امروز : پنج شنبه, ۷ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/16 - 4:40 ذخیره فایل ارسال به دوستان

۱۵ میلیون نفر در فقر مالی شدید هستند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مشکلات عمده‌ای در کشور همه را نگران کرده و لازم است مدیران کشور به خصوص رئیس‌جمهور و وزرا توجه ویژه‌ای به این موارد مبذول کنند.

Parliran_intro_04_00923d_11598

عباس فلاحی نماینده مردم اهر در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور صحن علنی امروز مجلس اظهارداشت: آنچه که در شرایط فعلی برای دولت و مجلس بسیار ضروری است عمل کردن به قانون بوده که نسبت به اجرای این مهم باید اهتمام جدی داشت.

وی با بیان اینکه فرار از قانون خسارت‌های جبران ناپذیری را به اصل حاکمیت و جمهوریت و اسلامیت نظام وارد می‌کند، افزود: مشکلات عمده‌ای در کشور همه را نگران کرده است و لازم است مدیران کشور به خصوص رئیس‌جمهور و وزاری دولت توجه ویژه‌ای به این موارد مبذول کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح‌‌کرد: فقر در جامعه تشدید یافته و زندگی برای قشر عظیمی از مردم سخت شده است، امروز را به فردا و سال آینده موکول کردن دردی را از فقرا درمان نمی‌کند.

 فلاحی تأکید کرد: طبق برآورد کارشناسان فقط ۱۰ میلیون نفر در زندگی بدون نگرانی و اضطراب زندگی می‌کنند و ۱۵ میلیون نفر در فقر مالی شدید و مابقی در لبه سختی زندگی قرار دارند و در این میان اگر مدیریت صحیحی به خصوص در جریان یارانه‌ها انجام نگیرد آنان نیز جزء ۱۵ میلیون نفر بعدی خواهند بود و کارگران،‌ کارمندان، فرهنگیان، کارکنان نیروهای مسلح و غیره جز این قشر ضعیف هستند.

فلاحی ادامه داد: حاشیه‌نشینی، افزایش مبتلا به استفاده از مواد مخدر، افزایش طلاق، افزایش محرومین از تحصیل،‌ افزایش فاصله فقیر از غنی،‌ بیشتر شدن تعداد کودکان خیابانی و مهم‌تر از همه تمرکزگرایی و پایتخت‌نگری و تمرکز صنعت و مراکز بهداشتی و علمی و ایجاد جذبه جمعیتی در مراکز سرآمد مشکلات اجتماعی است.

وی خاطر نشان کرد: پایین بودن قیمت محصولات کشاورزی روستایی و عدم مدیریت صحیح آب و عدم کنترل آبهای شیرین کشور به خصوص در حوزه دریاچه خزر،‌ عدم یکپارچه سازی اراضی روستایی و عدم کنترل واردات به خصوص واردات میوه و نابودی تولید داخلی میوه به خصوص در ارسباران، اهر و هریس واردات اجناس درجه ۳ و نابودی صنعت کشور به خصوص صنعت کفش در آذربایجان عدم نظارت صحیح در بازار و افزایش بی‌رویه قیمت کالا و نگرانی شدید از ورود کالاهای مشابه تولید داخلی جز موارد حساس حوزه کشاورزی و صنعت است.

فلاحی تأکید کرد: صنعت در آذربایجان‌شرقی در حال افول است و کارخانه‌های ماشین‌سازی و تراکتورسازی مشکلات شدید مالی دارند و ضرورت دارد نسبت به تأمین، توسعه سورتینگ، کارخانه‌های قند، فولاد و غیره در شهرستان‌های اهر و هریس توجه ویژه شود.

وی با بیان اینکه تولید میوه در حوزه انتخابیه اهر و هریس و ارسباران به دلیل خشکسالی نابود شده است گفت: از وزیر جهادکشاورزی می‌خواهیم نسبت به حل مشکلات کشاورزان این منطقه توجه جدی داشته باشد.

* باز نشر از فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين