امروز : شنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/02/07 - 20:47 ذخیره فایل ارسال به دوستان
آیت الله توکل:

سنگ محک ما برای شناخت افراد راه و اندیشه رهبر انقلاب است

آیت الله سید رحیم توکل در حمایت از شورای نگهبان فرمود:ما برای ملاک افراد یک سنگ محک می‌خواهیم سنگ محک ما باید رهبر انقلاب باشد، راه رهبر انقلاب، اندیشه رهبر انقلاب سنگ محک ماست و در مورد افراد خاص ...

photo_2016-02-07_20-17-42

به گزارش بابل نوین، آیت الله سید رحیم توکل در جلسه هفتگی انصار حزب‌الله بابل در مورد حجمه‌های سنگین این روزها در حمایت از افراد خاص به شورای نگهبان گفت: برخی اشخاص در طول زمان خیلی رنگ به رنگ می شوند، حالات مردم مهم است. امام خمینی(ره) فرمودند: ملاک حال فعلی افراد است. ما نگاه به سابقه نباید بکنیم باید ببینیم الان چه مواظعی دارد.

این استاد اخلاق حوزه ادامه داد: ما برای ملاک افراد یک سنگ محک می‌خواهیم سنگ محک ما باید رهبر انقلاب باشد، راه رهبر انقلاب، اندیشه رهبر انقلاب سنگ محک ماست و در مورد افراد خاص با این معیار بررسی می‌کنیم و در طول زمان با این معیار حتی با عنوان فرد، پسر امام، پسر رهبر و نوه امام، نوه مرجع و خود مرجع این سنگ محک را استفاده می‌کنیم.

وی افزود: هر کس از کلام رهبری زاویه بگیرد ما با او زاویه خواهیم گرفت، ببینید بعد از برخی جریانات رهبر هشدار داد دیگر مسئله جام ظهر نیست، اگر دوباره بناست به ما امری تحمیل شود صلح حسنی نیست قیام حسینی است. ما پیرو رهبری هستیم چون یقین داریم ایشان از ما آگاه‌تر و نسبت به انقلاب و مسائلش صالح‌تر است.

آیت‌الله توکل بیان داشت: رد شدن افراد از سوی خبرگان رهبری دلیل بر ناصالح بودن افراد نیست و می توانند در جای دیگری به نظام خدمت کنند خوب ملاک های مختلف از جمله امتحان می تواند جلوی ورود برخی افراد را بگیرد.

photo_2016-02-07_20-17-19

این استاد برجسته حوزه در مورد مذاکرات هسته ای و نحوه تعاملات افزود: رهبری نفرمودند مذاکره نکنید و باید گفت این مذاکرات به تجربه‌اش می‌ارزد، رهبری فرمودند مذاکره بکنید تا دشمن را بهتر بشناسید ،شما می‌بینید بعد از مذاکره با ریس جمهور فرانسه ساعاتی بعد اینان حرف‌های دیگری می‌زنند اتفاقا این موضوع در مورد انگلیس هم اتفاق افتاد. باید به این نتیجه برسیم که خنده هایشان دست دادنشان به درد ما نمی خورد و این باور رو به ما دادند که قابل اعتماد نیستند و همین مطلب بسیار برکات در آن است تا آگاهی جامعه ما را بالاتر ببرد.

وی ادامه داد: امکانات نظامی ما، توسعه موشک‌های ما و مناطق نظامی ما ربطی به دشمن ندارد.رهبر انقلاب به درستی فرمودند: کار نظامی اقتدار یک مملکت است و حتی متوقف نباید بشود و باید روز به روز به جلو برود، هر حرفی که غیر از بحث هسته‌ای باشد مشروعیت در این نظام ندارد و رهبری این خط را به همه دادند و فرمودند: آمریکا دشمن ماست و دشمن همه ماست و آمریکا می‌خواهد نفوذ کند و تاکید کردند هرچه زمان به جلو برود دشمنی‌ها زیادتر می‌شود، مخالفت‌ها بیشتر می‌شود معاندت‌ها بیشتر می شوند. نمی‌خواهند اسلام روی کار باشد.

آیت الله سید رحیم توکل در پایان گفت: باید در مورد گرفتن پرنده (پهبادها) و نیروهای آمریکا گفت که این مسئله ظهور اقتدار ایران بود و رهبری علنی فرمودند: آفرین به موقع و بجا اقدام کردید که تعبیر بسیار مهمی است و وقتی رهبر از سرداری که در این زمینه عمل شایسته داشت تشکرمی‌کند در تایید این‌کار و شکستن اقتدار دشمن است.

photo_2016-02-07_20-17-32

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين