امروز : سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/17 - 13:29 ذخیره فایل ارسال به دوستان
اجتماعی

توافق قبل از ازدواج در مصر باستان +عکس

براساس یک توافق قبل از ازدواج در ۲۰۰۰ سال پیش در مصر باستان که چندی پیش در پژوهشگاه فرهنگ شرقی دانشگاه شیکاگو به نمایش گذاشته شد، زنان مصری مانند مردان از حق قانونی یکسانی برخوردار بودند.

وبسایت رادیو چین: به گزارش دیلی پست چاپ انگلستان، براساس یک توافق قبل از ازدواج در ۲۰۰۰ سال پیش در مصر باستان که چندی پیش در پژوهشگاه فرهنگ شرقی دانشگاه شیکاگو به نمایش گذاشته شد، زنان مصری مانند مردان از حق قانونی یکسانی برخوردار بودند. اندازه این توفقنامه حدود ۲٫۴ متر است که در سال ۳۶۵ پیش از میلاد امضا و با خوش نویسی مصری نوشته شد.

توافق قبل از ازدواج در مصر باستان

مردم مصرباستان به حق قانونی خود بسیار اهمیت می دادند. ازدواج در مصر باستان اهمیت فوق العاده ای داشت و برخی از تاریخ شناسان معتقدند مردم مصر ازدواج را به عنوان مسوولیت مهمی برای خود تلقی می کردند.

توافق قبل از ازدواج در مصر باستان

امضای این توافق نامه به این منظور بوده که در صورت طلاق، زنان می توانستند ۱٫۲ سکه نقره و ۳۶ کیسه برنج به عنوان مهر بگیرند.

به گزارش رسیده، زنان در آن زمان می توانستند اموال شخصی مانند بردگان را مدیریت کنند و همچنین از حق دادخواهی برخوردار بودند و حق داشتند توافق ازدواج یا طلاق را امضا کنند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين