امروز : پنج شنبه, ۷ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/14 - 17:34 ذخیره فایل ارسال به دوستان
سیاسی

آیت الله علم‌الهدی: ایران در کره‌ زمین دشمنی جز آمریکا ندارد

وی با بیان این‌که نتیجه کودتای ۲۸ مردادماه این است که ملت ما هیچ وقت نباید به آمریکا اعتماد بکند،‌ تصریح کرد: در آن زمان مصدق که در مبارزه با انگلیس بود تصمیم گرفت تا به یک قدرت بین‌المللی پناهنده شود و به‌عنوان فرار از استعمار انگلیس به آمریکا پناه برد.

 

Hjt-lslm-w-lmslmyn-syd-Hmd-lm-lhdy1-210x140

آیت الله «علم‌الهدی» ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه که در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی برگزار شد با اشاره به کودتای ۲۸ مردادماه گفت: هر سال دهه‌ی آخر مرداد یادآور خاطره‌ی برجسته و عبرت‌آموز ۲۸ مردادماه و کودتای شیطانی آمریکا و سلطه ربع قرن نابکارانه شاه بر این مملکت است.

وی با بیان این‌که نتیجه کودتای ۲۸ مردادماه این است که ملت ما هیچ وقت نباید به آمریکا اعتماد بکند،‌ تصریح کرد: در آن زمان مصدق که در مبارزه با انگلیس بود تصمیم گرفت تا به یک قدرت بین‌المللی پناهنده شود و به‌عنوان فرار از استعمار انگلیس به آمریکا پناه برد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: او با امریکا مراوده برقرار کرد و بنا شد تا نفتی که قرار بوده انگلیس بفروشد به آمریکا بفروشد و با این کار مصدق سلطه‌ی آمریکایی‌ها به‌وسیله شاه خائن در کشور مسلط شد.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: ماجرای کودتای ۲۸ مردادماه عبرتی است که هیچ وقت با هیچ توافقی و با هیچ شرایطی به آمریکا ا عتماد نکنیم.

وی خاطرنشان کرد: از کودتای ۲۸ مرداد تا فتنه ۸۸ قریب به ۶۰ سال طول می‌کشد اگر کارنامه برخورد شصت ساله آمریکا با ایران را بررسی کنیم می‌بینیم که مردم ما در هر زمان با حضور خود مزدوران آمریکایی را از کشور بیرون ریختند.

علم‌الهدی فتنه ۸۸ را نسخه برداشته شده از سوی کودتای ۲۸ مردادماه برای ثبات نظام دانست و افزود: اگر بنا باشد در کره زمین دشمنان ملتمان را شناسایی کنیم جز آمریکا مردم ما هیچ دشمنی ندارند.

وی در خصوص توافق هسته‌ای کشورمان با ۱+۵ گفت:‌ ما به عزیزان خودمان در تیم مذاکره‌کننده معترض نیستیم. آنان سربازانی بودند که به جبهه مذاکره رفتند. این‌که در دوران پساتوافق دولت می‌خواهد چه کار کند و چگونه به وضعیت اقتصادی مردم رسیدگی کند خودش می‌داند چون دولت منتخب مردم است و مجلس هم پیگیر کارهای اوست. اما چیزی که برای ما مهم است رفتار آمریکایی‌هاست.

علم‌الهدی با اشاره به مصاحبه وزیر امور خارجه آمریکا درباره توافق هسته‌ای با ایران اظهار کرد: جان کری در این مصاحبه اذغان کرده است که اگر ما توافق را امضا نمی‌کردیم دیگر ارز واحد اصلی دنیا نبود.

وی ادامه داد: تحریمها ما را مستأصل نکرده است و آمریکایی‌ها مستأصل کرده چراکه همه کشورهای دنیا حاضر نبودند خود را از انرژی ایران و هفتاد میلیون بازار آن محروم کنند.

وی با تأکید بر این‌که نفرت از آمریکا و استکبار اصل اصیل انقلاب اسلامی است که عزتمان بر آن استوار است، خاطرنشان کرد: کودتای ۲۸ مردادماه یک پیام بزرگ برای مسئولان کشور داشت و آن این‌که اگر گوش به حرف روحانیت ندهیم و اعلام خطر آنان را متوجه نشویم، سقوط می‌کنیم.

 

۰۳۵

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين