امروز : پنج شنبه, ۷ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/15 - 7:28 ذخیره فایل ارسال به دوستان
سلامت

بیماری هایی که با استفاده از موبایل به آنها مبتلا می شویم!

دانشمندان و کارشناسان اعلام کرده اند که استفاده بیش از حد از تلفن های هوشمند و تبلت موجب بروز بیماری های مختلف و حتی توموری مغزی می شود!

 

hands-coffee-smartphone-technology-large

 

بیماری های مرتبط با گوشی موبایل و تلفن های هوشمند

کارشناسان اعلام کرده‌اند استفاده از تلفن همراه رابطه مستقیمی با ابتلا به بیماری‌هایی چون آلزایمر، پارکینسون، سردرد، سوزش پوست صورت و بدن دارد.
 
گفتنی است، دانشمندان اثرات خطرناک تابش اشعه از دستگاه‌های تلفن همراه هوشمند و تبلت را به اثبات رسانده‌اند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، براساس تحقیقات اشعه تابش شده از این وسایل سبب ایجاد نوعی فرایند مخرب در بدن می‌شود که در نتیجه آن انواع بیماری‌های مزمن غیرواگیردار در بدن به وجود می‌آید. 

 

tablet

 

این اشعه‌ها باعث نوعی برهم خوردن تعادل شیمیایی دربدن می‌شود و تابش امواج فرکانس رادیویی به سلول‌های زنده بدن سبب تخریب DNA سلولی می شود.
پژوهشگران آکادمی ملی علوم اوکراین که در این تحقیق حضور داشته‌اند اعلام کرده‌اند سایر اختلالات جزئی مانند سردرد، خستگی و سوزش پوست نیز ارتباط مستقیمی با استفاده از تلفن همراه دارد.
 
کارشناسان هشدار می‌دهند افراد نباید بیش از ۱۵ ساعت درماه از گوشی تلفن همراه هوشمند خود استفاده کنند.

بنابر تحقیقات نوع اشعه استفاده شده در وسایل الکترونیکی از نوع تابش غیریونیزه است که دارای انرژی کافی برای تغییر سلو‌ل‌های بدن و سرطانی کردن آنها است.

کارشناسان بویژه نوع خاصی از تومور مغزی به نام گلیوم را در ارتباط مستقیم با استفاده از وسایل الکترونیکی دارای پرتوهای تابش دارای فرکانس رادیویی RFR و مایکروویو دانسته‌اند.

 

۶۰۰۴۴۹_۷۳۷

 

امواج این دستگاه‌ها سبب آسیب سلولی، پیرشدن سلول‌ها و ایجاد رادیکال‌های آزاد در بدن می‌شود که در نتیجه آن DNA سلولی آسیب دیده و موجب بروز انواع سرطان‌ها بویژه تومورهای مغزی می‌شود.

استفاده از تلفن همراه تنها به مدت ۲۰ دقیقه در روز می‌تواند در عرض ۵ سال سبب افزایش خطر ابتلای افراد به یکی از انواع سرطان‌ها و تومورهای مغزی شود.

 

۱۲۲۸۶۸۲۳۳۸۵۲۷۵۱۰۲a

 

استفاده زیاد از موبایل تحرک را کاهش می‌دهد

امروزه تلفن‌های هوشمند باعث افزایش زندگی ساکن شده‌اند، انجام فعالیت‌هایی مانند گشتن در اینترنت، بازی کردن، چک کردن ایمیل‌ها و… باعث شده است فعالیت فیزیکی کمتر شود. محققان دانشگاه کنت استیت به این نتیجه رسیده‌اند که استفاده زیاد از تلفن همراه با کم شدن آمادگی جسمانی رابطه مستقیم دارد.

محقان به مطالعه در این زمینه علاقه‌مند شدند زیرا برخلاف تلویزیون، تلفن همراه با کم شدن آمادگی جسمانی رابطه مستقیم دارد.

 

موبایل و کودک

 

محققان به مطالعه در این زمینه علاقه‌مند شدند زیرا برخلاف تلویزیون، تلفن همراه کوچک و قابل حمل است و می‌توان به هنگام استفاده از آن فعالیت کرد. با این وجود آنچه محققان دریافتند این بود که استفاده بیشتر از تلفن همراه به زندگی ساکن‌تر می‌انجامد.

بیش از ۳۰۰ دانشجو مورد بررسی قرار گرفتند. از این تعداد ۴۹ نفر مورد آزمایشات جسمانی قرار گرفتند. نتایج نشان داد دانشجویانی که زمان بیشتری را با تلفن همراه خود می‌گذرانند یعنی حدودا ۱۴ ساعت در روز، به نسبت کسانی که متوسط ۹۰ دقیقه در روز از تلفن خود استفاده می‌کنند، آمادگی جسمانی کمتری دارند.

یکی از افراد مورد بررسی گفت: از زمانی که آیفون گرفته‌ام فعالیت فیزیکی کمتری دارم زیرا فعالیت‌های بیشتری با آن می‌کنم.

 

mobail-7037

 

نتایج مطالعات نشان داده است استفاده بیش از حد از از تلفن همراه خطرات زیادی برای سلامت افراد ایجاد می‌کند و زندگی ساکن به همراه دارد.

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين