امروز : چهارشنبه, ۲۸ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/23 - 3:36 ذخیره فایل ارسال به دوستان
سیاسی

♨ دم خروس بدجوری چشمک می زند

تنوع رنگی خروس های محلی خیلی دلفریب و هوس انگیز است مخصوصا دم آنها.
«خروس بازی» یکی از تفریحات سالم و جذاب جوانهای شهرستان ها است. گاهی وقتها برای جابجایی آن، خروس را در زیر لباس پنهان می کنند ولی هر کاری کنند دم آن از زیر لباس بیرون می زند.
تصور کنید که یک روز خروسی را زیر بغل زده اید و بجای مدرسه و دانشگاه تصمیم گرفته اید دور از چشم والدین بروید خروسی بازی، یهویی پدر یا مادر جلو شما را می گیرند و می پرسند: کجا؟
شما هم جواب می دهید: مدرسه یا دانشگاه.
ولی بدون اینکه حواستان باشد دم خروس از زیر پیراهن، شما را لو می دهد.

 

۱

* هرچند که امروز دیگر در زندگی شهری خبری از خروس محلی نیست اما «خروس هسته ای» جای آن را پر کرده است. اگر یک نگاه اجمالی بر مصاحبه ها، یادداشت ها و سخنرانی های دولتمردان دولت تدبیر؟! و امید؟! بیاندازیم ناخود آگاه فکر می کنیم که هدف از مذاکرات و توافق هسته ای این بوده که گروهی خاص در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری آینده پیروز شود. بعضی ها چنان دست پاچه شده اند که نمی توانند ذوق زدگی خود را پنهان کنند و اینجاست که دم خروس هسته ای از زیر نیات سیاست پیشه گان عجول طوری بیرون می زند که انگار بایستی مارادونا را بی خیال شویم و غضنفر را بگیریم.
در قضیه هسته ای بعضی از افراد منتسب به جناحی خاص از صحبت هایشان چنان برداشت می شود که اینها خیالشان از کشور های غربی و آمریکا کاملا راحت است. در واقع مسائل خارجی را حل شده فرض می کنند و به فکر حذف رقیب داخلی هستند ولی از نکات ذیل قافل هستند.
۱– مذاکرات هسته ای و توافق جامع مثل جنگ تحمیلی یک موضوع ملی هست نه جناحی و برای حصول نتیجه مطلوب، وحدت و پشتیبانی ملی لازم است. جناحی کردن هسته ای به شکست و ضایل شدن منافع ملی ختم می شود.
۲– اگر سیلی دیروز بعضی ها بر زیاده خواهی غرب نبود، امروز شما پشت میز مذاکره حرفی برای گفتن نداشتید.
۳– اگر تولید کننده گان، تجار، کارگران، صنعت گران داخلی و آحاد مردم در مقابل مشکلات تحریم ها مقاومت نمی کردند، امروز شما در چانه زنی ها دچار رعشه می شدید.
۴– اگر خون شهدای هسته ای نبود، تاسیسات و دستاورد هسته ای وجود نداشت که شما سر آن معامله کنید.
۵– مهمتر از همه، اگر چتر حمایتی و هدایت های مقام معظم رهبری نبود شما هیچ نداشتید.

پس مراقب باشید سرنوشت توافق هسته ای – که حاصل تلاش یک ملت است – را به درگیری ها و رقابت های جناحی گره نزنید که خسر الدنیا والآخره می شوید.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين