امروز : دوشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/14 - 14:05 ذخیره فایل ارسال به دوستان
سیاسی

بازگشایی مرز ایران و ترکیه

۱۳۹۳۰۹۱۱۰۰۰۲۹۱_PhotoA-210x1401

مدیرکل نظارت بر ترانزیت گمرک گفت:‌ مرز ایران و ترکیه باز بوده و ورود و خروج کالا و مسافر انجام می‌شود.

علیرضا دشتانی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به مشکلات اخیر مرز بازرگان به ترکیه اظهار داشت: در حال حاضر مرز باز است و تردد انجام می‌شود، روز گذشته هم ۳۴۷ کامیون ترانزیتی به داخل کشور وارد شده و ۳۰۷ کامیون نیز از مرز خارج شده است.

 

مدیرکل نظارت بر ترانزیت گمرک ایران با بیان اینکه روز سه‌شنبه ۲۰ مرداد نیز ۴۷۳ کامیون به داخل کشور و ۶۲۳ کامیون به سمت ترکیه تردد داشته‌اند، یادآور شد: همچنین ۵۷۰ مسافر به ایران وارد شده و حدو د۴۵۰ مسافر ایرانی نیز خارج شده‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه این مشکلات و درگیری‌ها مربوط به گروه پ.ک.ک از مخالفان ترکیه بوده و هدف آنها آسیب رساندن به ماشین‌های ترک است، افزود: در این میان، یکی از کامیون‌های ایرانی مورد حمله قرار گرفته و یک ایرانی کشته و سه نفر زخمی شدند.

 

دشتانی با اشاره به بخشنامه کشور ترکیه برای جلوگیری از ترانزیت کالا توسط کامیون‌های ایرانی در خاک این کشور، تصریح کرد: از ۱۵ مردادماه کشور ترکیه بخشنامه‌ای صادر کرده که کامیون‌های ترانزیتی ایران به مقصد اروپا هنگام بازگشت نمی‌توانند کالاهای کشور ترک را به داخل مرزهای کشور بیاورند، در غیر این صورت ۳ هزار یورو باید جریمه بپردازند.

 

مدیرکل نظارت بر ترانزیت گمرک تأکید کرد: ایران نیز می‌تواند رفتار مقابل به مثل با کامیون‌های ترک و همچنین کالاهایی که امکان قاچاق آنها در داخل فراهم است انجام دهد، اما در حال حاضر، رایزنی‌ها و اقدامات مربوط به این موضوع در حال پیگیری است.

 

وی افزود: در حال حاضر ۲۰ درصد از حجم مسافران برای خروج از کشور به مقصد ترکیه کاهش یافته است.

فارس
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين