امروز : سه شنبه, ۵ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/15 - 15:43 ذخیره فایل ارسال به دوستان
اجتماعی

خالق یک اثر هنری زیبا باشید!

اگر شما هم دستی در هنر داشته باشید، قطعا با هنر پتینه آشنایی دارید؛ هنری که با آموزشی صحیح، بسیار سریع آن را خواهید آموخت. رنگ‌ مورد استفاده در پتینه، آکریلیک است.

مجله منزل: اگر شما هم دستی در هنر داشته باشید، قطعا با هنر پتینه آشنایی دارید؛ هنری که با آموزشی صحیح، بسیار سریع آن را خواهید آموخت. رنگ‌ مورد استفاده در پتینه، آکریلیک است. آکریلیک هیچ بوی آزار‌دهنده‌ای ندارد و کوچک‌ترین حساسیتی برای فرزند خردسال شما در خانه ایجاد نمی‌کند.

با یادگیری این هنر اصیل بدون آنکه به فضای زیادی احتیاج داشته باشید در کنجی از فضای خانه‌تان هم می‌توانید خالق اثری زیبا باشید. در ادامه و گام به گام دو تکنیک چوب و پلی‌استر پتینه با بیانی ساده به شما آموزش داده می‌شود. بعد از آنکه هنر پتینه را آموختید، این خلاقیت شماست که هنرتان را از بقیه متمایز و منحصر به فرد می‌کند. تازه شاید از آن دسته افرادی باشید که خالق تکنیکی جدید در این هنر اصیل باشید!

این‌بار شما با آموزش هنر پتینه، خالق یک اثر هنری زیبا باشید

تکنیک دکوپاژ روی چوب

۱٫برای داشتن یک جعبه جواهرات زیبا کافی است کمی زمان بگذارید و به جای آنکه این جعبه را از فروشگاه خریداری کنید، خودتان خالق آن باشید! می‌پرسید چطور؟ کافی است سری به یک فروشگاه معتبر رنگ‌های آکریلیک بزنید. تنها ابزار مورد نیاز شما برای داشتن این جعبه جواهرات زیبا یک عدد جعبه چوبی، قلم‌مو، رنگ آکریلیک، محلول مجیک دکوپاژ، استپ ۱ و ۲ ترک کوییک کراکل  و یک برگ کاغذ دکوپاژ با طرحی به دلخواه شماست. پس هرچه سریع‌تر این ابزار ساده‌ را تهیه کنید و دست به کار شوید.

این‌بار شما با آموزش هنر پتینه، خالق یک اثر هنری زیبا باشید

۲٫روی تمام جعبه چوبی را با استفاده از یک قلم‌موی سر پهن و رنگ سفید مات بپوشانید. برای اینکه در انتهای کار، جعبه جواهرات شما زیباتر شود، سعی کنید تمام سطح جعبه را به صورت یکسان بپوشانید تا هیچ  قسمتی بدون رنگ باقی نماند سپس صبر کنید تا رنگ روی جعبه خشک شود. در مرحله بعد می‌توانید بعضی قسمت‌های این جعبه سفید را با استفاده از تکنیک ترک، متفاوت از باقی جعبه طراحی کنید. به این شکل که در مرحله اول، یک لایه از استپ ۱ کوییک کراکل را روی قسمت مورد نظر بزنید و صبر کنید تا خشک شود. سپس در مرحله بعد با یک لایه از استپ ۲ کوییک کراکل (به رنگ دلخواه‌تان) روی سطح مورد نظر را بپوشانید. بعد منتظر بمانید تا شروع به ترک خوردن کند. در نهایت برخی از قسمت‌های بدنه اصلی جعبه جواهرات شما با کمک این تکنیک آموزشی با ترک‌هایی ریز پوشانده خواهد شد.

این‌بار شما با آموزش هنر پتینه، خالق یک اثر هنری زیبا باشید

۳٫حالا وارد مرحله دکوپاژ می‌شویم. برای اینکه جعبه شما منحصرا برای خودتان باشد می‌توانید آن را زیباتر هم کنید؛ آن هم تنها با یک تکه کاغذ دکوپاژ! کافی است به ابعاد در جعبه، کاغذ دکوپاژ را برش دهید. روی در جعبه کمی مجیک دکوپاژ بریزید و آن را روی سطح در جعبه پخش کنید. کاغذ دکوپاژ را روی آن قرار دهید و به صورتی این کاغذ را روی در جعبه بکشید که هیچ چروکی روی سطح کار ایجاد نشود. مجددا چسب را روی کاغذ بریزید و آن را روی تمام سطح پخش کنید. این کار باعث می شود چروک های ریز از بین بروند. حالا اجازه دهید تا خشک شود. در انتها از یک تثبیت‌کننده مناسب استفاده کنید. اگر قصد دارید برای دختری نوجوان جعبه جواهرات درست کنید، بهتر است طرح کاغذ دکوپاژ را فانتزی‌تر انتخاب کنید.


تکنیک فویل طلایی روی پلی‌استر

۱٫قبل از شروع رنگ‌آمیزی، حتما روی سطوح ناصاف ظرف میوه‌خوری را سمباده بزنید. سپس ظرف را بشویید و منتظر بمانید تا کامل خشک شود. ظرف خشک شده را روی میزی که می‌خواهید کار کنید، قرار دهید. رنگ آکریلیک قهوه‌ای سوخته را کامل با قلم‌مو روی ظرف بکشید تا تمام سطح سفید رنگ پلی‌استر قهوه‌ای شود و لکه سفیدی باقی نماند. بهتر است برای رنگ‌آمیزی از قلم‌مو ی سرنرم استفاده کنید. سپس صبر کنید تا کامل خشک شود. یکی از مزیت‌های بی‌شمار رنگ‌های آکریلیک هنری این است که به سرعت خشک می‌شوند.

این‌بار شما با آموزش هنر پتینه، خالق یک اثر هنری زیبا باشید

۲٫ زمانی که ظرف شما خشک شد، چسب گیلدینگ را روی سطوح برجسته ظرف میوه‌خوری بزنید. اگر سوال شما این است که چرا فقط سطوح برجسته؟ لطفا کمی صبر داشته باشید. بهتر است ظرف را دو، سه ساعت کنار بگذارید. زمانی می‌توانید وارد مرحله بعد شوید که انگشت شما به سختی از روی سطوح چسب‌خورده جدا شود. در مرحله بعد باید روی سطوح برجسته ظرف، تکه‌ای از یک فویل طلایی‌رنگ قرار دهید و روی آن را خوب ماساژ دهید. بعد به سرعت و محکم فویل را از ظرف جدا کنید. مشاهده خواهید کرد که لایه‌ طلایی‌رنگ زیبایی روی آن قسمت برجسته باقی مانده است.

این‌بار شما با آموزش هنر پتینه، خالق یک اثر هنری زیبا باشید

۳ .تمام سطوح برجسته را به همان ترتیبی که آموزش داده شد با ورق فویل طلایی بپوشانید. درواقع نمای اصلی ظرف شما در این مرحله آماده است. خودتان فکرش را می‌کردید که به همین راحتی صاحب یک ظرف زیبای میوه‌خوری شوید؟ با استفاده از این تکنیک می‌توانید ظروف، آینه یا هر وسیله پلی‌استر دیگری را هنرمندانه رنگ‌آمیزی کنید.

این‌بار شما با آموزش هنر پتینه، خالق یک اثر هنری زیبا باشید

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين