امروز : سه شنبه, ۵ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/15 - 15:54 ذخیره فایل ارسال به دوستان
اجتماعی

عکس: کارت دعوت به جشن طلاق!

کارت دعوت به جشن طلاق!

کارت دعوت به جشن طلاق!

 

طلاق به صرف شام و شیرینی!!!

جشن طلاق در حالی در کشورهایی چون انگلستان و ژاپن برگزار می شود که فرهنگ غالب در این کشورها هیچ سنخیتی به فرهنگ و دین جامعه ما ندارد، اینکه در کشوری که بر اساس دین مردمش، طلاق منفورترین حلال خدا است،و این که برای این منفورترین به سبک خارجی ها جشن بگیرند، جای تاسف بسیار دارد. در کشوری که روزگاری نام طلاق هم به دلیل قبحش بر لب نمی آمد، این روزها زوج های جوان برای جداییشان در تالارهای بزرگ شهر جشن می گیرند و از دوستان و آشنایان دعوت می کنند تا در این جشن رهایی همراهی شان کنند!
مدیر تالار پذیرایی: ما پولمان را می گیریم و نوع جشن برایمان فرق ندارد!
مدیر یکی از تالارهای پذیرایی در خصوص برگزاری مراسم طلاق در تالارش می گوید: برای ما فرقی نمی‌کند، ما پول‌مان را می‌گیریم و جشن برگزار می کنیم و از لحاظ قانونی هم که ممنوعیتی برای برگزاری جشن طلاق وجود ندارد! دلیلی هم ندارد که ما در این کسادی بازار برگزار جشن عروسی، برگزاری چنین مراسمی را از دست بدهیم!
برپایی جشن برای طلاق از سوی برخی از زوج های جوان بالاشهری در حالی اتفاق می افتد که همه جامعه شناسان و کارشناسان مسائل اجتماعی بر این باورند که با طلاق بنیان اصلی اجتماع که خانواده است از هم می پاشد و از این اتفاق می توان با عنوان زلزله اجتماعی هم یاد کرد

رئیس اتحادیه پذیرایی در خصوص برگزاری جشن طلاق در تالارها گفت: از نظر اتحادیه تالارهای پذیرایی برگزاری جشن طلاق ممنوع است و چنانچه موردی در این زمینه مشاهده کنیم، قطعاً برخورد خواهیم کرد. خسرو ابراهیمی افزود با تأکید بر این که این گونه مراسم بیشتر در آن سوی آب‌ها متداول است و نمی‌تواند به عنوان کالای فرهنگی وارد کشور ما شود، خاطرنشان کرد: در جامعه ما افرادی که به دلایلی تن به طلاق می‌دهند، سعی می‌کنند این موضوع را از دیگران پنهان دارند، آن وقت چگونه ما می‌ توانیم بپذیریم که عده‌ای با برگزاری جشن، جدایی خود را در بوق کنند؟

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين