امروز : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/12/05 - 19:29 ذخیره فایل ارسال به دوستان
مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران در بابل عنوان کرد:

آیا شرایط موجود در آموزش و پرورش اهداف سند تحول را تأمین می کند؟

نشستی به عنوان مجلس،آموزش و پرورش و توسعه فناوری هم زمان با برگزاری نمایشگاهی به نام راه مدرس در بابل برگزار شد...

IMG_7429

به گزارش بابل نوین، سیدعلی قاسمی  مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران در نشستی که به‌عنوان مجلس، آموزش و پرورش، توسعه فناوری همزمان با برگزاری نمایشگاهی به نام راه مدرس در کانون امام خمینی(ره) بابل برگزار شد، به پیوند نهاد تعلیم و تربیت و قوه قانون‌گذاری اشاره و گفت:با توجه به اهداف سند تحول آیا شرایط موجود در آموزش و پرورش این اهداف را تأمین می کند؟

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران با بیان اینکه لازم است مجلس قوانین تسهیل بخش برای همکاری الزامی بین آموزش و پرورش و دیگر دستگاه‌ها ارائه دهد، افزود: امروزه آموزش و پرورش نیازمند منابع انسانی، مالی، تدارکاتی و فیزیکی است که منابع موجود ما شایسته انتظارات و تحول نیست.

قاسمی در ادامه با بیان این‌که تفاوت دیدگاه بین معلم آموزش و پرورش و معلم دانشگاه مشکل آفرین است و انگیزه ها را کاهش می دهد تصریح کرد: نگاه ابزاری به تعلیم و تربیت و قوانین موسمی چالش برانگیز است. گاهی به اجبار بصورت تکلیفی نیروها را جذب می کنیم که این روند شایستگی ها را زیر سوال می برد و در حالی که صلاحیت حرفه‌ای برای ما مهم است، مدیران ما مجبورند این قوانین را اجرا کنند.

در ابتدای این نشست همت احمدی ریس آموزش و پرورش شهرستان بابل ابراز امیدواری کرد با این تلاش ها نگاه و رویکرد به نهاد تعلیم و تربیت موزون شود و زمینه آرامش مردم نیز فراهم گردد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان بابل نگاه علمی و توجه به‌شرایط زمان را در این امر مهم ارزیابی کرد و افزود: لازم است در مرام و رفتار، معلمان را مفاخر شهر بدانیم.
احمدی در پایان خاطر نشان کرد: هزینه کردن برای آموزش و پرورش،سرمایه گذارییست که هزینه های گزاف امنیتی را کاهش خواهد داد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين