امروز : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/10/18 - 14:44 ذخیره فایل ارسال به دوستان
شایعه ابتلای مشکوک حاجیان استان یزد به ویروس

شایعه ابتلای حاجیان یزدی به ویروس کرونا

بابل نوین : این روزها شایعه ابتلای مشکوک حاجیان استان یزد به ویروس کرونا شنیده می شود.

این در حالی است که کارشناس مسوول بیماریهای واگیر مرکز بهداشت یزد گفت: خوشبختانه هیچ موردی از ابتلای مشکوک حاجیان این استان به ویروس کرونا مشاهده یا گزارش نشده است.
علیرضا پورمازار افزود:با استقرار تیم های بهداشتی به منظور بررسی علائم این بیماری، همه حجاج در بدو ورود از لحاظ وجود بیماری کرونا مورد غربالگری قرار گرفتند که براساس نتایج معاینه تیم های تخصصی بهداشتی مستقردرفرودگاه استان هیچ مورد مشکوکی در این زمینه وجود نداشته و هیچ کدام هم از حاجیان بستری نشدندوی با اشاره به دوره نهفتگی این بیماری تا ۱۴ روز افزود: از همه حاجیان می خواهیم که اگر تب، سرفه یا هر گونه ناراحتی داشتند، حتما به پزشک مراجعه کنند.
وی از حاجیان و نزدیکان آنان خواست که از دست دادن و روبوسی خودداری کنند و میهمانی و ولیمه خود را به تاخیر بیندازند و افراد پس از چند روز به دیدار انها بروند.
این مسئول شایعات رواج یافته در برخی شبکه های اجتماعی مبنی بر ابتلای تعدادی از حجاج استان به بیماری کرونا را تکذیب کرد.
ویروس کرونا نخستین بار در سال ۱۹۶۰ کشف شد که موجب بروز بیماریهایی از خانواده سرماخوردگی در انسان و حیوانات می شود و از ویژگی آن زوائد تاج مانند بر روی سطوح دیواره ویروس هاست.علایم این بیماری هنوز ناشناخته است، اما از علایم اصلی آن تب، سرفه، تنگی نفس و مشکلات حاد تنفسی است.بیمار ممکن است سرفه های چند روزه ظاهرا بدون دلیل نیز داشته باشد و در موارد حاد مشکلات گوارشی نظیر اسهال، نارسایی حاد تنفسی، اختلالات انعقادی، پریکاردیت و نارسایی کلیه نیز گزارش شده است.
سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است: ۳۵ درصد مبتلایان به ویروس کرونا جان خود را از دست می دهند.تحقیقات انجام شده نشان می دهد که بیماری جدید کرونا از شتر به انسان منتقل می شود و واگیردار است.
برچسب ها :
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين