امروز : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/10/27 - 17:17 ذخیره فایل ارسال به دوستان
اینکه عده‌ای در خیابان‌ها راه بیافتند و باعث ترس از ورود به ایران شوند، خود به خود تحریم‌هایی را ایجاد می‌کند / شکایت احمدی نژاد از اینکه عده‌ای در خیابان‌ها راه بیافتند و باعث ترس از ورود به ایران شوند، خود به خود تحریم‌هایی را ایجاد می‌کند / شکایت احمدی نژاد از جهانگیری مختومه اعلام شده مختومه اعلام شده

سخنگوی دولت گفت: سخنان ترکان متوجه ۴ وزیری که به رئیس‌جمهور نامه نوشتند نبود.

بابل نوین: محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست هفتگی امروز خود با خبرنگاران، با اشاره به اظهارات ترکان درباره رانت‌خواری، گفت: وزرای دیگر هم از مشکلات دستگاه‌ها به رئیس‌جمهور نامه می‌نویسند و این یک امر متعارفی است، اما به معنای بحران اقتصادی نیست.

سخنگوی دولت اضافه کرد: منظور آقای ترکان از رانت‌خواری به وزرای اقتصادی نبود، بلکه کاهش قیمت خوراک پتروشیمی‌ها از ۱۳ سنت را رانت تعبیر کردند، البته نظر رسمی دولت توسط سخنگو اعلام می‌شود و آقای ترکان می‌تواند نظر شخصی خود را بیان کند.

وی تصریح کرد: به هر حال وزرای دیگری هم از مشکلات دستگاه‌ها به رئیس‌جمهور نامه می‌نویسند و این یک امر متعارفی است، اما به معنای بحران اقتصادی نیست.

نوبخت ادامه داد: برخی اقلام پرمصرف مشکل انبار را دارند و تولید شده و به مصرف نرسیده است، لذا برای رشد تولید باید انبار ها خالی شوند تا تولید رشد یابد و این سیاست در خیلی از کشورها پیاده میشود و یک سیاست شناخته شده در علم اقتصاد است.

سخنگوی دولت همچنین با بیان اینکه برجام در کشور یک فرایند بی بدیل را طی کرد، گفت: برای اجرای برجام و برداشته شدن تحریم ها ۲۴ اذر را پیش بینی کردیم ما دو تعهد داریم که باید آنها را انجام دهیم تا تحریم ها برداشته شود. تحریم سویفت همچنان ادامه دارد و تا اجرای برجام ادامه خواهد داشت. البته اینکه مکانیزم تحریم برای آنها وجود دارد، برای ما هم وجود دارد و این حق برای ما هم وجود دارد.

وی درباره حواشی حضور جک‌استراو در ایران نیز یادآورشد: همانطور که در نامه رهبری اشاره شده اصل در اجرای برجام برداشتن تمام تحریم هاست.ما باید از فضای پساتحریم استفاده کنیم ولی اگر عده‌ای در خیابان‌ها شرایطی ایجاد کنند که ورود به ایران با ترس همراه شود خود به خود این امر تحریمی را ایجاد خواهد کرد. علاقه‌مندان به نظام اجازه چنین اقداماتی را نخواهند داد ضمن اینکه مداقه کافی در این زمینه صورت خواهد گرفت.

نوبخت همچنین خبر داد که شکایت احمدی نژاد از جهانگیری مختومه اعلام شده است.

وی اعلام کرد: مقدمات سفر رئیس جمهور به ایتالیا و فرانسه آماده شده و احتمالا ۱۸ یا ۲۰ آبان این سفر صورت میگیرد، اما زمانش قطعی نیست.

انتخاب
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين