امروز : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/12/12 - 17:55 ذخیره فایل ارسال به دوستان
حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی:

دنیاگرایی جامعه موجب مظلومیت امام حسن مجتبی(ع) شد

DSC_7410

به گزارش بابل نوین از حرم رضوی، حجت الاسلام ناصر رفیعی درجمع کثیر عزاداران حضرت محمد مصطفی(ص) و امام حسن مجتبی(ع) در حرم امام هشتم  اظهار کرد: دوران حیات امام حسن مجتبی(ع) و مقایسه زندگی آن حضرت با سایرائمه اطهار(ع) تفاوت‌هایی داشت که یکی از آن‌ها موضوع غربت عجیب ایشان و صلح با معاویه است.
وی با بیان اینکه هدف اصلی نظام امامت، جامعه سازی و صیانت از جامعه نبوی بود، افزود: صلح امام حسن(ع) گرچه در ظاهر عقب نشینی بود، اما در واقع، عامل عزت شیعیان و شکست ناپذیری ابدی آنان شد.
حجت الاسلام رفیعی با بیان اینکه امام حسن (ع) هرگز معاویه را به رسمیت نشناختند و هرگز نگفتند حکومت، حق معاویه است، تصریح کرد: امام حسن (ع) به اجبار و به دلیل همراهی نکردن مردم صلح کردند.
سخنران حرم مطهر رضوی با بیان اینکه اگر بخواهیم کسی را بشناسیم، بهتر است زندگی و رفتار او را در رابطه با خدا، مردم و دشمن بررسی کنیم تا به ابعاد شخصیتی او پی ببریم، افزود: هدف اصلی امام حسن(ع) از انعقاد صلح با معاویه در واقع افشا کردن ماهیت آن مرد نیرنگ باز و نابود کردن حکومت استوار شده بر ارزش های جاهلی او بود.
وی با اشاره به اینکه صلح امام حسن(ع) موجب رشد تشیع شد، خاطرنشان کرد: رویکرد دنیاگرایی مردم به ویژه خواص بستر خیانت به امام(ع) را فراهم ساخت.
حجت الاسلام رفیعی عنوان کرد: صلح امام حسن(ع) در واقع برای حفظ مصالح امت اسلامی و نیز حفظ جان مومنین و مسلمین بود و الا ایشان هیچ‌گاه معاویه را مشروع نمی دانستند.
وی با بیان اینکه امام حسن(ع) در خانه خودش هم مظلوم بود، تصریح کرد: تاریخ اسلام گواه است که یکی از جنایات هولناک معاویه در طول حکومت خود، به شهادت رساندن امام حسن مجتبی(ع) بود و ردپای این جنایت هولناک در تاریخ، به طور آشکار دیده می‌شود.
سخنران حرم مطهر رضوی گفت: این جنایت هولناک به این صورت شکل گرفت که معاویه ضمن توطئه‌ای خائنانه و با بهره‌گیری از دختر «اشعث‎بن قیس» (همسر امام‌ حسن) او را مسموم و به شهادت رسانید.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين