امروز : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/10/11 - 12:36 ذخیره فایل ارسال به دوستان

رکورد حاشیه آفرینی نزدیکان احمدی نژاد شکسته می شود؟

به گزارش بابل نومه : احمدی نژادی ها به جنجال آفرینی شهرت داشتند و در واقع رکورددار ایجاد حاشیه و جنجال در کشور بودند.در طول ۸ سال ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد ، اسفندیار رحیم مشایی ، معاون و بعدها رئیس دفتر محمود احمدی نژاد بارها و بارها جنجال افرین شد تا جایی که حلقه انحرافی با نام او عجین شد.

حمید بقایی، از مشاوران احمدی نژاد و رئیس سازمان میراث فرهنگی بارها و بارها به دلیل اتهامات اقتصادی و اظهارات حاشیه ساز ، مورد توجه قرار گرفت و محمد رضا رحیمی معاون اول احمدی نژاد نیز همواره یا به دلیل مدرک تحصیلی یا به دلیل مطرح شدن نامش در ماجرای فساد اقتصادی شهرت داشت.

با روی کار امدن دولت روحانی اما در حالی که قرار بود آرامش به کشور بازگردد اما انتصاب هایی که بسیاری ان را هدفمند می دانند و اظهارات معاونین و مشاورین وی نیز جنجال ساز شده است تا به نظر برسد دوران جنجالی دیگر در راه است.

یونسی و اولین حاشیه سازی:

یونسی، وزیر اطلاعات دولت اصلاحات که دستیار ویژه رئیس جمهور ایران در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی است، زمینه ساز اولین حاشیه رسمی دولت روحانی از سوی مشاورین رئیس جمهور بود.

او در سفری که به استان سیستان داشت، از فعالیت برای انتخابات مجلس خبر داد.

یونسی در زاهدان با اشاره به حضور خود در جمع فعالان سیاسی و اعضای ستاد انتخاباتی حسن روحانی در سیستان و بلوچستان، گفته بود: این ستادها بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری راکد شده بود که در این سفر تاکید کردم این به زیان دولت است و فعالان سیاسی و اجتماعی باید فعال و به‌روز باشند.ستادهای انتخاباتی روحانی در زمان انتخابات ریاست‌جمهوری نه‌تنها باید منسجم باشند بلکه از هم‌اکنون برای انتخابات بعدی مجلس فعالیت خود را آغاز کنند.

این سخنان یونسی کافی بود تا اعتراضات بر سر آغاز زودهنگام فعالیت انتخاباتی دولت یازدهمی ها قوت بگیرد و اولین حاشیه یاران روحانی ایجاد شود.

ترکان وانتخابات مجلس و ماجرای فساد

بعد از یونسی اما اکبر ترکان پای به میدان گذاشت، و زمینه جنجالی تازه را برای دولت یازدهم فراهم آورد. ترکان در گفت وگو با یک روزنامه نزدیک به هاشمی رفسنجانی و جریان اصلاحات به نمایندگان مجلس هشدار داد که طرفداران دولت مانع از حضور مجدد آنان در مجلس خواهند شد.

مشاور ارشد رئیس جمهور با بیان اینکه ما باید این دو سال مجلس را تحمل کنیم، اظهار داشته است: ما از مردم استدعا می‌کنیم که فعالیت آنها را به خوبی رصد کنند و اگر دیدند که این رفتار درست و منطقی نیست در انتخابات مجلس آینده تجدیدنظر کنند.

وی در ادامه سخنان خود اعلام کرد که ۵/۴۹ درصدی که در انتخابات اخیر به روحانی رای نداده اند، حامی بی قانونی و قانون گریزی و عامل پدید آمدن امثال بابک زنجانی هستند:« «شما فکر نکنید که یک نفر در مملکت وجود دارد که می‌گوید من قانون را قبول ندارم بلکه این یک جریان مشخص بود که می‌گفتند ما قانون را قبول نداریم. اکنون ۵/۴۹ درصد آرا را شامل می‌شوند. این ۵/۴۹ درصد آرا کسانی بودند که در مقابل جریانی که مقابل قانون ایستاد سکوت کردند. این ۵/۴۹ درصد سکوت کردند و نگفتند که تو بی جهت فکر کردی که می‌توانی قانون را قبول نداشته باشی».

این سخنان مشاور رئیس جمهور که پیشتر نیز بیان شده بود اینبار نیز با واکنش‌های زیادی روبرو شد و بسیاری از نمایندگان مجلس به این سخنان ترکان پاسخ داده و آن را توهین به خانه ملت دانستند و حتی یکی از روزنامه‌های صبح کشور سخنان مشاور رئیس جمهور را توهین به نیمی از ملت ایران دانست. باهنر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز اعلام کرد که می‌شود فقط در مقابل این سخنان سکوت، سکوت و سکوت کرد.

این منتقدان خواستار پاسخ گویی روحانی و معذرت خواهی ترکان شدند. مشاور رئیس جمهور درپاسخ به این انتقادها گفت:« من فقط نظراتم را بیان کردم و آقایان نیز نظراتشان را گفتند و من فکر نمی‌کردم که آنها ظرفیت شنیدن این مقدار از نقد را ندارند و موجب رنجششان می‌شود.»
البته این تنها جنجال سازی ترکان نبود بلکه اظهارات وی درباره فساد در دولت دهم و متهم کردن حمید بقایی نیز جنجال آفرین شد و بقایی را واردار به دادن پاسخ کرد که این جنجال هنوز هم ادامه دارد.

سریع القلم ازپوشش تا سخنان

سریع القلم که نام مشاور روحانی را یدکی می کشد اما نفر بعدی بود  تا سخنان او زمینه یک جنجال علیه دولت را فراهم کند.

دکتر محمود سریع القلم در سخنانی در نشست علمی موسسه تحقیقاتی امام موسی صدر به مذاکرات هسته‌ای و نظر منتقدان اشاره کرد و گفت:« صدا و سیما هم که چقدر به این جریان کمک می‌کند، مثلا می‌رود از یک لبو فروش می‌پرسد نظر شما درباره برنامه هسته ای چیست؟ این خیلی اثر می‌گذارد. یا یک راننده تاکسی که بنده خدا از ۵ صبح تا ۱۲ شب باید در این خیابان‌ها بدود تا هزینه ۳ تا بچه دانشجویش را درآورد، سر چهارراه از او می‌پرسند که نظر شما درباره برنامه هسته ای و مذاکرات ژنو چیست؟ او چه دانشی دارد که بتواند به این پرسش یک واکنش منطقی نشان بدهد. صدا و سیما اصالتا یک نهاد پوپولیستی است و کمک می‌کند به جلوگیری از رشد عقلی و استدلالی جامعه. این است که می‌پرسیم ما کجا یاد می‌گیریم که آدم‌های منطقی بشویم؟»

چندی پیش نیز رسانه ملی تصویر سریع القلم در حاشیه اجلاس داووس در حالی که کروات داشت را نشان داد و کنایه ای را روانه دولت کرد تا این بار نحوه پوشش مشاورین روحانی مورد انتقاد قرار گسرد.پوششی که برای همراهان وی نامتعارف بوده است.

آشنا و دفاع از سریع القلم

حواشی پیرامون سریع القلم کافی بود تا اینبار مشاور رسانه ای دولت وارد میدان شود. حسام الدین آشنا در نامه‌ای که مخاطب آن صداوسیما بود اعلام کرد که سریع القلم مشاور رئیس جمهور نیست.بعد از پایان ماجرای سریع القلم اینبار حسام الدین آشنا زمینه ساز ایجاد یک حاشیه دیگر برای دولت شد.

چند روز پیش حسام الدین آشنا، مشاور فرهنگی حسن روحانی و نماینده دولت در شورای نظارت بر صدا و سیما با انتقاد شدید از رادیو – تلویزیون سراسری ایران گفته بود که این شورا به وظایف نظارتی خود عمل نمی‌کند.

او اظهار کرد وضعیت شورا به گونه ای شده که”گویی این شورای نظارت برصداوسیما نیست، بلکه شورایی از طرف صدا و سیما برای نظارت بر ریاست جمهوری است”.

ماجرای انتقادات مشاور رئیس جمهور از صداوسیما زمانی کلید خورد که گفت و گوی تلوزیونی حسن روحانی در ماه گذشته با دستور ضرغامی با یک ساعت تاخیر بر روی آنتن تلوزیون رفت. تاخیری که گفته می‌شد به خاطر اختلاف با دفتر رئیس جمهور درباره انتخاب مجریان به وجود آمد و به این ترتیب حاشه سازی های مشاوران و همراهان روحانی همچنان ادامه دارد تا جاییکه با توجه به عمر کم دولت یازدهمی ها بعید  نیست رکورد دولت دهم توسط آنها شکسته شود.

البته مشاوران روحانی تا کنون حاشیه های اقتصادی نداشته اند و در هر حال باید منتظر روزهای پایانی حیات دولت یازدهم بود تا بتوان در این خصوص قضاوت کرد.

منبع: هشت صبح

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين