امروز : دوشنبه, ۳ آبان , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/08/23 - 19:00 ذخیره فایل ارسال به دوستان
سیاسی

هدف سردرگم کردن مردم است آزمون استخدامی وسیله است

thumb_HamMihan-2015594983517180051439920192_7721

 

داستان مزایده خر ملا نصرالدین را که شنیده اید . قضیه از این قراره که ملا خر مرده خود را به ﻗﺮﻋﻪﮐﺸﻲ ﮔﺬﺍﺷت و اعلام کرد فقط با پرداخت ۲ درهم در قرعه کشی شرکت و به قید قرعه صاحب یک الاغ شوید. به پانصد نفر بلیت ۲درهمی فروخت و ۹۹۸ درهم سود کرد یعنی به تنها شاکی ماجرا که برنده قرعه کشی بود پول ثبت نام را پس داد و بس. به همین راحتی.

برای اینکه نمونه اش را ببینیم، لازم نیست خیلی به زمان عقب برگردیم، حدوداً اوایل مرداد ماه بود که اخبار آزمون استخدامی یکی از وزارت خانه ها در بوق و کرنا با شور و شعف چنان پخش شد که احساس می شد زنگ خطر های امسال برای این مجموعه خاموش خواهد شد.

اما مثل اینکه خودشون زنگ خطر را از الان زدند. مثلا شرط رشته تحصیلی را برداشته و در عوض شرط سنی را پایین آورده بودند . ( اینو یواشکی بگم شاید بالایی ها نمیدونن ، اینجا هر موقع نیرو کم میارن از بازنشسته ها استفاده میکنند حق هم دارند اصلا اینجا نه بیکار داریم ،نه کار بلد، نه آدمی که بخواد و سابقه کاری هم داشته باشه.)

خب بگذریم ،بریم سر مردمی که برای خرید خر ملا پا پیش گذاشتند، خیلی ها از همه جا بی خبر ۴۸۰۰۰ هزار تومان ناقابل را ریختند تو جیب این سازمان اما بعضی از ابن بیچاره ها حتی نتونستن ثبت نام کنند و عده ای دیگر هم وقتی شرایط را دیدند فقط حسرت پول از دست رفته بر دلشان ماند .

و اگه درست حساب کتاب کنیم ، راه حل جدید و خوبیه . برگزاری آزمون باعث میشه جوان مردم یک مدتی از فکر و خیال بیکاری بیاد بیرون هم اینکه خزانه را یه تکونی میده از اون تکون هایی که یهویی اتفاق میفته و باعث شادی دل عده ای میشه .
بابا اصلا دید منفی را میزاریم کنار بنده خداها اونقدر وجدان کاری دارند که قرارِ بعد از پرداخت هزینه یک ساله پذیرفته شدگان ، (البته بگذریم از حقوق پرداختی به آنها )، دانشجوهایی که در مرحله بعد پذیرفته نشدن، کنار زده بشن و دوباره آزمون برگزار بشه ، یعنی روز از نو و روزگار از نو. یعنی هنوز کور سوی امیدی هست برای کسانی که یادشون میره از یک سوراخ نباید چند بار گزیده شد.

صبر کنید ببینم ، یه وقت فکر نکنید منظورم آزمون استخدامی آموزش و پرورش که جدیدا منتشر کرد هست .

امکان نداره اداره ای که خودش مدعی ترویج فرهنگه با یک حرکت قشنگ و خیلی معمولی و تازه با هزار دلیل و منطق بسته حمایتی را طوری در شهر پخش کنه که اصلا و ابدا حتی یک نفر بدون حساب وکتاب و نسنجیده وارد این حلقه ی حمایتی بشه.

اصلا مگه میشه ، مگه داریم در کشور، همچین مواردی اونم کجا ؟! وزارت آموزش و پرورش! چه حرفها چه تهمت ها ! .امکان نداره سازمانی که خودش مدعی عدالت پروری تو کشورِ ، به یک شهر سهمیه چند ده نفری برای استخدام بده و به شهری که حداقل ۳۵ نیرو فقط در دوره ابتدایی کم داره حتی یک سهمیه نده.

عجب گرفتاری شدیم بابا شاید تو مقطع های بالاتر معلم اضافه هست ، همونا میان درس میدن مگه درس های دبیرستان با دبستان ، ببخشید مگه دروس دوره های تحصیلی با هم فرق داره ؟!!!!
باز گیر دادم به مسائل کوچک و بی اهمیت ، نمیشه که ملاک را بیان رتبه هایی که معلمین مدرسه های خصوصی کسب کردند یا آزمون عملکرد معملین که هرسال برگزار میشه، بزارن ، نمیشه عزیز جان !!!

خلاصه کلام من حرفی از این نمیزنم که یکی از مدرسه ها سال گذشته حدودا دوماه معلم نداشت و بچه ها حسابی ورزش کردند و خندیدند و این پدر و مادرها بودند که به همراه مدیر دلسوز هر روز پله های اداره را برای پیدا کردن گمشده طی میکردند.

البته اینو بگما یکی از هدف ها شاد نگه داشتن بچه ها بود که خدا را شکر رتبه اول را ما کسب کردیم.
فکر کنم اگه یه ذره بیشتر دقت کنم همه ی سوءتفاهم ها حل بشه و تازه یه معذرت خواهی هم بدهکار شوم . پس بهتره تا کار خراب نشده ، تشکر کنم از همه ی مسئولینی که اینقدر به فکر هستند. از همه ی اون هایی که حتی راضی نیستند جوانی فکرش درگیر بیکاری بشه چه برسه به اینکه با مدرک ارشد بیکار هم باشه و بیچاره اگه بدشانس هم باشه که هیچ یعنی یک روز از ۳۵ سالش گذشته باشه .

تشکر ویژه دارم از همه و همه بالاییها ، پایین تری ها ، اتاق چپی ها و اتاق راستی های مدیر که اینقدر به فکر هستن به جز در آمد زایی از روش ملا نصرالدین .

دقت داشته باشید اگه عیبی در کار دیدین تقصیر ملا نصرالدین است که روش بهتری یاد نداده !
سرتون را درد نیارم خدا را شکر به همت مسئولین دلسوز و عادل کلید وزارت آموزش و پرورش شروع به چرخیدن در قفل کمبود نیرو کرد به قول مادرم بازم الهی شکر، حالا یه پولی رفت رفته، خدا کنه دلا خوش باشه که مطمئنم تو دل خیلیا این وسط قند آب کردن…

دیدگاه بینندگان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين