی سمت رسول خطیبی رفتند و از او رخصت گرفتند. از سیاه جامگان هم محسن فروزان و میثم حسینی سمت منصوریان رفتند.
*جالب است که عده ای از تماشاکران مشهدی برای تشویق نفت تهران به استادیوم آماده اند و علیرضا منصوریان هم گلی که باشگاه سیاه جامگان به او داده بود را به آنها تقدیم کرد.
*استقبال کم تماشاگران مشهدی از بازی تیم شان هم نشان می دهد که برای آنها سیاه جامگان حکم تیم ابومسلم را ندارد.
*در دقایق پایانی بازی علیرضا منصوریان و رسول خطیبی سرمربیان هر دو تیم به شدت به نحوه قضاوت داور اعتراض داشتند.
* محسن قهرمانی داور فوتبال، امروز با حضور در ورزشگاه بازی امروز را از نزدیک تماشا می‌کند.
* اسکوربرد ورزشگاه ثامن در نیمه اول خاموش بود.
* هواداران تیم سیاه‌ جامگان پس از پایان بازی به شدت رسول خطیبی سرمربی این تیم را تشویق می‌کردند.
* بازیکنان هر دو تیم پس از پایان نیمه اول به سمت داور بازی رفتند و اعتراض خود را به شدت به نحوه قضاوت داور اعلام کردند.
*یکی از مربیان سیاه جامگان به دلیل اعتراض شدید به داوری از زمین اخراج شد.
*رضا عنایتی و علیرضا منصوریان در طول بازی بارها با هم شوخی کردند و این موضوع برای تماشاگران به شدت جذاب بود.

برچسب ها :
,
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين