امروز : چهارشنبه, ۲۸ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/19 - 3:29 ذخیره فایل ارسال به دوستان
شبکه اجتماعی

اجرای ویژه نمایش اتاق ۴۹۸ به نفع فرشتگان اوتیسم

اجرای ویژه نمایش اتاق 498 به نفع فرشتگان اوتیسم

به گزارش بابل نومه لادن طباطبایی در اینستاگرام خود نوشت: دوستان و گرامیان، جامعه اوتیسم ایران بار دیگر مورد حمایت و لطف گروهی از هنرمندان تئاتر گرفت. خدا رو شکر می کنیم که در جهت آگاه سازی مردم عزیز کشورمان گام های بزرگی برداشته می شود. حمایت شما ، فرشتگان اوتیسم ما را به آرامش نزدیک خواهد کرد. اجرای ویژه نمایش اتاق ۴۹۸ به نفع فرشتگان اوتیسم و انجمن اوتیسم ایران.
چهارشنبه :۱۸:۳۰ در تالار حافظ

لازم به ذکر است که سها دختر این بازیگر خود مستقیما به این بیماری مبتلاست. و این مادر دلسوز برای زندگی و آرامش فرشته ی زندگیش جنگید تا سها را به آرامش برساند.

گفتنی است دَرخودماندِگی یا آتیسم یا اوتیسم (به انگلیسی: Autism) نوعی اختلال رشدی (از نوع روابط اجتماعی) است که با رفتارهای ارتباطی، کلامی غیرطبیعی مشخص می‌شود. علائم این اختلال تا پیش از سه سالگی بروز می‌کند و علّت اصلی آن ناشناخته‌است. این اختلال در پسران شایع‌تر از دختران است. وضعیت اقتصادی، اجتماعی، سبک زندگی و سطح تحصیلات والدین نقشی در بروز درخودماندگی ندارد. این اختلال بر رشد طبیعی مغز در حیطه تعاملات اجتماعی و مهارت‌های ارتباطی تأثیر می‌گذارد. کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم، در ارتباطات کلامی و غیر کلامی، تعاملات اجتماعی و فعالیت‌های مربوط به بازی، مشکل دارند. این اختلال، ارتباط با دیگران و دنیای خارج را برای آنان دشوار می‌سازد. در بعضی موارد رفتارهای خودآزارانه و پرخاشگری نیز دیده می‌شود. در این افراد حرکات تکراری (دست زدن، پریدن) پاسخ‌های غیرمعمول به افراد، دل‌بستگی به اشیا و یا مقاومت در مقابل تغییر نیز دیده می‌شود و ممکن است در حواس پنجگانه (بینایی، شنوایی، بساوایی، بویایی و چشایی) نیز حساسیت‌های غیر معمول دیده شود. هستهٔ مرکزی اختلال در درخودماندگی، اختلال در ارتباط است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين