امروز : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/12/21 - 20:34 ذخیره فایل ارسال به دوستان
به دعوت پیمانکار شهربازی پردیس نوشیروانی:

سفر ۸ عضو شورای اسلامی شهر بابل به چین و مرخصی یک هفته‌ای/۱۰ سوال شهروندان بابلی

سفر 8 عضو شورای اسلامی شهر بابل به چین به دعوت یکی از شرکتهای پیمانکار در پروژه‌های این شهر...

Untitled

به گزارش بابل نوین، در پی نشر خبری مبنی بر دعوت یک شرکت پیمانکاری از اعضای شورای اسلامی شهر بابل، آخرین مصوبه این شورا به حضور ۸ عضو از اعضای شورای شهر در چین اختصاص یافت که واقعیت این حضور را برای همشهریان بابلی سوال برانگیز کرده است.

در زمانی که شهرداری شهر بابل با مشکلات عدیده مالی دست و پنجه نرم می‌کند و بودجه میلیاردی شهرداری بابل محقق نشده است و حقوق برخی از کارکنان شهرداری چند روزیست به تاخیر افتاده، این‌گونه سفرها، آن‌هم بدین‌گونه سوال برانگیز است.

در پی اطلاع خبرنگار بابل نوین از این خبر طی تماسی با یکی از مسئولین شورای اسلامی شهر بابل مطلع شدیم که تمام هزینه‌های این سفر را شرکت پردیس سازان که مجری اجرای طرح پارک پردیس نوشیروانی است متقبل خواهد شدو هیچ هزینه‌ای برای شورای اسلامی شهر بابل ندارد البته به گفته این عضو محترم و پاسخگوی شورای شهر که باید در اینجا از صداقت گفتارش تقدیر شود، حضور در نمایشگاه لوازم شهربازی در چین در دستور کار قرار دارد.

حال سوالاتی در ذهن شهروندان وجود دارد که امیدواریم اعضای شورای اسلامی شهر بابل بتوانند به آنها پاسخگو باشند:

۱- اگر دعوت بصورت غیر رسمی صورت پذیرفته است چرا باید به‌عنوان مصوبه در شورای اسلامی شهر مطرح شود؟

۲- با توجه به وجود تکنولوژی و اینترنت لزوم حضور ۸ عضو، آن هم چند روز در این نمایشگاه آنقدر جدی است؟

۳- چرا باید ۸ عضو شورای شهر در این سفر شرکت کنند آیا امکان حضور یک تیم دو تا سه نفر به نمایندگی از سایر اعضا وجود نداشت؟

۴- اگر هم بخواهند استانداردها و نوع خرید لوازم را از نظر فنی مورد بررسی قرار دهند، آیا همه این ۸ نفر از شاخصه‌های کارشناسی لازم برای این امر برخوردار هستند؟

۵- با توجه به مرخصی یک هفته ای(به نقل از همان عضو محترم شورای شهر)، کار مردم که ولی‌نعمتان ما هستند و با شعار خدمت‌گذاری از همین مردم رای اخذ کرده اند یک هفته به عقب نمی‌افتد؟ (با توجه به این‌که جلسات شورا به دلیل عدم حضور اکثریت برگزار نخواهد شد و رسمیت قانونی ندارد)

۶-آیا در قرارداد این شرکت که قبل از این شورا برنده مناقصه شده است بندی مبنی بر نظارت و حضور ۸ عضو شورای شهر در زمان خرید تجهیزات وجود دارد که الزام بر حضور این تعداد باشد؟

۷- چرا نبایدسایت اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر بابل این خبر را درج نکند؟ با توجه به اینکه مصوبه شورا را داراست؟

۸- شنیده شده است عمده نفرات اعزامی به این سفر از بین اعضایی خواهد بود که قبلا در سفرهای ترکیه و ایتالیا حضور نداشتند آیا این تقسیم‌بندی نفرات مسئله حضور تیم کارشناسی را زیر سوال نمی‌ برد؟

۹- با توجه به منویات و سخنان مقام معظم رهبری در مورد حمایت از تولیدات داخلی، آیا این امر در جهت تقویت تولیدکنندگان داخلی لوازم شهر بازی صورت می‌پذیرد؟ (یعنی هیچ شرکت داخلی در این زمینه نمی‌‌تواند نیاز این مجموعه را برطرف کند؟)

۱۰- و در آخر سوال مهم آن است که با توجه به حضور ۸ عضو شورای اسلامی شهر بابل و پذیرفتن دعوت یکی از بزرگترین شرکتهای تجاری که از سالهای ۸۷٫٫۸۸ و شاید هم قبل‌تر با شهرداری بابل کار می‌کند امنیت لازم برای سایر سرمایه‌گذاران و پیمانکاران را در پروژه‌های آتی تضمین می‌کند؟

مردم شهر بابل ضمن احترام به همه اعضای شورای اسلامی شهر خود بدنبال پاسخی از سوی اعضای شورا برای این سوالات و سوالات مشابه هستند که امیدواریم این امر محقق شود و در کنار این سفر که احتمالا حتما برگزار خواهد شد دست آورد آن را برای شهر خود لمس کنند.

دیدگاه بینندگان
 • vitana

  تاریخ : 25 - دسامبر - 2015

  سلام علیکم
  البته این ها پیش میاد، اما خب.
  سرمایه گذار، نه سرمایه‌گزار
  ” نبایدسایت اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر بابل این خبر را درج نکند” یا “نباید ….. درج کنند”؟!!
  :)))
  موید باشید خبرگزاری یا شایدهم خبرگذاری


  پاسخ

  • roroi

   تاریخ : 25 - دسامبر - 2015

   با سلام به علت سرعت نگارش خبر این واژه با خواهر خوانده واژگانی اش اشتباه نوشته شد حق با شماست…سپاس از تذکرتان ولی جمله درج در سایت اطلاع رسانی کاملا درست می باشد بیشتر توجه کنید.سپاس از توجهتان


   پاسخ

   • vitana

    تاریخ : 28 - دسامبر - 2015

    البته این رو هم بگم که اصل خبر فراموش نشده. فردا ما رو نسبت ندن بگن که از طرف شورا بوده اومده منحرف کنه.


    پاسخ

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين