امروز : سه شنبه, ۵ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/16 - 11:40 ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدال ارزشمند برنز بر گردن یعقوبی

به گزارش “ورزش سه” از سایت فدراسیون تکواندو، در ادامه آخرین روز از مرحله اول مسابقات گرندپریکس (G4) در سال ۲۰۱۵، ابوالفضل یعقوبی تکواندوکار وزن ۶۸- کیلوگرم کشورمان در اولین سابقه حضورش در این رقابت‌ها با ۳ پیروزی ارزشمند و یک شکست مدال برنز را به گردن آویخت.

 ابوالفضل یعقوبی برای کسب نشان برنز این مسابقات، ابتدا به مصاف “ماکسیم پوتوین” از کانادا رفت و توانست با نتیجه ۱۵ بر ۳، نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۰۹ را از پیش رو بردارد. او در ادامه رو در روی “جوز انتونیو روسیلو” از اسپانیا، دارنده دو مدال برنز قهرمانی جهان قرار گرفت که پس از تساوی صفر-صفر در راند طلایی برنده از شیاپ چانگ خارج شد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

تکواندوکار شایسته کشورمان، در ادامه برای راهیابی به مرحله نیمه‌نهایی وزن دوم المپیک، “الکسی دنیسنکو” از روسیه، نایب قهرمان المپیک لندن ۲۰۱۲، نایب قهرمان جهان ۲۰۱۵ و دارنده ۳ مدال طلای مسابقات گرندپریکس در سال ۲۰۱۴ را پیش رو داشت که در یک رقابت بسیار جذاب و دیدنی، توانست در ثانیه‌های پایانی با زیرکی ۱۵ بر ۱۴ برنده شود.

او در مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها ، “هون کیم” از کره جنوبی (نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۱۳) را پیش رو داشت که در یک رقابت بسیار پایاپای ۸ بر ۶ نتیجه را واگذار کرد و به مدال برنز بسنده کرد.

یعقوبی با این مدال ارزشمند، ۱۴٫۴ امتیاز را به سبد اندوخته هایش در رنکینگ المپیک اضافه کرد.

اما در این وزن دیگر نماینده ایران یعنی علیرضا نصرآزادانی پس از اینکه “ترنس جنیجیس” امریکایی، (دارنده مدال برنز المپیک لندن) را با نتیجه ۸ بر ۳ از پیش رو برداشت در ادامه در راند طلایی نتیجه را به “دائی هون لی” کره ای (نایب قهرمان المپیک لندن و قهرمان دو دوره مسابقات جهانی) واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

شب گذشته (شنبه)، فرزان عاشورزاده در وزن ۵۸- کیلوگرم به مدال طلا دست یافت و مسعود حجی زواره در وزن ۸۰- کیلوگرم از کسب مدال بازماند، تا پرونده تیم ملی تکواندوی مردان کشورمان که با ۴ هوگوپوش در این رقابتها حضور داشت، با ۲ مدال ارزشمند طلا و برنز از ۴ وزن المپیکی بسته شود.

این دوره از مسابقات که با حضور ۲۴۵ تکواندوکار در ۴ وزن المپیکی زنان و مردان از روز جمعه (۲۳ مردادماه) در شهر “مسکو” روسیه آغاز شده بود، امروز (یکشنبه) به پایان رسید.

مسابقات گرندپریکس G4 بود و دارندگان مدال طلا ۴۰ امتیاز، دارندگان مدال نقره ۲۴ امتیاز و دارندگان مدال برنز ۱۴٫۴ امتیاز برای افزایش امتیازات رنکینگ المپیکی‌شان در راه کسب سهمیه المپیک، بدست آوردند.

همچنین به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۵، ۳ و یک هزار دلار جایزه نقدی نیز اهدا شد.

هدایت تیم ملی تکواندو مردان کشورمان برعهده بیژن مقانلو (سرمربی) و مهدی بی‌باک و مهرداد یوسفی (مربی) بود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين