امروز : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/12/19 - 17:24 ذخیره فایل ارسال به دوستان
آزیتا حاجیان :

به خاطر تمام اشک‌هایی که مردم ریخته‌اند، قول می‌دهم کمدی بازی کنم

بازیگر سریال تلویزیونی «کیمیا» از نقش خود در این سریال و بازخوردهای مردمی گفت.
به گزارش بابل نوین، آزیتا حاجیان بازیگر مجموعه تلویزیونی «کیمیا» در خصوص ایفای نقش خود در این مجموعه ۱۱۰ قسمتی گفت: «کیمیا» قرار است یک زندگی اجتماعی، سیاسی را با گذر از برهه‌های تاریخی بیان کند، در اصل «کیمیا» بهانه‌ای است که ما با تاریخ کشورمان‌، رخدادها و فداکاری‌ها در سه دوره پیش و بعد از انقلاب و هشت سال دفاع مقدس بیشتر آشنا شویم.

وی در ادامه بیان کرد: مردم ما همراه و همقدم با یک خانواده معمولی در طبقه متوسط جامعه هستند و دورانی را می‌بینند که خودشان حماسه‌ساز بودند و سرنوشتشان را رقم زدند، سریال «کیمیا» از بدنه جامعه فاصله نگرفته است و مردم خودشان را می‌بینند و خیلی ملموس‌تر آن را حس می‌کنند و همچنین تک‌تک عناصر از صحنه و لباس گرفته تا نوع گریم‌ها و کلمات برایشان غریبه نیست و نسبت به آن موضع‌گیری نمی‌کنند.
بازیگر مجموعه تلویزیونی «تا ثریا» در خصوص شخصیت‌پردازی خوب نویسنده مسعود بهبهانی‌نیا اظهار داشت: نویسنده با نگاه ظریف خود، ابعاد وسیعی از بعد های انسانی را جلو برده است، ما در سریال «کیمیا» می‌بینیم که دشمن همیشه منفی و خاکستری نبوده و در مقابل آن هم نیز انسان‌های خوب، همیشه مثبت و معصوم نیستند، شخصیت‌ها معمولی هستند، آدم‌هایی که رفتارهای عادی دارند و می‌توانند هر هنجاری را از خود نشان دهند.
حاجیان در ادامه گفت: نه تنها در ایران، بلکه در تمام جهان هزاران نفر در شرایط کیمیا وجود دارند و یا در گذشته تجربه کردند، مهری، فرخ، خانواده نکونام و ….. شرایط شخصیت‌هایی در کیمیا را تجربه کرده‌اند، دیگر در زندگی فیلم نبود، خوشبختانه ما می‌بینیم که هرچه مجموعه تلویزیونی «کیمیا» به جلو پیش می‌رود، مورد استقبال بیشتر قرار می‌گیرد و درام خوبی را به تماشا می‌گذارند.
وی در خصوص ضرورت ساخت فیلم‌های بلند مدت در رسانه تصویری عنوان کرد: به عقیده  من اگر قرار باشد، ما زندگی یک خانواده را روایت کنیم و داستان این خانواده را تا انتها به نمایش بگذاریم، زمان بیشتری را می‌طلبد، حال اینکه ما در کنار خانواده پارسا (کیمیا) برهه‌هایی از تاریخ را هم نمایان کردیم تا بخش‌هایی از آن دوران را در کنار زندگی کیمیا روایت کنیم.
– پس از ۴ سال، قلم بهبهانی‌نیا من را به بازی ترغیب کرد
حاجیان درباره نگارش صحیح سریال ۱۱۰ قسمتی «کیمیا» یادآور شد: آقای بهبهانی‌نیا بسیار مجموعه تلویزیونی خوبی را از نظر اسکلت و ساختار صحیح قصه ارائه کردند و می‌توانم بگویم که بعد ۴ سال و پس از بازی در سریال ثریا فیلمنامه‌ای به دستم رسید که توانستم با آن ارتباط برقرار کنم و از جهت دیالوگ‌نویسی مشکلی نداشته باشم.
– مهراوه از کودکی با تمام ذوقش به بازیگری متعهد بود
 بازیگر مجموعه تلویزیونی «دبیرستان خضرا» از همکاری خود با مهراوه شریفی‌نیا دخترش گفت: من ۳۲ سال داشتم که با محمدرضا هنرمند بازی در «دزد عرسک‌ها» را با مهراوه ایفا کردم، خوشبختانه با توجه به اینکه مهراوه کوچک و سن کمی داشت توانست به خوبی رشد کند و استعداد خود را بروز دهد، مهراوه بچه بود، شیطنت‌های مخصوص به خودش را هم داشت، اما بگویم که در بدو رسیدن به شرایط فیلمبرداری، محیط و کار را قبول کرد و نه تنها من بلکه تمام گروه از همکاری و ایفای نقش او راضی بودند، این مسئله در «کیمیا» هم قابل مشاهده بود، ما هر روز سر تصویربرداری مجموعه کیمیا و در پشت صحنه همدیگر را می‌دیدیم و همین باعث  شد تمام خستگی ساعت‌های فیلمبرداری را فراموش کنیم.
وی در ادامه بیان کرد: اینکه در کنار دخترم بودم و با او همبازی شدم، اتفاق بسیار خوبی بود. ما در سریال «کیمیا» شرایط عادی خودمان را بازی نمی‌کردیم، با اطمینان خاطر در مقابل مهرواه حاضر شدم، او حتی در بعضی از سکانس‌ها هم از من دقیق‌تر و ریزبینانه‌تر ایفای نقش کرد.
حاجیان به حضور بازیگران مطرح سینما و تلویزیون اشاره کرد و گفت: در مواقعی که بعضی از بازیگران نقش‌های کوتاهی را نسبت به بقیه سریال‌ها و یا فیلم‌های سینمایی دارند، کار را جدی نمی‌گیرند، ما بازیگران نقش کوچک نداریم، بازیگران کوچک و بزرگ داریم، که در سریال «کیمیا» ما شاهد بازی عالی رضا کیانیان هستیم و در ادامه حضور حامد بهداد که از نظر تبلیغاتی و بازی خوبش باعث شده است، هم بازیگران و هم مخاطبان را به خود جذب کند.
وی در ادامه افزود: تماشاچیان کار را می‌بینند و برایشان مهم است که بازیگر به نقش خود اهمیت داده است یا نه، نباید فراموش کنیم که ما با مردمی زندگی می‌کنیم که از هوش بالایی برخوردار هستند.
مردم ما فیلم‌های خوش رنگ و لعاب را دوست دارند
بازیگر مجموعه تلویزیونی «سفر سبز» در مورد رقابت رسانه ملی با سریال‌های فارسی زبان ترک توضیح داد: رسانه ما از نظر  محتوا، کارگردانی، بازیگری، موسیقی و …. در رقابت با مجموعه‌های ماهواره ای است؛ خوشبختانه سناریوهای قوی و خوبی در دست کارگردان‌ها وجود دارد و برای اینکه مردم‌پسند باشد، باید به فیلمنامه‌نویسان و کارگردان‌ها برای یک کار عالی، امکانات عالی هم داده شود، مردم ما کارهای خوش رنگ و لعاب را بیشتر دوست دارند.
حاجیان از انتقاداتی که به گریم و طراحی صحنه‌ سریال‌ ۱۱۰ قسمتی «کیمیا» شده است، گفت: یک گریم خوب متاثر از نورپردازی و امکانات وسیع نورپردازی و چهره‌پردازی گریمورهای حرفه‌ای سینمای ایران است، با این حال در گریم‌هایی که در مجموعه «کیمیا» داریم، توانستیم سن اصلی را حفظ کنیم و با گریم‌های غیر طبیعی و اغراق‌شده جلوی دوربین ظاهر نشویم.
وی در ادامه توضیح داد: در یک سریال ۱۱۰ قسمتی که روزهای ابتدایی فیلمبرداری، صحنه‌های پایانی جلوی دوربین می‌رود، همه چیز بستگی به امکانات آن روز و لوکیشن دارد و گاهی این امری طبیعی است که اتفاقات کوچک رخ بدهد، ما قبول داریم شاید در جاهایی به اصطلاح اشتباهاتی رخ داده باشد اما آنقدر ناچیز بوده که نخواهیم روی آن مانور دهیم.
آزیتا حاجیان در پایان پیرامون بازخوردهای مثبت مخاطبان اظهار داشت: به شدت متاسفم و ناراحت می‌شوم، وقتی می‌شنوم که مردم با گریه‌هایمان اشک ریختند و آزرده‌خاطر شده‌اند، این در حالی است که می‌خواهم مردم عزیزمان بخندند و خوشحال باشند‌، اما چه کنیم که شرایط اینطور رقم زده شده است، خوشبختانه مجموعه تلویزیونی کیمیا بین مردم جای خود را باز کرده، من دست مردم عزیزمان را می‌بوسم و بابت اشک‌هایی که ریختند، قول می‌دهم که نقشی کمدی را در دیگر کارهایم بازی کنم.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين