امروز : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/10/18 - 11:12 ذخیره فایل ارسال به دوستان
دانشکده داروسازی در بابل راه‌اندازی شد

راه‌اندازی دانشکده‌ی داروسازی در بابل

۱۶۶۸۸۴۳

به گزارش بابل نوین به نقل از خبر گزاری مهر:سیدعلی ابطحی معاون پزشکی دانشگاه آزادبا بیان اینکه، با توافق وزارت بهداشت در مورد رشته – محل هایی که پیش از این و در سال های ۸۰ و ۸۱ بیش از حد توانشان ظرفیت پنذیرش دانشجوی داشته اند تصمیم گیری و مقرر شد آمار پذیرش آنها را کاهش دهیم.

وی افزود: در‌‌مجموع آمار دانشجویان ورودی ۸۰ و ۸۱ در مقاطع کارشناسی هر سال حدود ۲۷ تا ۲۸ هزار نفر بود که این عدد را به منظور کیفی سازی و استاندارد کاهش دادیم.

معاون پزشکی دانشگاه آزاد یادآور شد: ما تا حدود ۲۰ هزار دانشجو در رشته محل های کارشناسی کاهش دادیم که این موجب ارتقای کیفیت شد و در عوض در توسعه رشته های کارشناسی ارشد و دکتری این ظرفیت را به کار گرفتیم.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری حدود ۱۰۰ رشته محل جدید برای تحصیلات تکمیلی درخواست کردیم، از این تعداد ۶۰ رشته محل جدید را نهایی کردیم و در نهایت برای ۳۰ رشته محل جدید مصوبه وزارت بهداشت دریافت کردیم.

ابطحی افزود: در این۳۰ رشته – محل دانشجو پذیرفته‌شده است.‌همچنین یک دانشکده پزشکی،‌یک دانشکده دندانپزشکی در تبریز و یک دانشکده داروسازی در بابل راه اندازی شد و دانشکده بین المللی دندانپزشکی در مشهد نیز در دست بررسی است.

سیدعلی ابطحی: معاون پزشکی دانشگاه آزاد:
در سال جاری حدود ۱۰۰ رشته محل جدید برای تحصیلات تکمیلی درخواست کردیم، از این تعداد ۶۰ رشته محل جدید را نهایی کردیم و در نهایت برای ۳۰ رشته محل جدید مصوبه وزارت بهداشت دریافت کردیم.
در این ۳۰ رشته- محل دانشجو پذیرفته شده است. همچنین یک دانشکده پزشکی، یک دانشکده دندان‌پزشکی در تبریز و یک دانشکده داروسازی در بابل راه‌اندازی شد و دانشکده بین‌المللی دندان‌پزشکی در مشهد نیز در دست بررسی است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين