امروز : پنج شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/01/20 - 9:46 ذخیره فایل ارسال به دوستان
با تغییر نماینده وزیر علوم در دانشگاه صنعتی بابل صورت گرفت؛

دور جدید فشارهای وزارت علوم برای تاسیس انجمن افراطی منحله +سند

وزارت علوم در دور جدید فشارهای خود به دانشگاه صنعتی بابل با تغییر نماینده وزیر علوم در دانشگاه به‌دنبال اجبار دانشگاه برای دادن مجوز به انجمن آشوب‌گر و منحله است.

به گزارش بابل نوین به نقل از نگاه آزاد، طیف اصلاحات که وزارت علوم را در دست دارد، در ادامه اقدامات خود، با فشار به دانشگاه‌ها (روسای دانشگاه) آنها را ملزم به افتتاح انجمن اسلامی در دانشگاه‌ها کرد و از مهر ۹۳ بود که کم‌کم انجمن‌های اسلامی منحله با همان نام و نام‌های جدید، در دانشگاه‌ها افتتاح شد و همان‌طور که پیش بینی می‌شد، افتتاح آنها با حاشیه‌هایی در دانشگاه همراه شد، که مهم‌ترین این حاشیه‌ها، در هفته گذشته بود که در مراسم افتتاح آن، تصاویر خاتمی (از سران فتنه) و پرچم ایران بدون آرم الله نمایش داده شد.
استان مازندران نیز از این امر مستثنی نبوده است و با فشار وزارت علوم، انجمن اسلامی با نام انجمن ایران اسلامی، در دانشگاه مازندران تاسیس شد و این انجمن حاشیه‌های بسیاری برای دانشگاه مازندران به همراه آورد. اما وزارت علوم این روزها، در حال فشار به دانشگاه صنعتی بابل به‌عنوان سیاسی‌ترین دانشگاه استان مازندران است تا دانشگاه نسبت به افتتاح دفتر انجمن اسلامی منحله اقدام کند.
البته این تلاش‌های وزارت علوم به واسطه مقاومت مسئولان و نماینده وزارت علوم در دانشگاه ناکام مانده بود، تا اینکه با پایان دوره سه ساله نماینده وزارت علوم، حکم وی تمدید نشد و نماینده جدید دیگری در دانشگاه منصوب شد.
پس از حضور نماینده جدید که گرایشات نزدیکی به سیاست‌های دولت دارد، دوباره فشارهای وزارت علوم به دانشگاه شدت گرفته است و وازت علوم بر دادن مجوز به این انجمن منحله و افراطی در دانشگاه آن هم قبل از انتخابات پافشاری می‌کند.

معرفی انجمن منحله افراطی دانشگاه صنعتی بابل
انجمن اسلامی در دانشگاه صنعتی بابل، از افراطی‌ترین تشکل‌های دانشجویی است که علاوه بر دستگیری تعدادی از اعضای آن در فتنه ۸۸ و زندانی و تبعید شدن آنها، در زمان خود هزینه‌های بسیاری را برای دانشگاه به‌وجود آورده‌اند.
در کارنامه این انجمن و اعضای آن فعالیت مستمر در همه آشوب های دانشگاه، فعالیت میدانی در فتنه ۸۸ در شهر بابل و تهران، که یکی از اعضای آن به دلیل فعالیت در فتنه ۸۸ بازداشت و محکوم شده است، به تشنج کشیدن محیط دانشگاه با بهانه مشکلات صنفی و همچنین تلاش برای بمب گذاری در دفتر ریاست دانشگاه، که البته افراد فعال بازداشت و محاکمه شدند، به چشم می خورد.
البته نکته جالب دیگری که وجود دارد، این است که، تمام آشوب هایی که این انجمن در دانشگاه انجام می داد و می دهد، فیلم آن به صورت با کیفیت و بلافاصله در سایت های ضد انقلاب از جمله کلمه و سایت سازمان مجاهدین، منتشر می شود و این گروه های ضد انقلاب از اقدامات انجمن اسلامی منحله دانشگاه صنعتی بابل بهره برداری سیاسی می کنند.
در آخرین اقدام نیز اعضای سابق و فعلی این انجمن منحله، در آذر ماه امسال به بهانه جشن تولد یکی از محکومان فتنه ۸۸ دورهم جمع شدند و جمعی از فعالین ضد نظام در جمع آنها سخنرانی کردند.
در پایان ذکر این نکته ضروری است که تلاش وزارت علوم برای دادن مجوز به این انجمن های منحله در آستانه انتخابات، با هر هدفی که صورت می گیرد، تنها به ایجاد تنش در دانشگاه دامن خواهد زد، نه باز کردن فضای سیاسی دانشگاه ها

 مراسم تولد یکی از فعالان میدانی فتنه ۸۸ که در زندان به سر می‌برد
سخرانی مهدیه گلرو* از فعالان ضد نظام در جمع انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی بابل

«ش.ش» یکی از کاندیداهای فعلی انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی بابل در این مراسم

* مهدیه گلرو دانشجوی اخراجی دانشگاه علامه طباطبایی و از فعالان انجمن اسلامی این دانشگاه است. وی یکی از اعضای شاخص و محوری وابسته به دفتر تحکیم وحدت می‌باشد که در دوران دانشجویی طیف وسیع از فعالیت‌های ضدامنیتی را در کارنامه خود دارد. گلرو یکی از رابطین اصلی رسانه‌های اپوزیسیون در داخل کشور است که مسئولیت سازماندهی تجمعات غیرقانونی را بر عهده داشت.

مهدیه گلرو از جمله دانشجویانی است که در زمان تحصیل فعالیت‌های ضدنظام را در قالب انجمن اسلامی آغاز کرد. گروه فعال انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی که فعالیت سیاسی را روشی برای گرفتن پناهندگی سیاسی و تحصیل در خارج از کشور می‌دانستند. این افراد با تحریک دانشجویان ساده‌دل عامل اصلی اغتشاشات دانشجویی بودند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين