امروز : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/10/17 - 11:17 ذخیره فایل ارسال به دوستان
حجت الاسلام روحانی:

محصولات نظامی ما زمینه ی اقتدار و عظمت نظام اسلامی را فراهم آورده است .

روحانی بابل۱

به گزارش بابل نوین: محصولات نظامی ما در سایه ی قوّت و عزّت علمی جامعه و دست اندرکاران و دانشمندان جوان ما شکل گرفت و زمینه ی اقتدار و عظمت نظام اسلامی را فراهم آورده است .

حجت الاسلام حسن روحانی ضمن بیان مطلب فوق در خطبه های این هفته نماز جمعه بابل به بررسی حواشی و جنجال رسانه ای غرب ادامه می دهد:رهبر معظم انقلاب اسلامی این حرکت در کشور ما را براساس منطق قرآن می داند که ساخت این تجهیزات و سلاح ها فرمان پروردگار متعال است که با آنها دل دشمنان سوزانده و آنها را مرعوب سازد .

وی در ادامه می افزاید: نباید نشست تا دشمن حمله کند و آنگاه به فکر تهیه ی سلاح افتاد . وقتی که ما مجهز باشیم و دست برتر را در کشور و منطقه ی خود داشته باشیم و تجهیزات را در کشور خود بسازیم و آنها را آزمایش کنیم دشمنان رصد می کنند و قدرت ما را می فهمند . وقتی که سوله ی موشکی ما در معرض دید رسانه ای آنها قرار می گیرد آنچنان دل آنها را می سوزاند که تمام تدابیری که سی و چند سال برای آن معرکه می گیرندکه امروز حمله می کنیم و فردا حمله می کنیم را در نطفه خفه می کند. اصلا برای اینکه دشمنان مرعوب شوند و فکر اینکه به ما حمله کنند را از سر خود بیرون کنند و نگاه چپ خود را به مرزهای این کشور نیندازند ، فرزندان ما در ورزارت دفاع تجهیزاتی فراهم کردند تا بتوانند به این نیت دست پیدا کنند .

روحانی خاطر نشان ساخت:علاوه بر این، آزمایش موشک عماد در این موقعیت بسیار مناسب بود . چرا که دشمنان تصور می کردند که با تصویب برجام می توانند ایران را مهار و کنترل کنند و می توانند ذره ذره در کشور ما نفوذ کنند و بر ما مسلّط شوند و با چنین نگاه و خواب و خیالی سیر می کردند . که این آزمایش به آنها نشان داد که برجام یک امر است و قدرت و اقتدار نظامی نظام اسلامی امر دیگری است . گرچه برجام یک سلسله اقداماتی در خود دارد و آثاری را برای هر طرف در پی دارد و تعهّداتی را به دنبال می آورد . اما این تعهّدات موجب نمی شود که نظام اسلامی از اقتدار و عظمت خود کم کند و زمینه ی نفوذ را برای دشمنان به وجود بیاورد .

خطیب جمعه ی بابل با اشاره به تأثیرات و منطق آزمایش موشک عماد در سطح بین المللی گفت : منطق برخواسته از آزمایش عماد آثار نظامی دارد و دست برتر نظامی را برای جمهوری اسلامی فراهم می کند ، دست برتری که تا به حال هرچه آن را به دست آورده است از آن حسن استفاده را برای ایجاد آرامش در منطقه به کار برده است و نگذاشت به مانند برخی از عناصری که تجهیزات خریدند و بر سر ملتهایی چون یمن شبانه روز آتش می ریزند و بر آنها زورگویی و مزدوری می کنند عمل کند ؛ نظام جمهوری اسلامی از سلاح خود برای خدمت به امت اسلامی و اقتدار اسلام و حاکمیت اسلام در منطقه به کار برده است . علاوه بر این منطق موشک های بالستیک عماد نشان می دهد که آنچه که می تواند زمینه ی اقتدار و ثبات آن را فراهم کند اقتدار است نه مذاکره . کمال تأسف است که می بینیم برخی از افراد تصور داشته باشند که به دنبال قدم های دیگری بروند و با زبان و قدم خود درصدد باشند که به مردم القاکنند که حل مشکلات آنها در مذاکره با آمریکا نهفته است که اگر با آمریکا مذاکره کنیم و رو در رو بنشینیم و صورت در صورت مذاکره کنیم مشکلات ما حل خواهد شد ! به عکس این امر ما هر کجا که با آنها مذاکره کرده ایم ناگزیر شده ایم از خود هزینه کنیم و متأسفانه زمینه ی نفوذ آنها را فراهم کنیم . رهبر انقلاب اسلامی فرمودند که اگر با همه ی کشورهای دنیا که اسرائیل جزو آنها نخواهد بود مذاکره کنیم با آمریکا مذاکره نمی کنیم . چرا که آنها مذاکره را وسیله ای برای نفوذ می سازند و می خواهند بر مرکب مذاکره بنشینند و زمینه نفوذ را در کشور ما پیدا کنند . این ملت اجازه ی این کار را نخواهد داد . منطق ملت ما در مقابل شما همان چیزی است که شما در روی میز قرار داده اید و ملت ما هم آن سوی میز موشک و اقتدار و قدرت نظامی خود را در مقابل شما قرار خواهد داد .

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين