امروز : یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/16 - 13:06 ذخیره فایل ارسال به دوستان

گلیج فینالیست شد،نامجو‌مطلق به رده‌بندی رفت

به گزارش “ورزش سه” از فارس، به برزیل، در ادامه رقابت‌های چهار وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان که از ساعت ۱۰ صبح امروز (یکشنبه) به وقت محلی در شهر سالوادور داباهیا برزیل آغاز شد که نماینده وزن ۸۴ کیلوگرم کشورمان با غلبه بر حریفان جواز حضور در دیدار پایانی را کسب کرد.

در وزن ۵۵ کیلوگرم که ۱۹ نفر به روی باسکول رفته اند، محمد نامجو مطلق در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر یک یرسون هنائو از شیلی را شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل ویکتور لیزن از آلمان به پیروزی رسید. وی در یک چهارم نهایی هم با نتیجه ۶ بر ۳ از سد سیزگین پیش پیش اوغلو از ترکیه گذشت و راهی نیمه نهایی شد، اما در این مرحله با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب ماهر امیر اصلانوف از آذربایجان شد و شانس حضور در فینال و کسب مدال طلا را از دست داد. نامجو مطلق باید در دیداره رده بندی برای کسب مدال برنز مبارزه کند.

در وزن ۶۶ کیلوگرم جمال عبادی در دور اول در ثانیه های پایانی با نتیجه ۷ بر ۶ مغلوب کنچادزه از گرجستان شد که با توجه به شکست حریفش مقابل کشتی گیر ژاپنی عبادی از گردونه مسابقات کنار رفت. در این وزن ۲۶ کشتی گیر حضور دارند.

در وزن ۸۴ کیلوگرم که ۲۱ کشتی گیر به روی باسکول رفتند، مجتبی گلیج در مبارزه اول با نتیجه ۱۰ بر صفر ایرادلی متستوری از گرجستان را شکست داد. وی در دوم نیز با نتیجه ۱۱ بر یک از سد ماگومد رسول گاجی ماگومدوف از آذربایجان گذشت و راهی یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل شوتا شیرای از ژاپن به پیروزی رسید و گام به نیمه نهایی گذاشت. گلیج در این مرحله نیز با نتیجه ۱۳ بر ۳ آرسن موسی علی یف از روسیه را شکست داد و فینالیست شد. وی برای حضور در فینال با زیانیس خِرمیانکوف از بلاروس مبارزه خواهد کرد.

در وزن ۱۲۰ کیلوگرم امین طاهری در دور نخست با نتیجه ۱۶ بر ۶ مقابل تایکی یاماموتو از ژاپن به برتری دست یافت. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۵ بر ۲ از سد کریستوف راول از روسیه گذشت و گام به نیمه نهایی گذاشت. طاهری در این مرحله نیز با نتیجه ۷ بر ۲ یونس دِدِه از ترکیه را شکست داد و فینالیست شد. وی برای کسب مدال طلا با سعید گامیدوف از آذربایجان مبارزه خواهد کرد. در این وزن ۱۴ کشتی گیر حضور دارند.

مبارزات نوبت صبح به پایان رسید و دیدارهای رده بندی و فینال عصر امروز به وقت محلی برگزار خواهد شد.

چهار آزادکار وزن اول کشورمان نیز در روز گذشته موفق به کسب یک مدال طلا و سه نقره شدند که ایمان صادقی در ۶۰ کیلوگرم به مدال طلا رسید و علیرضا گودرزی در ۵۰، رضا مظفری در ۷۴ و سیدایمان حسینی در ۹۶ کیلوگرم صاحب مدال نقره شدند.

برچسب ها :
, ,
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين