امروز : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/12/12 - 18:10 ذخیره فایل ارسال به دوستان
حرم امن رضوی هم؟!

ماجرای پولی شدن ˝بخش تحویل امانات حرم رضوی˝

مدیر کل حراست آستان قدس رضوی با اشاره به تعطیلی دفاتر امانات حرم مطهر رضوی، گفت: این موضوع از مصوبات مراجع امنیتی بوده و در راستای تکریم و تامین امنیت زائران انجام شده است.

به گزارش بابل نوین، روز گذشته اخباری مبنی بر پولی شدن بخش امانات حرم رضوی انتشار یافت و عنوان شد همزمان با دهه آخر ماه صفر، آستان قدس، دفتر امانات وسایل را تعطیل و آن را به یک شرکت خصوصی سپرده است.

تصاویر زیر هم در شبکه های اجتماعی پخش شد:

 توضیحات آستان قدس

همین موضوع باعث واکنش مدیر کل حراست آستان قدس رضوی شد و عادل رضایی با اشاره به تعطیلی دفاتر امانات حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: این موضوع از مصوبات مراجع امنیتی بوده و در راستای تکریم و تامین امنیت زائران انجام شده است.

تصمیم گیری در این زمینه توسط آستان قدس صورت نگرفته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، مدیر کل حراست آستان قدس رضوی با تاکید براینکه تصمیم گیری در این زمینه توسط آستان قدس رضوی صورت نگرفته است، افزود: آستان قدس خدمت رسانی به زائران حضرت رضا(ع) را وظیفه خود می داند و همواره خدمات متنوع و متعددی را در بخش های مختلف به زائران ارائه داده است.

وی اظهار داشت: با عنایت به ضرورت های امنیتی و با توجه به اینکه دفاتر امانات در مجاورت حرم مطهر رضوی و محل اجتماع زائران واقع شده بودند، همزمان با ایام عزاداری آخر ماه صفر تعطیل شده اند و ادامه فعالیت آن ها پس از این ایام نیز منوط به آسیب شناسی و تصمیم گیری نهادهای مربوطه است.

رضایی هم چنین با اشاره به فعالیت مراکز دریافت امانات بخش خصوصی، تاکید کرد: این دفاتر پیش از این هم در زمان فعال بودن دفاتر امانات حرم مطهر وجود داشتند و با توجه به فاصله ای که با حرم مطهر و محل های اجتماع زائران دارند، مشکلی را از نظر امنیتی ایجاد نمی کنند.

وی با تاکید بر اینکه آستان قدس رضوی هیچ منفعت و نقشی در فعالیت شرکت خصوصی دریافت امانات ندارد،گفت: این شرکت با نظر نهادهای مربوطه در دولت و شهرداری تاسیس شده و تحت نظارت آن ها فعالیت می کند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين