امروز : چهارشنبه, ۲۸ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/22 - 0:35 ذخیره فایل ارسال به دوستان
مذهبی

کدام یک از شما می خواهد توبه کند؟

آیت الله بهجت

مرکز تنظیم و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی بهجت(رحمه الله علیه) در صفحه ی رسمی اینستاگرام از این عارف وارسته نوشت: این عمل که در یکشنبه های این ماه به جا آورده می شود، فضیلت مخصوصی دارد. این مطلب به خط”شیخ علی بن یحیی خیاط” رحمه الله و افراد دیگر، در برخی کتابهای علمای امامیه نقل شده است و ما تمام روایات او را که به خط او، طی اجازه نامه روایی مورخ ربیع الاول سال (شصد و نه) ه.ق نزد ما موجود است نقل می کنیم.
انس بن مالک گوید :رسول خدا صلّی الله علیه و آله در روز یکشنبه ماه ذی القعده ، از منزل بیرون آمد و فرمود:
اى مردم ! کدام یک از شما خواهد که توبه کند؟
عرض کردیم: همه می خواهیم توبه کنیم.
فرمود : غسل کنید و وضو بگیرید و چهار رکعت نماز. در هر رکعت (یک) بار فاتحه الکتاب، (سه) بار قل هوالله احد و هر کدام از دو سوره معوذتین (دو سوره فلق و ناس ) را (یک) بار بخوانید، سپس (هفتاد) بار استغفار کنید و آن را با لاحول و لا قوّه الاّ بالله العلیّ العظیم ختم کنبد. آن گاه بگویید : یَا عَزِیزُ یَا غَفَّار اِغفِرلِی ذُنُوبِی وَ ذُنُوبَ جَمِیعِ المُؤمِنیِنَ وَ المُؤمِنَات فَاِنَّهُ لاَ یَغفِرُ الذُّنُوبَ اِلاَّ اَنت.
سپس فرمود : هر بنده ای از امّت من این عمل را انجام دهد، از آسمان به او ندا می شود: ای بنده خدا عمل خود را از نو آغاز کن! زیرا توبه تو پذیرفته و گناهان تو آمرزیده شد و فرشته ای از زیر عرش به او خطاب میکند : اى بنده خجسته باد بر تو و خاندان و فرزندان تو و فرشته ای دیگر ندا میکند: اى بنده ! دشمنان تو در روز قیامت از تو راضی خواهند گردید و فرشته ای دیگر ندا می کند: اى بنده ! تو مؤمن از دنیا می روی و دین تو از تو گرفته نمی شود و قبر تو گشوده و نورانی می شود.و فرشته ای دیگر ندا میکند : ای بنده! پدر و مادر تو از تو راضى خواهند گردید، اگرچه از تو ناخشنود باشند و پدر و مادر و فرزندان تو آمرزیده شدند و روزی تو در دنیا و آخرت گسترده و فراوان خواهد بود.
و جبرئیل علیه السلام ندا می کند : من همراه با فرشته مرگ می آیم و به او سفارش میکنم که با تو به نرمی رفتار کند و اثر مرگ حتی خراشی در تو ایجاد نخواهد کرد و فقط روح تو به آرامی از بدنت خارج خواهد شد.

عرض کردیم : ای رسول خدا اگر بنده ای این عمل را در غیر این ماه انجام دهد، چه اثری خواهد داشت؟
فرمود : همانند آنچه توصیف کردم برای او خواهد بود و این سخنان را جبرئیل آنگاه که خداوند مرا به آسمان معراج برد، به من آموخته است.

معوذتین(دو سوره ناس و فلق)
مرکز تنظیم و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی بهجت(رحمه الله علیه)

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين