امروز : سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/24 - 1:00 ذخیره فایل ارسال به دوستان
یادشهدا

یادی از شهید ابراهیم هادی

۹۷۳۶۷

 

بارها می دیدم ابراهیم بابچه هایی که نه ظاهر مذهبی داشتند ونه به دنبال مسایل دینی بودند رفیق می شد .ان هارا جذب ورزش می کرد وبه مرور به مسجدو هیت می کشاند .
یکی ازان ها خیلی از بقیه بدتر بود .همیشه ازخوردن مشروب وکارهای خلافش میگفت !اصلا چیزی ازدین نمی دانست
نه نماز نه روزه به هیچ چیز اهمیت نمی داد .
حتی می گفت تاحالا هیچ جلسه مذهبی یا هییت نرفته ام .
به ابراهیم گفتم :اقا ابرام اینها کی هستند دنبال خودت میاری !؟
باتعجب پرسید :چطور چی شده ؟!
گفتم:دیشب این پسر دنبال شما وارد هییت شد بعده م امد و کنارمن نشست وقتی حاج اقا داشت صحبت می کرد از مظلومیت امام حسین علیه السلام و از کارهای یزید میگفت .
این پسر هم خیره خیره وبا عصبانیت گوش می کرد .وقتی چراغ ها خاموش شد .به جای اینکه اشک بریزه مرتب فحش های ناجور به یزید می داد !!
ابراهیم داشت باتعجب گوش می کرد یکدفعه زد زیر خنده .بعدهم گفت:عیبی نداره این پسر تاحالا هیت نرفته وگریه نکرده .مطمعن باش باامام حسین علیه السلام که رفیق بشه تغییر می کنه .ماهم اگر این بچه هارو مذهبی کنیم هنرکردیم .دوستی ابراهیم بااین پسر به جایی رسید که همه کارهای اشتباهش راکنار گزاشت .او یکی از بچه های خوب ورزشکار شد .چند ماه بعد ودر یکی از روز های عید همان پسر رادیدم .بعد از ورزش یک جعبه شیرینی گرفت و پخش کرد. بعد گفت :رفقا من مدیون شما هستم من میدون اقاابرام هستم .ازخدا خیلی ممنونم .من اگر باشما اشنا نشده بودم معلوم نبود الان کجا بودم و…
ماهم باتعجب نگاهش می کردیم .بابچه ها امدیم بیرون توی راه به کارهای ابراهیم دقت می کردم .
چه قدر زیبا یکی یکی بچه هاراجذب ورزش می کرد بعدهم ان هارا به مسجدو هیت می کشاند و به قول خودش می انداخت تو دامن امام حسین علیه السلام.

یادحدیث پیامبر به امیر المومنین علیه السلام افتادم که فرمودند: «یاعلی اگر یک نفر به واسطه تو هدایت شود ازانچه افتاب بران می تابد بالاتر است»

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين