امروز : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/10/11 - 11:27 ذخیره فایل ارسال به دوستان
آیت الله توکل استاد اخلاق حوزه:

خدا انقلاب را عزیزکرد/یاد شهدا را زنده نگه دارید

DSC01447

به گزارش بابل نومه : نوزدهمین یادواره ۲۵ تن از شهدای هریکنده با همکاری خانواده های معظم شهدا ،همرزمان شهدا، پایگاه شهید چمران و حضور حماسی مردم بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد ولیعصر هریکنده برگزار شد.

این مراسم با سخنرانی خطیب توانا آیت الله توکل، استادحوزه و دانشگاه همراه بود که ایشان ضمن بر شمردن صفات انسانهای وارسته، دنیای را در قالب دو نوع رزق و روزی سفرۀدنیوی و سفرۀاخروی(معنوی) برشمردند و بیان داشتندبرای رسیدن به معنویات باید راهنمای مناسب در زندگی به همراه زاد و توشه مناسب نیازمندیم.

این استادبرجستۀاخلاق حوزه بابیان اینکه سلمان فارسی از یاران پیامبر که به آن درجه از ایمان رسید که در وصفش گفته شد سلمان از اهل بیت است سه کار مهم را انجام داد، اول آن که دنبال علم و عالم بود (راهنما)، دوم آنکه به فقرا احترام زیادی می کرد، سوم آن که در هر کاری رضایت امیرالمومنین علی (ع)را ملاک و معیار سنجش قرار می داد که این خود نشان از ولایت پذیری و انتخاب چراغ راه مناسب و راهنمای خوب است.

آیت الله توکل در ادامه با ذکر این مطلب که شهدا از همه چیز خود از جمله : جوانی، شادی، پدر و مادر، زن و فرزند، مقام، دوست و رفیق گذشتند تا به این درجه رسیدند و در راه خدا جان دادند،وقتی بی اعتنا به دنیا شدند ملائک هم به آنها می نازند ، پیامبر هم  به آنها می نازد.شهدا عزت دین اسلام و امام حسین (ع)را دیدند و رفتند.

وی با بیان اینکه سالها از شهادت برخی از شهدای اسلامی می گذرد ولی همچنان برنامه ها و یادواره ها برگزار می گردد که نشان از زنده بودن خون  این عزیزان در راه اسلام است.

استاد توکل در پایان با ذکر این نکته که خدا انقلاب را عزیز کرد و یاد شهدا را زنده نگه دارید با استناد به جمله رهبر انقلاب حضرت آیت الله خامنه ا ی که به برگزارکنندگان یادواره های شهدا فرمود :زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداکمتراز شهادت نیست از برگزارکنندگان این مراسم و حضور مردم همیشه در صحنه و ولایی منطقه تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است درادامه برنامه مداح اهل بیت آقای شافعیان به مداحی و نوحه سرایی در وصف شهداپرداخت.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين