امروز : دوشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/01/30 - 14:00 ذخیره فایل ارسال به دوستان
اخبار تکمیلی از مسابقات شطرنج ایران و اشتباه فدراسیون:

علیرضا حیدری فیروزجاء نابغه ۱۲ ساله بابلی قهرمان کشور شد/تصاویر

شمالی‌های شطرنج کشور بهمراه نابغه بابلی علیرضا حیدری فیروزجاء قهرمان ایران شدند.

شطرنج بابلی (۳)

به گزارش بابل نوین، نوجوان نابغه بابلی علیرضا حیدری فیروزجاء در مسابقات شطرنج قهرمانی کشور با برتری مقابل احسان قائم مقامی استاد بزرگ شطرنج ایران موفق به کسب عنوان قهرمانی شطرنج مردان کشور در سال ۹۴ گردید

علیرضاحیدری فیروزجاء نوجوان اهل بخش بندپی‌بابل در دور یازدهم و پایانی رقابتهای قهرمانی مردان کشور که پنجشنبه هشتم بهمن در تهران برگزار شد، برای نخستین بار در تاریخ کشور در سن ۱۲ سالگی به عنوان قهرمانی دست پیدا کرد.

از نکات قابل توجه این دوره از مسابقات کسب عنوان قهرمانی و نایب قهرمانی شطرنج بازان مازندرانی در حضور بزرگان شطرنج ایران بود، که پس ازعلیرضاحیدری فیروزجاء قهرمان ارزنده و شایسته مازندران، آرین غلامی دیگر شطرنج باز مازندرانی با درخشش خود عنوان نایب قهرمان کشور را کسب نمود.

 در این مسابقات علیرضا حیدری فیروزجاء از مازندران با ۸ امتیاز، آرین غلامی از مازندران با ۷ امتیاز و پرهام مقصودلو از گلستان نیز با ۷ امتیاز به ترتیب در رده های اول تا سوم جای گرفتند و فروردین ماه سال آینده، برای شرکت در مسابقات آسیایی امارات و همچنین المپیاد جهانی ۲۰۱۶ جمهوری آذربایجان اعزام خواهند شد.

احسان قائم مقامی استاد بزرگ شطرنج ایران که سابقه چندین سال عنوان قهرمانی کشور را داشته در دور نهم این مسابقات در برابر علیرضا حیدری فیروزجاء شکست خورد و در برابر آرین غلامی نیز مساوی کرد.

گفتنی است سایت فدراسیون شطرنج به اشتباه سن این نابغه بابلی را ۱۳ سال قید کرده است که طی تماس تلفنی خبرنگار بابل نوین با مدیر  روابط عمومی اداره ورزش و جوانان بابل ایشان سن این نوجوان شطرنجباز قهرمان کشور را ۱۲ سال عنوان کرد.

دیدگاه بینندگان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين